چگونه از شر بوی سیر خلاص شویم

سیر یکی از سبزیجاتی است که خواص آن مثال زدنی است. استفاده از آن در غذا نیز طعم بسیار عالی به آن می دهد. شاید بهترین مثالش آش رشته باشد که بدون سیر داغ مزه ای ندارد. اما بسیاری از ما، این ماده ی پر خاصیت را به دلیل بوی بد آن از لیست خرید خود حذف کرده ایم. پین ورک در این مطلب تصمیم دارد با آموزش دادن چند ترفند ساده، به شما کمک کند سیر را به آشپزخانه هایتان راه بدهید. از بین بردن بوی سیر را یاد بگیریم:

از بین بردن بوی سیر از دست شما

از بین بردن بوی سیر با مرکبات

دست های خود را با آب لیمو (یا مرکبات دیگر) پاک کنید. می توانید برای این کار یک بطری اسپری اختصاص دهید. بطری را با پوست مرکبات (به عنوان مثال لیمو، نارنجی، گریپ فروت) پر کنید و روی آن آب داغ بریزید. اجازه دهید خنک شود. مایع را روی دستتان اسپری کنید و اجازه دهید برای یک دقیقه در همین حال باقی بماند.

از بین بردن بوی سیر 1

در مرحله ی بعد دستان خود را کامل با صابون بشویید.

از بین بردن بوی سیر 2

اگر حساس هستید و احساس می کنید دستان شما هنوز هم رگه هایی از بوی سیر دارد، گام سوم را امتحان کنید. با مایع دستشویی و به همراه یک قاشق فلزی دستان خود را بشویید. بین انگشت ها را فراموش نکنید!

از بین بردن بوی سیر 3

به دلیل خواص و فواید بیشمار سیر مایلیم تا آن را در برنامه غذایی خود بگنجانیم اما بوی سیر که بعد از خوردن آن از دهان و معده منتشر می شود مانع از این تمایل می شود

از بین بردن بوی سیر از دهان

خیلی از ما فکر میکنیم بوی بد سیر با مسواک زدن از بین می رود. باید به عنوان یک پین ورکی که درباره ی این موضوع مطالعه زیادی داشته ام به شما بگویم که این تصور کاملا اشتباه است. در حقیقت منشا بوی بد بعد از خوردن سیر از دهان نیست. این بو حدودا ۲۴-۴۸ ساعت (۱-۲ روز) در ریه هایتان باقی می ماند. حالا که متوجه شدید با مسواک زدن نمی توان بوی سیر را از بین برد، شاید بپرسید: پس چه طوری از  بوی بد دهان بعد از خوردن سیر خلاص شویم؟

از بین بردن بوی سیر 4

  • جویدن برگ تازه ی نعنا

 

از بین بردن بوی سیر

  • نوشیدن چای سبز یا چای دارچین

از بین بردن بوی سیر 6

  • خوردن لیمو (لیموناد یا شربت آبلیمو هم جواب می دهد!!!)

  • در ضمن می توانید از یک قاشق فلزی استفاده کنید. آن را داخل دهان گذاشته و روی تمام سطح داخل دهانتان بکشید.

از بین بردن بوی سیر 8

 

از بین بردن بوی سیر از تخته آشپزخانه

اجازه بدهید تخته کمی خیس بخورد. اما اگر جنس تخته چوبی بود، دقت کنید که مدت زیادی خیس نخورد. در مرحله بعدی کمی مایع ظرف شویی روی آن بریزید و با یک فرچه روی آن را بکشید تا کاملا پاک شود.

تخته را با آب داغ بشویید. و اجازه بدهید کاملا خشک شود تا بوی سیر از بین برود.

از بین بردن بوی سیر 9

برای از بین بردن بوی بد سیر از تخته آشپزخانه می توانید روی آن کمی نمک یا جوش شیرین بریزید. سپس یک لیمو را نصف کرده و روی جوش شیرین یا نمک بکشید. سپس تخته ی آشپزخانه را شسته و اجازه دهید خشک شود.

از بین بردن بوی سیر 10

حذف بوی سیر از  محیط خانه

پنجره ها را باز کنید و از خوشبو کننده هوا استفاده کنید. روشن کردن هواکش کمک زیادی خواهد کرد.

از بین بردن بوی سیر 11

یک کاسه کوچک یا جوش شیرین را در آشپزخانه (یا یخچال و فریزر) قرار دهید تا بوی بد سیر را به خود بکشد. قبلا در مقاله ای از بین بردن انواع بو درون یخچال و مرتب کردن یخچال را بررسی کردیم.

از بین بردن بوی سیر

آخرین تلاش برای از بین بردن بوی سیر

نوشیدن چای سبز بعد از خوردن سیر می تواند به پنهان کردن بوی قوی آن کمک کند. یک تحقیق نشان داده است که چای سبز می تواند بوی بد دهان را حتی بهتر از چای نعنا، آدامس ، یا محصولات حاوی روغن جعفری ،از بین ببرد.

چای سبز ممکن است مزایای دیگری نیز برای سلامت دهان داشته باشد. تحقیق دیگری به این نتیجه دست پیدا کرده است، که دهانشویه های حاوی کاتچین، که ترکیبات مفید موجود در چای سبز هستند، قادر بودند که به طور موثر پلاک دهان را مانند دهان شویه های ضد عفونی کننده، کاهش دهند و این یک راهکار خوب برای از بین بردن بوی سیر است.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.