شیشه آیفون ۶ مثل تمام گوشی های دیگر یکی از آسیب‌پذیرترین اجزای سخت افزاری آن است. بنابراین جای تعجبی ندارد که تعویض شیشه آیفون ۶ یکی از تعمیرات مرسوم این گوشی محسوب شود. در ادامه این مطلب می‌خواهیم بیشتر در مورد نحوه تعویض شیشه آیفون ۶ اپل صحبت کنیم.

اگر شیشه آیفون ۶ شکست چه کنیم؟

اگر بنا به هر دلیل شیشه آیفون ۶ شما شکست یا ترک برداشت نگران نباشید. در قدم نخست سعی کنید صفحه نمایش گوشی را روشن کرده و عملکرد تاچ آن را بررسی نمایید. اگر صفحه نمایش و تاچ گوشی کار می‌کنند و قبلا روی ال سی دی گوشی گلس یا شیشه محافظ نصب کرده‌اید، احتمالا شکستگی یا ترک ایجاد شده مستقیما روی صفحه نمایش آیفون به وجود نیامده و فقط بر روی گلس یا  شیشه محافظ ال سی دی آیفون ۶ ایجاد شده است. در این شرایط با تعویض این گلس مشکل برطرف می‌شود. اما اگر از گلس یا شیشه محافظ ال سی دی استفاده نکرده باشید یا به دلیل شدت بالای ضربه وارد شده به گوشی شاهد شکستگی ال سی دی آن باشید، کار سخت می‌شود و نیاز به تعویض ال سی دی آیفون ۶ اپل خواهید داشت. در ادامه بیشتر در مورد نحوه تعویض شیشه آیفون ۶ اپل در هر دو شرایط مذکور صحبت می‌کنیم.

اگر شکستگی سطحی و روی شیشه محافظ  LCD آیفون اتفاق افتاده باشد!

اگر شکستگی به وجود آمده سطحی باشد نیازی به ورود به بخش سخت افزاری تعمیر iPhone وجود ندارد و مشکل با تعویض گلس یا شیشه محافظ روی ال سی دی گوشی برطرف می‌شود. برای انجام این کار مراحل زیر را طی کنید:

  • یک گلس یا شیشه محافظ LCD مناسب بخرید: در قدم نخست یک گلس یا شیشه محافظ ال سی دی مناسب و با کیفیت برای آیفون ۶ خود خریداری کنید. دقت داشته باشید که همیشه قیمت بالا دلیل بر کیفیت بالاتر نخواهد بود. سعی کنید شیشه یا گلس محافظ LCD که می‌خرید علاوه بر مقاومت در برابر خط و خش، در قبال حرارت و ضربه هم مقاومت خوبی داشته باشد.
  • گلس قبلی را از روی LCD بردارید: گلس یا شیشه قبلی که روی صفحه نمایش آیفون ۶ اپل نصب است را به آرامی با احتیاط از روی آن بردارید. سعی کنید این کار را با دقت و حوصله انجام دهید تا خدای نکرده به ال سی دی آیفون ۶ آسیبی وارد نشده و ملزم به ورود در حوزه سخت افزاری تعمیر iPhone نشوید.
  • روی شیشه آیفون ۶ را کاملا تمیز کنید: با یک پارچه مناسب روی ال سی دی آیفون ۶ را کاملا تمیز نمایید، چون قرار است در مرحله بعد گلس یا شیشه محافظ جدید روی LCD آیفون ۶ مورد نظر نصب شود. پس مراقب باشید که هیچ گرد و غبار و کثیفی روی ال سی دی آیفون وجود نداشته باشد.
  • نصب گلس یا شیشه محافظ جدید: حال با دقت و خیلی آرام لبه فوقانی شیشه یا گلس محافظ LCD آیفون ۶ را بر روی آن قرار داده و آن را به گونه‌ای روی ال سی دی رها کنید که مستقیم و درست بر روی آن سوار شود. سپس یک کارت را از بخش فوقانی به سمت زیرین ال سی دی گوشی بکشید تا شیشه یا گلس محافظ آن کاملا روی ال سی دی بنشیند.

بدین ترتیب تعویض شیشه آیفون ۶ انجام می‌شود. فراموش نکنید که این روش فقط در شرایطی کارایی دارد که آسیب وارد شده به گوشی فقط بر روی گلس آن تاثیر گذاشته باشد و نیازی به ورود در حوزه سخت افزاری تعمیرات iPhone نداشته باشید.

اگر شکستگی روی ال سی دی آیفون ۶ اتفاق افتاده باشد!

اما اگر شکستگی مورد نظر بر روی ال سی دی گوشی اتفاق افتاده باشد، دیگر نمی‌توانید با تعویض شیشه آیفون ۶ مشکل را برطرف کنید بلکه ملزم به تعویض ال سی دی این گوشی خواهید شد. برای کسب راهنمایی دقیق در مورد تعویض ال سی دی آیفون ۶ اپل خودتان از مقاله تعمیر آیفون : تعویض صفحه نمایش (تاچ و ال سی دی) آیفون ۶ اپل با کمترین هزینه کمک بگیرید یا برای راهنمایی در مورد تعویض گلس یا شیشه شکسته صفحه نمایش آیفون ۶ از مقاله تعویض گلس آیفون ۶ استفاده کنید یا برای آموزش تعویض صفحه نمایش آیفون ۶ اپل به مقاله مربوطه در سایت موبایل کمک مراجعه کنید.

تعویض شیشه آیفون بخش مهمی از درآمد تعمیرات موبایل است!

شاید جالب باشد که بدانید تعویض شیشه آیفون ها (چه گلس محافظ و چه ال سی دی) یکی روش های عالی برای کسب درآمد تعمیرات موبایل است. به بیان دیگر بخش مهمی از درآمد تعمیرات موبایل از طریق تعویض شیشه محافظ صفحه نمایش یا خود ال سی دی آیفون های اپل کسب می‌شود. بنابراین اگر بتوانید نحوه انجام این دو کار را بیاموزید، احتمالا در آینده نزدیک قادر به راه اندازی یک کسب و کار مناسب و نسبتا پردرآمد خواهید شد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.