یکی از مشکلات رایج در هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی، نمایش آلارم در دستگاه است. کد خطا یا ارور ظرفشویی آریستون بیانگر وجود مشکل در دستگاه شماست. به کمک این مقاله و همچنین تعمیرکار معتبر می توانید مشکل خود را رفع و عیب یابی نمایید. پین ورک؛ مرکز تخصصی ماشین ظرفشویی آریستون و سایر برندها اعم از؛ ایندزیت، مدیا، حایر و…  با گرد هم آوردن بهترین گروه متخصصین و تکنسین‌های ماهر و باتجربه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

رایج‌ترین کد های خطا و ارور ظرفشویی آریستون

۱ . ارور F10 ظرفشویی آریستون

این کد خطای ظرفشویی آریستون ناشی از خالی و یا پر بودن آب دستگاه است. این مورد نیاز به بررسی دقیق دستگاه دارد.

تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

 • لازم است شیرهای ماشین ظرفشویی را چک کنید تا دچار پیچ و گرفتگی و نشتی نشده باشند تا در کار دستگاه اختلال ایجاد کنند. با برطرف کردن مشکل شلنگ، احتمالاً ارور دستگاه از بین می‌رود. در غیر این صورت با یک متخصص تماس بگیرید.
 • برای رفع مشکل خالی بودن ماشین ظرفشویی از آب، توصیه می شود مطلب ” علت آّبگیری نکردن ماشین ظرفشویی” را مطالعه نمایید.

۲ . ارور F11 ظرفشویی آریستون

این کد خطای ظرفشویی آریستون، ناشی از اتمام کار هیتر است.

 • با بررسی هیتر، کد خطا برطرف می‌شود.

۳ . ارور F20 و A02 و f21 ظرفشویی آریستون

آب ماشین ظرفشویی نباید بالای ۷۷ درجه گرما باشد. این ۲ کد خطا ظرفشویی آریستون، ناشی از رسیدن دما به میزان غیراستاندارد دستگاه است.

 • نخست هیتر و المنت باید جهت سوختگی و آسیب چک و در صورت نیاز تعویض شوند. در غیر این صورت، باید ترموستات دستگاه را بررسی کنید. برای این کار، اهمم تر را به دو طرف سوکت ترموستات وصل کنید و نتیجه را بررسی کنید. در صورت قرار داشتن آن در بازه متوسط، دچار مشکل نیست.
 • اگر قسمت‌های ذکرشده دچار خرابی و ایرادی نبودند، شاید برد الکتریکی ماشین ظرفشویی دچار خطا شده باشد. برای بررسی این قسمت از ماشین ظرفشویی آریستون، بهتر است با متخصصی مجرب تماس حاصل فرمایید. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ ارتباط برقرار کرده و با متخصصین پین ورک در تماس باشید

۴ . ارور A01 ظرفشویی آریستون

این کد خطای ظرفشویی آریستون به دلیل خطا سیستم محافظت دستگاه از طغیان و جلوگیری از خالی شدن آب دستگاه است.

 • برای رفع مشکل، اول میکرو سوییچ را نگه دارید زیرا ممکن است معیوب بوده و فشار جهت خالی شدن آب فراهم نشود. پس‌ازآن خط سیم‌های دستگاه را ازلحاظ هرگونه قطعی بررسی کنید. بهتر است تمام این کار ها را به یک متخصص مجرب بسپارید تا از خطرات جانبی جلوگیری شود. جهت استفاده از تعمیرات با پین ورک، با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

۵ . ارور A03 ظرفشویی آریستون

این کد خطای ظرفشویی آریستون، ناشی از خطا ترمیستور است. در صورت مشاهده این ارور، یا ترمیستور دستگاه معیوب شده است و یا قابل کار کردن نیست و بایستی تعویض شود. در بعضی مواقع نیز مشکل از مدار برد ماشین ظرفشویی است.

۶ . ارور A04 ظرفشویی آریستون

این ارور ناشی از نرسیدن دستگاه به دما موردنظر پس از ۷۰ دقیقه است.

 • احتمالاً با بررسی المنت حرارتی ظرفشویی و سوختن آن نیاز به تعویض دارد و باید توسط یک متخصص تعمیر شود. در غیر این صورت، خطا از سنسور فشار بوده و گاهی نیز از ترموستات ماشین ظرفشویی است.

۷ . ارور A05 ظرفشویی آریستون

این کد خطای ناشی از ریست نشدن دستگاه پس از زمان تعیین شده است.

 • حدود سه ثانیه پس از آبکشی، دستگاه باید ریست شود و در غیر این صورت این ارور نشان داده می‌شود.

۸ . ارور A06 ظرفشویی آریستون

این ارور به خاطر کم فشار بودن آب است. ممکن است کلید فشار آب خراب شده باشد یا موتور شستشو به درستی کار نکند.

 • فلکه ورودی آب را بررسی کنید تا کامل باز باشد. جریان آب را جهت وجود هرگونه گرفتگی بررسی کنید و در صورت وجود ایراد، شیر ورودی آب و شلنگ ماشین ظرفشویی را چک کنید.
 • همچنین در بعضی موارد امکان دارد سیم‌های کلید فشار قطع‌شده باشند. در بعضی مواقع این مشکل، ناشی از کم بودن فشار آب در سطح شهر یا منطقه طبیعی است بنابراین، قبل از هر اقدامی، بهتر است فشار ساختمان را بررسی کنید.

۹ . کد های خطای A07 ,A08 ,A09 ,A10 ظرفشویی آریستون

این کد های خطا ناشی از اختلال در پمپ شستشو دستگاه است.

 • جهت برطرف کردن این کدهای خطا ظرفشویی آریستون، عیب یابی موتور شستشو دستگاه را به یک تعمیرکار مجرب بسپارید.

۱۰ . ارور A11 ظرفشویی آریستون

ابن کد خطای ماشین ظرفشویی آریستون ناشی از خطا در موتور شستشو است.

۱۱ . ارور A12 ظرفشویی آریستون

ابن کد خطای ماشین ظرفشویی آریستون به دلیل مشکلی در نرم‌افزار دستگاه است که باید توسط یک متخصص بررسی شود.

۱۲ . ارور A13 ظرفشویی آریستون

ابن کد خطای ماشین ظرفشویی آریستون ناشی از خطا در سیم‌کشی دستگاه و استفاده از موارد شوینده نامناسب.

گاهی اوقات این مشکل باعث برق دار شدن بدنه نیز می شود. برای عیب یابی و رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی، حتما مقاله ” رفع برق بدنه ماشین ظرفشویی” را مطالعه نمایید.

۱۳ . ارور h20 ظرفشویی آریستون

زمان موردنیاز جهت پر شدن آب، حداکثر ۶ دقیقه است. در صورت بیشتر طول کشیدن آن این کد خطا نشان داده می‌شود.

عیب یابی ارور ماشین ظرفشویی آریستون با پین ورک

در صورت کار نکردن و یا اختلال در ماشین ظرفشویی، سیستم هوشمند ماشین ظرفشویی با نمایش کد های ارور و خطا روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی آریستون، ایراد ماشین ظرفشویی را نشان می‌دهند که با بررسی معنی کد نشان داده‌شده می‌توان به عیب یابی و تعمیر قسمت خراب شده و نیاز به تعویض بپردازید و عملکرد آن را به حالت سابق برگرداند. بسیاری از قسمت‌های ماشین ظرفشویی با برق در ارتباط است و تعمیر آن توسط فرد غیرمتخصص می‌تواند صدمات دیگری را به بار آورد.

متخصصین پین ورک همواره آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بوده و باتجربه بالا درزمینهٔ تعمیر ماشین ظرفشویی آریستون، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.