وقتی صحبت از رنگ موی هایلایت و روش‌ها و تکنیک‌های بالیاژ می‌شود، بسیاری از افراد تفاوت بین این روش‌ها را نمی‌دانند. گاهی اوقات اختلاف بین آن‌ها به حدی ظریف می‌شود که تشخیص آن‌ها از هم سخت می‌شود. هرگز نترسید ما در این مطلب قصد داریم تا تفاوت تمام این روش‌ها را به شما بیاموزیم. این مطلب از پین‌ورک به معرفی بالیاژ و تفاوت بالیاژ با رنگ موی آمبره، سامبره و لولایت می‌پردازد.

بالیاژ چیست

بالیاژ یک لغت فرانسوی است به معنای نقاشی کردن است برای ایجاد هایلایت در موی روشن‌تر انجام می‌شود. بالیاژ یکی از تکنیک‌های رنگ کردن مو است که بدون استفاده از فویل و بیش‌تر بااستفاده از دست انجام می‌شود که بسیار طبیعی‌تر نسبت به هایلایت بر روی مو جلوه می‌کند. مانند هایلایت‌های ناخواسته‌ای که خورشید در فصل تابستان بر روی موهای کودکانی که مدت زیادی را کنار ساحل سپری می‌کنند، ایجاد می‌شود. بالیاژ یک تکنیک هایلایت مو است که با جلوه‌ای طبیعی ظاهر می‌شود و بهتر است این نکته را هم بدانید که تنها برای موهای بلوند بکار نمی‌رود.

بالیاژ

برای هایلایت مو روش‌های زیادی وجود دارد؛ در بعضی موارد رنگ‌ها موها را جداسازی نمی‌کنند، در برخی دیگر بااستفاده از فویل تقسیم‌بندی انجام می‌شود اما تفاوت اصلی بالیاژ با سایر روش‌ها در این است که قسمت‌بندی موها با دست انجام می‌شود و پس از رشد مو باز هم حالت طبیعی و لطیف خود را حفظ می‌کند.

تفاوت بین هایلایت و بالیاژ در چیست

روش هایلایت برخلاف باور عموم مردم، بلوند کردن نیست اما سایه روشن به رشته‌های مو می‌دهد. هایلایت معمولا روشن‌تر از رنگ پایه است و به طور معمول هر رشته‌ی مو با استفاده از فویل جدا می‌شود. آن رشته از مو رنگ شده و دوباره توسط فویل پیچیده می‌شود. قسمت‌های فویل شده روشن‌تر از موهای اطراف است و عموما از نزدیکی پوست سر یعنی از ریشه تا آخر رشته‌ی مو ادامه دارد.

بالیاژ

بالیاژ یک تکنیک از هایلایت مو است جداسازی بدون استفاده از فویل و با دست انجام می‌شود. بالیاژ جلوه‌ای طبیعی‌تر وو ملایم‌تر بدست می‌دهد که کمی ریشه‌ی مو تیره‌تر از انتهای مو است. معمولا بالیاژ از ریشه مو شروع می‌شود و در قسمت میانی و انتهای مو متمرکز می‌شود.

آمبره-سامبره-بیبی لایت

  • آمبره یک ورژن قوی از بالیاژ است که موها از رنگ تیره به رنگ روشن تبدیل می‌شود. در روش آمبره مرز بین تیره و روشن به طور کامل مشخص است و رنگ روشن از بالای مو به سمت انتهای مو ادامه پیدا میکند و با رشد مو نیازی به تجدید رنگ نیست.
  • سامبره یک ورژن ضعیف از بالیاژ است که موها را از رنگ تیره به رنگ روشن هدایت می‌کند. در روش سامبره مرز بین تیره و روشن مو به طور کامل مشخص نیست و بیشتر انتهای مو به اندازه یک یا دو لول روشن‌تر است.
  • بیبی‌لایت نیز یکی از شاخه‌های هایلایت است که در آن از موهای کم و دسته‌های نازک مو برای ایجاد هایلایت استفاده می‌کنند.

چگونه باید از موهای بالیاژ شده مراقبت کرد

اگر به دنبال این هستید که چگونه بعد از بالیاژ از موهایتان مراقبت کنید و مو حالت نرم خود را حفظ کند، باید به شما بگویم که خوشبختانه مراقبت از موهای بالیاژ شده از تلفظ آن آسان‌تر است. موهایی که به روش بالیاژ رنگ شده‌اند در اکثر موارد چون از رنگ‌های روشن و شفاف استفاده می‌شود مواردی که شامل خرابی و کدری موها می‌شود را می‌پوشاند.

بالیاژ

به طور کلی پس از رنگ کردن مو بهتر است مو در برابر اشعه UV خورشید و وسایل گرمایشی و همچنین در برابر آب کلردار و شور قرار نگیرد، همچنین برای تقویت مو بهتر است از ماسک‌های مو مخصوص آمبره و بالیاژ استفاده کنید.

لولایت در مقابل هایلایت

لولایت می‌تواند به موهای شما عمق و جذابیت بدهد. برای انتخاب رنگ بهتر است رنگ مویی که یک یا دو درجه با رنگ پایه فرق دارد را انتخاب کنید. قسمت کمی از موهایتان را انتخاب کنید و آن را با فویل بگیرید و همان قسمت را رنگ کنید، سپس با فویل بپیچید تا رنگ به بقیه‌ی مو پخش نشود. به موها را به اندازه‌ی ۳۵ دقیقه زمان دهید و سپس از شامپو برای شستشو استفاده کنید. برای رنگ کردن از دستکش‌های پلاستیکی و براش استفاده کنید و بهتر است از رنگ‌هایی استفاده کنید که به رنگ پوست شما نزدیک‌تر باشد.

بالیاژ


مقالات مرتبط :


این مطلب از پین‌ورک در مورد بالیاژ مو ذر اختیار شما قرار گرفته است. به یاد داشته باشید که هر رنگ مویی که انتخاب می‌کنید از لولایت تا هایلایت باید جذاب باشد و با رنگ پایه‌ی موی شما هماهنگ باشد و این را  فراموش نکنید که ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.