در روزهای گرم تابستانی با درست کردن نوشیدنی‌های خنک از گرمازدگی جلوگیری کنید و حس خنکی و شادابی را در فصل تجربه کنید. شما می‌توانید در خانه نوشیدنی‌های مختلف با میزان شیرینی و خنکی دلخواه مانند شربت سکنجبین، فالوده شیرازی، شریت موهیتو و یخ در بهشت و… درست کنید و گرمای تابستان را قابل تحمل‌ برای خود و اطرافیانتان کنید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که در تابستان از مهمانان خود به جای چایی، با درست کردن و پذیرایی از آنان با یخ در بهشت، بهشت را به آنان ببخشید^_^

در این مطلب از پین‌ورک طرز تهیه‌ی یخ در بهشت و نکات کلی در مورد این نوشیدنی به شما آمورش داده می‌شود.

طرز تهیه یخ در بهشت

یخ در بهشت چیست؟

یخ در بهشت یک نوشیدنی خنک که از ترکیب آب و شکر و با پوره‌ی انواع میوه‌ها می‌توان درست کرد. در بعضی از شهرستان‌ها به یکی از شیرینی‌هایی که با نشاسته درست می‌شود گفته می‌شود. این نوشیدنی را می‌توان با انواع میوه‌ها یا مخلوطی از آن‌ها درست کرد. یخ در بهشتی که در خانه تهیه می‌شود طبیعی و سالم‌تر است. زیرا دستفروش‌ها گاهی به جای میوه از رنگ‌های خوراکی و طعم دهنده‌ها همراه با آب و شکر استفاده می‌کنند.

انواع مختلف یخ در بهشت

تنوع زیادی در مزه‌ی یخ در بهشت وجود دارد. این مزه‌ها شامل یخ در بهشت آلبالو، پرتغالی، نعنایی، طالبی، لیمویی، توت فرنگی، شاتوت و… می‌شوند و همچنین انواع زیادی در طرز تهیه‌ی یخ در بهشت وجود دارد مانند استفاده از مخلوط‌کن برقی، استفاده از فریزر و یا استفاده از دستگاه بستنی ساز وجود دارد.

طرز تهیه یخ در بهشت

طرز تهیه یخ در بهشت آلبالو

برای تهیه‌ی یخ در بهشت به مواد زیادی نیاز ندارید و فقط باید به میزان شیرینی و بافت یخی و برفکی آن توجه داشته باشید.

مواد لازم برای تهیه‌ی یخ در بهشت آلبالو

آب لیموی ترش و تازه

آب آلبالو

شکر

طرز تهیه

آب آلبالو و آبلیمو و شکر را در یک ظرف مناسب روی حرارت قرار دهید تا بجوشد. پس از بجوش آمدن، زیر آن را به مدت ۳ دقیقه کم کنید، سپس هم بزنید تا شکر کاملا در آن ناپدید شود.

پس از خنک شدن مواد، آن‌ها را در ظرف مناسب با عمق کم بریزید و در فریزر به مدت ۴ تا ۵ ساعت قرار دهید و هر یک ساعت یک‌بار از فریزر خارج و مواد داخل ظرف را هم بزنید. پس از مدت زمان گفته شده یخ در بهشت آماده می‌باشد. آن را از فریزر خارج و در لیوان بریزید و میل کنید.

طرز تهیه یخ در بهشت

طرز تهیه یخ در بهشت پرتغالی

مواد لازم

 1. آب پرتغال
 2. آب لیمو ترش
 3. شکر

طرز تهیه

آب پرتغال و آب لیمو و شکر را داخل یک ظرف بریزید و روی حرارت قرار دهید تا بجوشد تا شکر داخل آن کاملا ناپدید شود پس از به جوش آمدن، زیر آن را کم کنید تا سرد شود. سپس داخل یک ظرف مناسب مواد را می‌ریزم. ظرف باید عمق کمی داشته باشد تا مواد داخل آن یکنواخت یخ بزنند. ظرف را به مدت ۴ تا ۵ ساعت داخل فریزر بگذارید و هر یک ساعت یکبار از فریزر خارج کرده و مواد را هم بزنید. پس از گذشت مدت زمان گفته شده، یخ در بهشت آماده می‌باشد.

طرز تهیه یخ در بهشت

طرز تهیه یخ در بهشت نعنایی

مواد لازم

 • آب لیمو ترش
 • شکر
 • آب سرد
 • نعنا خشک

طرز تهیه

شکر را با مقداری آب روی حرارت قرار دهید تا شکر داخل آن ناپدید شود. سپس از روی حرارت بردارید تا خنک شود. سپس آب‌لیمو را با مقداری آب سرد در محلول آب‌شکر بریزید و به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید تا تگری شود. در آخر می‌توانید تکه‌های لیمو و نعنا را به آن اضافه کنید و در همان حالت تگری سرو کنید.

یخ در بهشت توت فرنگی

طرز تهیه یخ در بهشت توت‌فرنگی

مواد لازم

 1. آب لیمو
 2. شکر
 3. توت فرنگی
 4. آب

طرز تهیه

از یک روز قبل توت فرنگی و شکر را داخل مخلوط کن ریخته و خوب توت فرنگی را له کنید و در داخل یخچال قرار دهید. روز بعد شکر و آب را روی شعله قرار دهید تا شکر کامل در آب حل شود. سپس محلول را داخل یک پارچ ریخته و آب یخ و لیموناد را به آن اضافه کنید.

سپس مواد داخل پارچ را همراه یخ داخل مخلوط کن بریزید. یخ در بهشت را درون ظرف ریخته و پوره توت فرنگی را قطره قطره به آن اضافه کنید. یخ در بهشت شما آماده می‌باشد.

درست کردن یخ در یهشت

مقالات مرتبط:

نکاتی در تهیه‌ی یخ در بهشت

 1.  حل کردن کامل شکر در آب در نهایت بافت یخ در بهشت را بهتر می‌کند.
 2. می‌توانید به جای استفاده از میوه از طعم دهنده‌ها و رنگ‌های خوراکی استفاده کنید.
 3. در صورت استفاده از طعم‌دهنده و رنگ‌های خوراکی، آن‌ها را با محلول آب و شکر مخلوط کرده و در فریزر قرار دهید.
 4. به جای حل کردن آب و شکر و طعم دهنده، می‌توانید آب را با شربت مورد علاقه‌ی خود مخلوط کنید و در فریزر قرار دهید تا یخ بزند.
 5. به جای استفاده از آب و شکر و طعم دهنده می‌توانید از نوشابه استفاده کنید.
 6. به جای استفاده از فریزر می‌توانید محلول شربت و قالب‌های یخ را داخل مخلوط کن بریزید و بافت یخ در بهشت را درست کنید.
 7. در صورت استفاده از مخلوط کن ابتدا از کیفیت دستگاه خود مطمئن شوید.
 8. اگر می‌خواهید بافت یخ در بهشت آبکی‌تر باشد می‌توانید نصف پیمانه آب بیشتر اضافه کنید و اگر می‌خواهید بافت یخ در بهشت یخی‌تر باشد، نصف پیمانه آب کمتری برای تهیه یخ در بهشت استفاده کنید.
 9. برای تهیه یخ در بهشت می‌توانید از دستگاه بستنی ساز به مدت ۲۰ دقیقه نیز استفاده کنید تا بافت یخ در بهشت مانند بستنی سفت نشود.
 10. استفاه گلاب در یخ در بهشت باعث می‌شود که مواد در جا مانند آب یخ نزنند.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  30-07-2020

  چگونه یخ در بهشت بلوبری درست کنیم؟