آماده سازی تدارکات مراسم عقد و عروسی آسان نیست و کمتر پیش می آید که بتوان این کار را در شش ماه انجام داد. اگر به دلایلی مجبور شده اید که جشن عروسیتان را هر چه سریعتر برگزار کنید اصلا نگران نباشید تنها چیزی که لازم دارید اینست که شما با برگزاری مراسم ازدواج آشنا باشید. در ادامه ی این مطلب ۱۷ کاری که برای برگزاری یک جشن عروسی شیک و فوری لازم شده است، آورده شده است.

الف) برنامه ریزی برای برگزاری مراسم ازدواج

۱- خود را از نظر ذهنی آماده کنید. یک چهارچوب ذهنی درست برای خودتان بسازید و با یک ذهنیت باز وانعطاف پذیر به همراه همسرتان به برنامه بپردازید. اگر شما انعطاف پذیر نباشید و بخواهید تمامی ایده های مراسم ازدواج که در ذهنتان است را اجرا کنید، ممکن است ناامید شوید. شما باید آماده باشید که بعضی از ایده هایتان را تغییر دهید. شما نه تنها باید انعطاف پذیر باشید بلکه باید از نظر مالی نیز به توافق برسید و سعی نکنید که بیش از حد ریخت و پاش کنید.

برنامه ریزی مراسم ازدواج

۲- تصمیم گیری راجع به بودجه. اولین گام برای برنامه ریزی مراسم ازدواج بودجه بندی است که در برنامه ریزیهای کوتاه مدت اهمیت بیشتری دارد. یکی از دلایل عدم موفقیت ازدواج های کنونی، استرس مالی است. شما باید به بودجه ی خود توجه داشته باشید و به نسبت آن برنامه ریزی کنید و برای اینکار باید از بعضی از رویاهایتان چشم پوشی کنید.

هزینه های مراسم ازدواج

۳- تعداد مهمانها را  تعیین کنید. تعدا مهمان ها به میزان بودجه و فضای در اختیار تان بستگی دارد. اگر از همان ابتدای کار همراه همسرتان تعداد مهمان هایتان را مشخص کنید در طول برنامه ریزی به شما کمک  بسیاری خواهد کرد. زمانی که از تعداد مهمانها مطمئن شدید، می توانید کارت دعوتها را سفارش داده و آدرس ها را یادداشت نمایید.

برنامه ریزی تعداد مهمانهای مراسم عروسی

۴- دفتر یادداشت برنامه ریزی بسازید. داشتن یک دفترچه به شما در داشتن نظم و سازماندهی بهتر کارها کمک می کند و شما زمان بیشتری برای تمرکز بر روی جزئیات جش ازدواج خود خواهید داشت. در این دفترچه تمام کارهایی را که باید انجام دهید از جمله فیلم بردار، گل، آرایشگاه، تالار ، لباس و ……. را یادداشت کنید و با انجام هر کار آن را خط بزنید. توجه داشته باشید که اکثر این کارها باید در دو ماه اول انجام شود. در ضمن برای بهبود سرعت انجام کار می توانید بعضی از سفارشات خود را به صورت آنلاین انجام دهید. همچنین می توانید تمامی اطلاعات تماس و کارتها را در این دفترچه یادداشت کنید.

دفتر برنامه ریزی مراسم ازدواج

۵- مراسم عروسی غیرعادی وعجیب داشته باشید. شما می توانید خلاق باشید و به جای یک مراسم رسمی یک مهمانی عالی و سرگرم کننده داشته باشید. مثلا می توانید مراسمتان را در یک رستوران کوچک و کنار ساحل ، درون یک قایق، دامنه ی یک کوه برگزار کنید.در این گونه مراسم تنها خانواده و بهترین دوستهایتان را دعوت کنید و تنها چیزی که برایتان اهمیت داشته باشد خوشحالی خودتان و همسرتان باشد.

مراسم ازدواج غیرمعمول و عجیب

۶- تاریخ مراسمتان را مشخص کنید. مهم ترین کار برای برگزاری مراسم ازدواج تعیین تاریخ ازدواج است. اگر میخواهید مراسمتان در یک روز و تاریخ خاص باشد حتما هرچه زودتر به تالار مدنظرتان سر بزنید و وقت آن را رزرو کنید. همچنین از مدیر تالار راجع شرایط لغو و بازپرداخت سوال کنید تا در صورت پیش آمدن مشکلی از شرایط آنها مطلع باشید.برای سفارش غذا منوها و قیمت های مختلف را بررسی کنید. سپس نوع غذاها را با توجه به بودجه و تعداد مهمان هایتان انتخاب کرده و فراموش نکنید که حتما آخرین مهلت تغییر منو را بپرسید.

تعیین تاریخ جشن عروسی

۷- با عاقد تماس بگیرید. برای حفظ آداب و رسوم مراسم عقد با عاقد تماس گرفته و برای روز و تاریخ مدنظرتان هماهنگ کنید تا حین مراسم به موقع حضور داشته باشد.

اداب و رسوم مراسم عقد

ب) انجام کارهای برگزاری مراسم ازدواج

۸- سفارش لباس عروس . با اینکه خرید لباس عروس می تواند سرگرم کننده باشد اما تحویل لباس ممکن است ۴-۶ ماه طول بکشد. اگر در تایم کمی می خواهید این کار انجام گیرد به جای دوخت لباس بهتر است که یکی از لباس های آماده را انتخاب کنید.

مقالات مرتبط:

 

خرید لباس عروس

۹- خرید لباس داماد. لباس داماد را نیز هر چه سریعتر تهیه کنید تا درصورتیکه از نظر اندازه مشکلی داشت آن را هر چه زودتر برطرف کنید.

خرید لباس داماد

۱۰-  ساقدوش هایتان را انتخاب کنید. مدتی قبل از مراسم ساقدوشهایتان را انتخاب و وظایف وی را برایش شرح بدهید. فراموش نکنید که لباس ساقدوش هایتان را از قبل سفارش دهید چرا که ممکن است تهیه آنها چندین هفته طول بکشد.

لباس ساقدوش

۱۱- با چند عکاس آشنا شوید. اکثر عکاسان حرفه ای مشغول هستند و برنامه ی شلوغی دارند. شما باید هرچه زودتر برای مراسمتان آنها را رزرو کنید. چرا که هر چه عکاس شما حرفه ای تر باشد عکسها و فیلم هایتان با کیفیت تر خواهد بود.

عکاس و فیلمبردار هروسی

۱۲- سفارش دسته گل عروس را فراموش نکنید. برای اینکار می توانید از سایت های طراحی گل استفاده کنید تا زودتر به نتیجه برسید.

سفارش دسته گل عروس

۱۳- سفارش کارت عروسی . دعوتنامه ها  را هر چه زودتر انتخاب و چاپ کنید. در انتخاب کارتهای خود وسواس نشان ندهید فراموش نکنید که هر چه کارت عروسی ساده تر باشد زیباتر است.

سفارش کارت عروسی

۱۴- کیک مراسم عروسی فراموش نشود. به یک شیرینی پزی مراجعه کرده و کیکتان را انتخاب کنید. فراموش نکنید که حتما تعداد مهمان ها را به آنها اطلاع دهید.

سفارش کیک عروسی

۱۵- یک گروه دی جی پیدا کنید. دنبال یک گروه دی جی که از لحاظ هزینه مقرون به صرفه بوده و از نظر کاری با کیفیت باشد، بگردید. می توانید از نظرات دیگران برای پیدا کردن سریع یک گروه خوب کمک بگیرید.

هماهنگی با گروه دی جی

۱۶- آرایشگاه را فراموش نکنید. از یک ماه قبل از مراسم حتما با آرایشگر خود در ارتباط باشید تا در صورت نیاز به کوتاهی و یا رنگ کردن موهایتان این کارها را برایتان انجام دهد.

رزرو آرایشگر عروسی

۱۷- توصیه نهایی ما به شما این است که برای صرفه جویی در زمان، با استفاده از تلفن به پیگیری کارها بپردازید. با فروشندگان و سایر افراد تماس بگیرید و ازروند کارها مطلع شوید. در ضمن یک ساک از وسایلی که در روز عروسی به آنها نیاز دارید آماده کنید و در صندوق عقب ماشینتان بگذارید.

کیف لوازم مراسم عروسی

اگر وقت کافی ندارید یا استرس برگزاری مراسم عروسی شما را کلافه کرده است می‌توانید با خیال راحت همه چیز را به ما بسپارید. نیروهای متخصص تشریفات مجالس عروسی پین‌ورک مسئولیت برگزاری مراسم شما را برعهده خواهند گرفت. و کلام آخر اینکه خانواده ی پین ورک براتون آرزوی خوشبختی داره 🙂

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.