کثیفی یا لکه دار شدن دیوارها امری طبیعی است و ممکن است به دلایل مختلفی مانند کثیف بودن دست، کشتن پشه روی دیوار و… اتفاق بیفتد. اگر فرزند خردسال داشته باشید، حتما با انواع بیشتری از لکه های رنگی ماننده لکه رنگ ماژیک، لکه رنگ مداد شمعی، لکه رنگ میوه و… روی دیوارها مواجه شده اید. اما نگران نباشید. ترفندهای پین ورک برای از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار معجزه می کند. برای پاک کردن لکه رنگ روی دیوار این راه ها را متحان کنید.

از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار با خمیر دندان

از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار با خمیر دندان

نظافت منزل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

اگر متوجه هنرنمایی فرزندتان با مدادرنگی روی دیوار شدید، برای از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار مقداری خمیردندان را روی یک مسواک قرار دهید و به آرامی مشغول تمیز کردن رنگ شوید. جوش شیرین نیز در پاک کردن این نوع لکه ها موثر است. اگر قصد تمیز کردن مداد رنگی از روی دیوار گچی را دارید، چند قاشق جوش شیرین را در آب حل کنید و با پنبه آغشته به این محلول لکه ها را از روی دیوار بزدایید. به طور کلی با توجه به اینکه تمیز کردن دیوارهای گچی دشوارتر و حساس تر است، استفاده از محلول جوش شیرین مطمئن ترین راه برای از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار گچی می باشد.

روش معجزه آسا در تمیز کردن لکه مداد شمعی

از بین بردن لکه رنگ مداد شمعی از روی دیوار

مداد شمعی به آسانی روی هر سطحی، از جمله دیوار رنگ برجای می گذارد. به منظور از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار به جنس آن دقت کنید و اگر لکه مربوط به مداد شمعی و پاستل روغنی است، از یک دستمال تمیز و یک سشوار برای پاک کردن آن کمک بگیرید. ابتدا با سشوار به لکه مدادشمعی حرارت دهید و پس از نرم شدن لکه، فورا با دستمال آن را از روی دیوار پاک کنید.

مقاله پیشنهادی:  ساده ترین راه از بین بردن لکه روغن از روی مبل

سیب زمینی، موفق در از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار

از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار با سیب زمینی

شاید باورتان نشود اما سیب زمینی علاوه بر اینکه خوشمزه است، در از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار نیز کاربرد دارد. اگر روی دیوار لکه هایی از اثر انگشت و جای دست مشاهده کردید، برای تمیز کردن لکه رنگ از روی دیوار تنها به یک نصف سیب زمینی نیاز دارید. تکه سیب زمینی را چند مرتبه روی لکه بکشید و بعد با یک پارچه تمیز یا تکه ای اسفنج، لکه را از بین ببرید.

با لکه زرد رنگ نم دیوار خداحافظی کنید

از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار نمور

گاهی ممکن است ترکیدگی یک لوله یا بارندگی در مناطق پر باران کشور، باعث بوجود آمدن لکه های زرد رنگ نم روی دیوار شوند. در چنین مواردی، اگر لکه ها تازه هستند، پس از انجام تعمیرات مورد نیاز، برای از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار یک پیمانه مایع سفید کننده را با ۴ لیتر آب ترکیب کنید و با کمک تکه ای اسفنج یا یک دستمال ترجیحا سفید، روی لکه های نم بکشید تا شاهد تمیز شدن لکه رنگ از روی دیوار باشید. در نظر داشته باشید که این شیوه تنها در صورتی که لکه رنگ حاصل از نم تازه بوجود آمده باشد موثر است.

آیا برای از بین بردن لکه رنگ از روی دیوار راه ساده تری می شناسید؟ همینجا به پین ورکی ها هم یاد بدید

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 ماه پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  . 07-11-2019

  خوب بود

   افسانه رجب پور 07-11-2019

   ممنون از نظر لطفتون?

  هلنا 24-12-2019

  عالی

   افسانه رجب پور 04-02-2020

   ممنون از نظر لطفتون