پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

کاشت سبزیجات در باغچه منزل با روش ساده

کاشت سبزی در باغچه چگونه

پزشکان اعتقاد دارند انسان برای مبتلا نشدن به بیماری های گوارشی باید در سبد غذایی روزانه ی خود از انواع سبزیجات و میوه ها استفاده کند. متاسفانه این روزها کاشت سبزیجات به صورت ارگانیک نیست و سبزیحات توسط کودهای شیمیایی رشد می کنند و با سموم مختلف سم زدایی می شوند.

استفاده از کود ها و سموم کشاورزی می تواند باعث شود سبزی و میوه جات به جای خاصیت ضد سرطانی، عامل تهدید کننده ای برای سلامت انسان شود. با وجود این موضوع، خیلی از ما برای حفظ سلامت خانواده، به دنبال یادگیری کاشت سبزیجات در باغچه و به صورت ارگانیک هستیم. اگر در خانه باغچه ای دارید که از آن استفاده ی به خصوصی نمی شود، دست به کار شوید. این مقاله را بخوانید و یاد بگیرید کاشت سبزیجات در باغچه چگونه است؟

کاشت سبزیجات در باغچه

ابتدا حدود یک یا دو متر مربع از فضای باغچه داخل حیاط را برای این کار در نظر بگیرید. با آجر یا بلوک های سیمانی یا قلوه سنگ، محدوده‌ هر سبزی را مشخص کنید و خاک های هر قسمت را شخم بزنید. با بیل کاملا خاک این قسمت را پشت و رو کنید و کلوخ‌ ها را با گوشه ی بیل خرد کرده و با شن‌ کش سطح خاک را کاملا صاف کنید تا آبیاری پس از رشد بذرها به آسانی انجام گیرد.

در مرحله ی بعدی بذرهای مورد نظر که از قبل خیس خورده را به‌طور یکنواخت روی خاک بپاشید و به اندازه‌ دو برابر قطر بذر روی آن را با خاک برگ الک کرده بپوشانید. در نهایت با آب پاش  آن را آبیاری کنید. دقت کنید آب را یکدفعه نریزید. آرام آرام و با ملاحظه این کار را انجام دهید.

همین حالا بخوانید!
3 راهکار آسان تمیز کردن رسوب کتری برقی!

اگر خاک با شلنگ و اصطلاحا به‌ طور “شره” آبیاری بشود بذرهای کاشته شده، در اثر فشار بیشتر از حد معمول آب در داخل خاک پایین می روند و جوانه‌ی بذرها قادر نخواهند بود سر از خاک بیرون آورند و زحمات شما بی‌ نتیجه خواهد ماند.

نکته مهم در کاشت سبزیجات

سه عامل مهم رطوبت، حرارت و هوای مساعد موجب سبز شدن بذرها می‌ شوند. به همین دلیل برای کشت در منزل حتی‌ الامکان از کاشت ردیفی استفاده کنید تا عملیات زراعی نظیر وجین، سمپاشی، کنترل علف‌های هرز و چیدن محصول راحت‌ تر و آسان‌ تر باشد.

0
نویسنده مطلب زهرا طباطبایی
زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

بدون دیدگاه