نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون می‌تواند در کیفیت تصویر و مشاهده آن اختلال ایجاد کند، خصوصاً اگر در مرکز تصویر قرار داشته باشد. در بهترین حالت، هاله ها و لکه ‌های صفحه تلویزیون در اثر آلودگی، گردوغبار یا باقی‌مانده‌های جمع شده در سطح صفحه ایجاد می‌شوند. در صورت وجود نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون می‌توانید با خیالی آسوده، عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود را به متخصصین پین ورک بسپارید. پین ورک با گرد هم آوردن بهترین گروه متخصص انواع تلویزیون اعم از؛ ال جی، ایکس ویژن، سامسونگ و… آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. جهت راهنمایی بیشتر، شما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

دلایل ایجاد نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون

هاله و نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون می‌توانند درنتیجه ضربه شدید به صفحه‌نمایش، ترانزیستورهای غیرفعال یا نقص شرکت سازنده رخ دهند. نقاط چسبیده نیز می‌توانند در اثر ضربه، یا در اثر سایش ناهموار فسفر، ناشی از باقی ماندن تصاویر ثابت روی صفحه برای مدت‌زمان طولانی ایجاد شوند.

تعمیر تلویزیون در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

وجود نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون

۱ . کثیفی صفحه نمایش تلویزیون

قبل از اینکه به این نتیجه برسید که نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون در اثر سو عملکرد داخلی است، طبق توصیه‌های شرکت سازنده در کتابچه راهنمای کاربر، کل صفحه تلویزیون را تمیز کنید.

 • از پارچه نرم و محلول ۵۰/۵۰ آب و الکل برای کشیدن ملایم آن روی مناطق لکه‌دار و همچنین کل صفحه استفاده کنید. هرگز از حوله‌های کاغذی استفاده نکنید زیرا این مواد ساینده هستند و باعث آسیب‌دیدگی بیشتر صفحه می‌شوند.

۲ . لکه مرده یا چسبیده

لکه‌های صفحه تلویزیون شامل سه زیر لکه قرمز، سبز و آبی است که قادر به تغییر رنگ و نمایش هر رنگ در ۲۵۶ سایه یا سطح خاکستری است.

 • اگر یک لکه در سطح خاکستری ۰ در موقعیت بسته بچسبد، کاملاً سیاه به نظر می‌رسد. یک لکه نیز اگر مرده باشد سیاه به نظر می‌رسد، اما شناسایی علت آن مهم است، زیرا لکه‌های مرده مسئله بسیار جدی‌تری هستند و اغلب نیاز به‌جایگزینی دارند. اگر می‌بینید که یک لکه‌های صفحه تلویزیون همچنان قادر به تغییر رنگ هستند، حتی کمی از ظاهر سیاه‌وسفید آن، باقی‌مانده است و نمرده است. نرم‌افزار یا دی‌وی‌دی‌های نمایشگر تخصصی می‌توانند به شما در شناسایی این مسئله و همچنین تغییر رنگ پس‌زمینه تلویزیون به رنگ‌های ثابت، ترجیحاً سفید برای شناسایی لکه‌های صفحه تلویزیون، کمک کنند.

راه‌حل برطرف کردن نقاط سیاه رنگ در تصویر تلویزیون

برخی از هاله ها و نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون را می‌توان با اجرای برنامه‌ های دی‌وی‌دی ویژه‌ای که برای استفاده در از بین بردن لکه‌های چسبیده طراحی‌شده است، ترمیم کرد. همچنین، درحالی‌که این برنامه‌ در حال اجرا است، به‌آرامی ناحیه آسیب‌دیده را بمالید تا شاید کمک کند این لکه‌های صفحه تلویزیون را از بین برود. لکه‌های مرده معمولاً به صفحه تعویض یا راه‌حل حرفه‌ای تعمیر نیاز دارند.

 • خوشبختانه، اکثر تولیدکنندگان انتظار دارند تعداد مشخصی از لکه‌های مرده در طول عمر محصول آن‌ها رخ دهد و اگر تعداد لکه‌های مرده بیش‌ازحد انتظار باشد، بسیاری از آن‌ها صفحه‌نمایش‌های جایگزین را ارائه می‌دهند. این نکته‌ای است که باید هنگام خرید تلویزیون به خاطر بسپارید و همچنین خوب است بدانید که برخی از تولیدکنندگان تلویزیون ضمانت تمام لکه‌ها را نیز ارائه می‌دهند.

برطرف کردن نقاط سیاه رنگ در تصویر تلویزیون

علت ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون چیست؟

گاهی در صفحه تلویزیون‌های مدرن و ال سی دی، خطوطی ظاهر می‌شود که شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد. هنگامی‌که اتصالات سیمی کابل یک ستون از نقاط صفحه‌نمایش ال سی دی را کنترل می‌کند، خطوط سفید یا هر رنگ دیگری روی صفحه‌نمایش ظاهر می‌شود و باعث ایجاد شدن خطوط دی تصویر تلویزیون می‌شود.

گاهی اوقات خطای نمایش تلویزیون موضوعی است که می‌توانید آن را به‌تنهایی رفع کنید و در بعضی مواقع نیز دارای یک مشکل داخلی است که نیاز به تخصص فنی بیشتری نسبت به افراد خانه دارد. اگرچه خود عیب‌یابی می‌تواند به شما در صرفه‌جویی در وقت شما برای تماس با یک تکنسین کمک کند، اما اگر تلویزیون خود را بازکنید ممکن است ضمانت تلویزیون خود را نیز باطل کنید. همیشه با استفاده از ساده‌ترین راه‌حل‌ها برای تعمیر تلویزیون شروع کنید و اگر راه‌حل‌های ساده نمایش صفحه را درست نمی‌کنند به سراغ راه‌حل‌های پیچیده‌تر بروید.

عیب‌یابی صفحه‌نمایش تلویزیون

ابتدا تلویزیون را خاموش کرده و منبع تصویر را از تلویزیون خود جدا کرده و سعی کنید منبع دیگری مانند کنسول بازی ویدیویی یا رایانه را به برق متصل کنید. برای اتصال جدید نیز از درگاه دیگری استفاده کنید. تلویزیون و دستگاه رسانه‌ای را که متصل کرده‌اید روشن کنید تا ببینید آیا مشکل از دستگاه اصلی رسانه‌ای است که به برق وصل شده است یا خیر.

 • اگر صفحه هنوز فقط نیمی از تصویر را نشان می‌دهد، مطمئن باشید که مشکل از تلویزیون شما است. در صورت بروز هرگونه مشکل در صفحه‌نمایش تلویزیون، با خیالی آسوده، عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود را به متخصصین پین ورک بسپارید. پین ورک با گرد هم آوردن بهترین گروه متخصص، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. جهت راهنمایی بیشتر، شما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید

ظاهر شدن خطوط در تصویر تلویزیون

تنظیمات تلویزیون خود را بررسی کنید

بررسی کنید و مطمئن شوید که تنظیمات تلویزیون باعث نمایش نامناسب صفحه نمی‌شوند. ابتدا حالت تصویر را به جاست اسکن تغییر دهید تا ببینید آیا با این کار مشکل برطرف می‌شود یا خیر. در صورت عدم دسترسی، به تنظیمات تلویزیون خود دسترسی پیدا کنید و بررسی کنید که آیا منوی عکس شما از موقعیت‌یابی دستی پشتیبانی می‌کند یا خیر. اگر چنین بود، از کلیدهای جهت‌دار روی ریموت خود استفاده کنید تا تصویر را کمی به سمت قسمت خالی تلویزیون منتقل کنید. اگر تصویر به‌جای پر کردن قسمت خالی ناپدید شود، مشکلی در تنظیمات نمایشگر شما نیست. بعضی از رایانه‌ها گزینه‌های موقعیت‌یابی دستی صفحه را در مرکز کنترل کارت‌های گرافیک خود قرار داده‌اند.

از یک متخصص کمک بگیرید

اگر تغییر دستگاه‌های ورودی، تغییر تنظیمات سیستم کارساز نیست، ممکن است تلویزیون شما نیاز به تعمیر حرفه‌ای داشته باشد. شرکت پین ورک با گرد هم آوردن بهترین متخصصین آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است.

عیب‌یابی تلویزیون با صفحه‌نمایش تخت

اقلام موردنیاز:

 • دفترچه راهنمای تلویزیون
 • باتری‌ها
 • کابل‌های صوتی

تلویزیون‌های صفحه تخت از فناوری‌های مختلفی استفاده می‌کنند. برای رفع یک مشکل، تعیین علت مشکل مهم است. ایرادهای زیادی وجود دارد که می‌توانید به‌راحتی در خانه آن‌ها را برطرف کنید. بااین‌حال، برخی از مسائل جدی‌تر در خانه قابل‌حل نیستند. به‌عنوان‌مثال، خرابی سخت‌افزار به این معنی است که تلویزیون احتمالاً باید کاملاً تعویض شود. با صرف کردن زمان کمی، شاید بتونید ایراد صفحه تلویزیون خود را حل کنید و در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

 • اگر تلویزیون شما در روشن یا خاموش شدن دچار مشکل است کابل برق را از برق جدا کنید. برای تنظیم مجدد لوازم الکترونیکی، مهم است که نه‌تنها کابل برق را از پریز جدا کنید، بلکه باید آن را از تلویزیون جدا کنید. چند دقیقه صبر کنید تا برق از تلویزیون تخلیه شود و سپس کابل را دوباره به پریز و تلویزیون وصل کنید. تلویزیونی که کار نمی‌کند ممکن است به‌اندازه کافی برق مصرف نکند. سعی کنید تلویزیون را به پریز دیگری متصل کنید یا از کابل برق متفاوتی استفاده کنید. توییت ها، چشمک‌ها، کلیک‌ها و تصاویر چشمک‌زن همه نشانه این است که تلویزیون انرژی کافی دریافت نمی‌کند.

عیب‌یابی صفحه‌نمایش تلویزیون

 • بررسی کنید که همه کابل‌ها در موقعیت مناسب قرارگرفته و از امنیت کافی برخوردار باشند. به‌طورمعمول اگر مشکلی در تصویر وجود داشته باشد، اما نه صدا و یا بالعکس، کابل شل دلیل آن است. اگر کابل اضافی دارید، کابل را تعویض کنید تا بررسی کنید مشکل از کابل است یا اینکه جز دیگری از تلویزیون دچار مشکل است.
 • اگر ریموت تلویزیون به‌درستی کار نمی‌کند، باتری‌ها را عوض کنید. با از برداشتن باتری‌ها و فشار دادن دکمه‌ها و نگه‌داشتن آن‌ها برای ۳۰ ثانیه، ریموت را ری استارت کنید. سپس باتری‌های جدید نصب کنید. اگر از باتری‌های قابل شارژ استفاده می‌کنید، اجازه دهید آن‌ها حداقل ۶ ساعت شارژ شوند.
 • تنظیمات روشنایی، کنتراست و رنگ را تنظیم کنید. در بسیاری از مواقع که رنگ مناسب نیست یا ناگهان غیرواقعی می‌شود، تنظیم مجدد تنظیمات تصویر راهی آسان برای بازگشت تصویر به حالت عادی است. تنظیم فوکوس راهی آسان برای مقابله با عدم وضوح تصویر تلویزیون است.
 • اگر تصویر مستقیم نیست، جهت‌گیری مانیتور را بررسی کنید. هر منبع یک میدان مغناطیسی قوی نیز می‌تواند جهت تصویر را تغییر دهد. بعضی از تلویزیون‌ها ممکن است دارای کنترل شیب خارجی نیز باشند که قابل تنظیم است. اگر تلویزیون کهنه یا کوبیده شده باشد، ممکن است دکمه داخلی یا خارجی آن خارج شود.

تعمیر نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون با پین ورک

تشخیص داخلی را روی تلویزیون انجام دهید. این تشخیص داخلی به‌طورمعمول در فهرست تلویزیون مشاهده می‌شود. بسته به سازنده می‌توان آن را به نام های مختلفی خواند. این قابلیت تلویزیون، همه عملکردها و سخت‌افزارها را بررسی می‌کند. در صورت شناسایی مشکلی، کد خاصی روی صفحه‌نمایش داده می‌شود. کد را بنویسید و با نمایندگی شرکت سازنده تماس بگیرید. شرکت سازنده قادر خواهد بود معنی کد را رمزگشایی کند و به شما اطلاع دهد که چه مشکلی در عملکرد تلویزیون اختلال ایجاد می‌کند.

در صورت عدم حل مشکل نقاط سیاه ‌رنگ در تصویر تلویزیون خود، می‌توانید با خیالی راحت، عیب‌یابی و تعمیر دستگاه خود را به متخصصین پین ورک بسپارید. پین ورک با گرد هم آوردن بهترین گروه متخصص، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان است. جهت راهنمایی بیشتر، شما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.