ماشین‌های ظرفشویی آاگ مجهز به سیستم‌های تشخیصی می‌باشند که در صورت بروز مشکلی در ماشین ظرفشویی، کد های خطا ظرفشویی آاگ و ارور ظرفشویی آاگ، در صفحه‌نمایش دستگاه نشان داده می‌شود. شما می‌توانید به کمک این مقاله و یا به کمک یک متخصص آلارم های ظرفشویی آاگ را عیب یابی کنید. پین ورک، مرکز تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی آاگ و سایر برندها اعم از؛ بیم، زیرووات، کرال و …با گرد هم آوردن بهترین گروه تکنسین‌های ماهر و باتجربه آماده خدمت رسانی به شما بوده و در کمترین زمان ممکن ارور ظرفشویی آاگ شمارا عیب یابی کرده و عملکرد آن را به حالت قبل برمیگردانند. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

رایج‌ترین کد های خطا و ارور ظرفشویی آاگ

۱ . ارور i30 ظرفشویی آاگ  (نشتی یا ته‌نشینی آب در ظرفشویی)

این کدهای خطا ظرفشویی آاگ ناشی از نشت کردن آب دستگاه و یا ته‌نشین شدن آن در کف ظرفشویی است. زیرا پایه ماشین ظرفشویی با آب پرشده است. این ارور ظرفشویی آاگ، ممکن است ناشی از هرگونه سوراخ ساده در یک شلنگ، شکستن درب دستگاه و سرریز شدن آب از ماشین ظرفشویی یا ترک‌خوردگی مخزن ظرفشویی باشد.

تعمیر ماشین ظرفشویی آاگ در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

  • عیب یابی: در ابتدا شیر آب را ببندید و سعی کنید قسمت نشتی آب را پیدا کنید. در بعضی از موارد، شیر برقی دستگاه دچار مشکل شده است که منجر به پر شدن محفظه بیشتر از حد موردنیاز می‌شود. در صورتی که مشکلی در شیر برقی دستگاه نبود، امکان دارد که سیم‌های میکرو سوییچ قطع‌شده و باعث مشکل شده باشند. پس سعی کنید آن ها را به دقت چک کرده یا آن را به یک متخصص بسپارید.
  • برای بررسی و رفع این مشکل، توصیه می شود مطلب” دلایل نشتی آب از ماشین ظرفشویی” را مطالعه نمایید.

۲ . ارور Bio ظرفشویی آاگ (فعال شدن قفل کودک)

این کدهای خطا ظرفشویی آاگ ناشی از فعال شدن قفل کودک دستگاه است.

  • عیب یابی: جهت غیرفعال کردن آن، شما باید دکمه pre rinse و دکمه short را به صورت هم‌زمان فشار دهید تا ارور ظرفشویی آاگ bio از روی صفحه نمایشگر دستگاه برود.

۳ . ارور c3 و I30 و I40 ظرفشویی آاگ (نشتی آب و یا اشکال در سیستم هیدرواستات دستگاه)

این کدهای خطا ظرفشویی آاگ نیز به دلیل نشت کردن آب دستگاه یا اشکالی در سیستم هیدرواستات دستگاه است.

  • عیب یابی: شیر آب را ببندید و سعی کنید سیستم هیدرواستات دستگاه را بررسی کنید و هرگونه شکستگی و سوراخی در ظرفشویی را پیدا کنید. در صورت پیدا نکردن منشأ ارور، آن را خاموش کرده و آز برق برکشید و یا یک متخصص مجرب جهت تعمیر تماس بگیرید.

۴ . ارور AL4 ظرفشویی آاگ (ته‌نشینی و یا نشتی آب)

این کدهای خطا ظرفشویی آاگ نیز به دلیل نشت کردن آب دستگاه است.

  • عیب یابی: شیر آب را ببندید و سعی کنید دستگاه را بررسی کنید و هرگونه شکستگی و سوراخی در ظرفشویی را پیدا کنید. در صورت پیدا نکردن منشأ ارور، آن را خاموش کرده و آز برق برکشید و یا یک متخصص مجرب جهت تعمیر تماس بگیرید. برای دریافت خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی، می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ مشاورین پین ورک تماس بگیرید.

۵ . ارور I20 و C2 ظرفشویی آاگ (مشکل در تخلیه آب ظرفشویی)

این کدهای خطا ظرفشویی آاگ، به دلیل غلط دستگاه و خالی نشدن آن است.

  • عیب یابی: فیلترهای خروجی آب دستگاه را چک کنید و از مسدود نبودن آن توسط ضایعات و ذرات غذایی مطمئن شوید. اگر دستگاه همچنان در تخلیه آب دچار مشکل است و ارور نمایش داده می‌شود، ممکن است که پمپ تخلیه ظرفشویی با مشکل مواجه شده باشد و نیاز به تعویض قطعه داشته باشد. لازم است بدانید که این قطعات باید از نمایندگی‌های معتبر خریداری شود تا از مشکلات دیگر پیشگیری شود.
  • احتمال دارد که سنسور تشخیصی خروج آب با مشکل مواجه شده باشد با تشخیص نادرست تخلیه آب، باعث ارور ظرفشویی آاگ شود پس آن را چک کنید و در صورت امکان عیب یابی آن را به یک متخصص بسپارید. در صورت سالم بودن موارد فوق، برد الکترونیکی دستگاه باید چک شود.

۶ . ارور C3 ظرفشویی آاگ (فعال شدن سیستم پیشگیری از نشتی)

این کد خطا ظرفشویی ناشی از روشن شدن سیستمی جهت جلوگیری از نشتی دستگاه است.

  • عیب یابی: دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید و سپس با یک نمایندگی معتبر جهت عیب یابی ماشین ظرفشویی آاگ تماس بگیرید.

۷ . ارور I10 و C1 ظرفشویی آاگ (مشکل در ورودی آب دستگاه)

این کد های خطا ظرفشویی آاگ، خطای ورودی آب است و به این معنی است که ماشین ظرفشویی با آب پر نمی‌شود. گاهی اوقات ممکن است یک سنسور دستگاه معیوب باشد و نتواند تشخیص دهد ماشین ظرفشویی با آب پرشده است یا خیر.

  • عیب یابی: در ابتدا چک کنید که شیر آب باز باشد و در شلنگ ورودی سوراخ و خمیدگی به وجود نیامده باشد. سپس فیلتر مکش را در شیر آب و در ابتدای شیلنگ ازلحاظ هرگونه انسداد بررسی کنید.
  • در صورت رفع نشدن ارور، کلید فشار را تمیز یا تعویض کنید و در مرحله آخر، شیر آب را تعویض کنید.

۸ . ارور C2 ظرفشویی آاگ (اشکال در پمپ تخلیه دستگاه)

در صورت نشان داده شدن این کد خطا در ظرفشویی آاگ، با یک متخصص تماس بگیرید تا در صورت خراب بودن پمپ تخلیه دستگاه و یا قابل تعمیر نبودن آن، این قسمت را تعویض کند. لازم است بدانید که تماس با یک نمایندگی معتبر بسیار مهم است تا از قطعات اورجینال استفاده کرده و از مشکلات بعدی ظرفشویی شما جلوگیری کند.

عیب یابی ارور ماشین ظرفشویی آاگ با پین ورک

اگر ماشین ظرفشویی شما معیوب باشد و درست کار نکند، این موضوع را با ارور یا کد خطا را نشان می‌دهد. کد خطا به شما می‌گوید که کدام قسمت‌های ظرفشویی آاگ نیاز به بررسی دارد. همچنین وقتی ماشین ظرفشویی آاگ کد خطایی را نشان می‌دهد

شاید ماشین ظرفشویی آاگ شما، کدهای دیگری را نیز نشان دهد چون امروزه همواره مانند مدل‌های متفاوتی از ماشین ظرفشویی در بازار عرضه می‌شوند. بااین‌حال، موارد ذکرشده، رایج‌ترین مواردی هستند که در میان همه آن‌ها نمایش داده می‌شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ارور نمایش داده‌شده و اینکه چگونه می‌توانند به شما در رفع آن کمک کنند با متخصصین پین ورک در تماس باشید. پین ورک، با گرد هم آوردن بهترین متخصصین و تعمیرکاران، آماده خدمت‌رسانی به شما هستند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

5 ماه پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.