روش کراتینه برزیلی چیست؟ آیا این روشی قابل اعتماد برای داشتن موهایی بدون وز و داشتن موهای صافی که مدیریت کردن آن‌ها راحت است می‌باشد؟ این راهنمای مفید تمامی نکات را از اساس پروتئین‌های کراتین تا روش‌های کراتینه برزیلی و کراستریت است. در این مطلب از پین‌ورک به بررسی و معرفی روش کراتینه برزیلی می‌پردازیم و اطلاعات مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهیم و امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

روش کراتینه برزیلی چیست؟

آیا مدیریت کردن موهایتان سخت است؟

اگر پاسختان بله است حتماً تاکنون راه‌حل‌های مختلفی را آزمایش کرده‌اید اما آیا تا به حال کراتینه برزیلی را امتحان کرده‌اید؟ موهای شما چه خشک باشد یا آسیب دیده، خیلی ضخیم باشد یا خیلی فر، کراتینه  مو به شما کمک خواهد کرد تا مشکل موهایتان حل شود.

این بحث با نگاهی به خود کراتین شروع می‌شود…

کراتین چیست؟

کراتین ترکیبی از پروتئین‌ها است و ترکیب‌های ساختاری ضروری پوست، مو و ناخن حیوانات و انسان‌ها را تشکیل می‌دهد. کراتین از ترکیبی از آمینواسیدهایی همچون سیستئین که در سولفور تقویت‌کننده‌ی مو وجود دارد تشکیل می‌شود. قشر یا ساختار مو کمی شبیه به نردبان یا پلکان است و پیوندهای تقویت‌کننده‌ی مختلفی دارد که حکم پله‌های این نردبان را دارند.

موهای صاف ساختاری بسیار مشابه با نردبان‌های قدیمی دارند در حالی که موهای فر همچون پله‌های مارپیچ هستند. موهای قدرتمند نتیجه‌ی پیوندهای قوی‌تر سولفور است. شکستن این پیوندها امکان این را ایجاد می‌کند تا ساختار مو از حالت فر به طور موقت به صاف تبدیل شود و حالت پله‌ی مارپیچی به حالت نردبانی تبدیل شود.

روش کراتینه برزیلی چیست و چگونه عمل می‌کند؟

از آنجایی که مو به طور عادی از ۹۵ درصد کراتین تشکیل شده است اینکه از روش کراتینه برای آن استفاده کنیم ممکن است بر خلاف عقل به نظر برسد؛ اما این پروتئین‌ها به سادگی آسیب می‌بینند و روز به روز تحلیل می‌روند. این تقلیل به طور عمده از طریق آسیب‌های فیزیکی همچون ابزار حالت‌دهنده‌ی گرمایی مو و روش‌های شیمیایی مثل فرهای شش‌ماهه و رنگ کردن مو به وجود می‌آید. در حقیقت این ساختار می‌تواند به طور چشمگیری از طریق استرس نیز تحت تأثیر قرار بگیرد.

کراتینه

بیشتر روش‌های کراتین شامل پروتئین‌های کراتین هیدرولیز شده هستند که به هنگام داغ شدن با کراتین طبیعی موی ما ترکیب می‌شوند. این فرآیند که سیلینگ نام دارد زمانی اتفاق می‌افتد که مو در معرض روش کراتین قرار می‌گیرد، خشک می‌شود و سپس با اتو صاف می‌شود.

زمانی که کراتین تحلیل می‌رود می‌تواند باعث شود که مو سست و وز به نظر برسد و چنین مویی می‌تواند بسیار شکننده و مستعد موخوره باشد. جایگزینی این کراتین باعث می‌شود که قشر مو احیا شود و به آن ظاهری قدرتمند و براق می‌دهد. روش‌های اخیر کراتینه برزیلی همچنین شامل آمین اسیدهایی با pH پایین است که علاوه بر صاف کردن مو به آن قدرت و استحکام خاصی می‌بخشد که مسلماً برای هر شخصی که به دنبال رشد موهای خود می‌باشد عالی است.

آیا روش‌های کراتینه برزیلی برای مو خوب هستند؟

در ابتدا روش‌های صاف کردن مو از مواد شیمیایی همچون تایوگلایکولیت تشکیل می‌شدند که ساختار مو را تخریب می‌کردند و می‌توانستند آسیب بسیاری را به وجود آورند. این روش‌ها محبوبیت چندانی نداشتند. در ابتدا مردم اغلب موهای خود را رنگ می‌کردند و رنگ کردن مو و صاف کردن شیمیایی مو از لحاظ سلامت همخوانی ندارند. به علاوه مدی که به صافی طبیعی مو و موهای بانشاط بها می‌داد در سالن‌های آرایشی به وجود آمد که باعث از بین رفتن چنین روش‌های مضری شد.

این روش‌های ابتدایی برای صاف کردن مو، پیش از خشک‌کردن و اتو کشیدن مو، آن را به محلول فرمالدهید آغشته می‌کردند که این موضوع سبب بدنامی چنین روش‌هایی شد. فرمالدهید یک ماده‌ی شیمیایی خورنده و بسیار سمی است و به عنوان ماده‌ی سرطان‌زایی که می‌تواند برای انسان کشنده باشد گزارش ‌شده است. قوانین بسیار سخت‌گیرانه‌ای در رابطه با مجوز مصرف این ماده در لوازم آرایشی وجود دارد و این فرمولاسیون‌های ابتدایی ۱۰ تا ۵۰ برابر بیش از حد مجاز از این ماده استفاده می‌کردند. همچنین این روش‌ها قانون‌های زیادی از جمله اینکه مو نباید برای چند روز شامپو می‌شد نیز داشتند و مردم دوست نداشتند که برای دو تا چهار روز موهای صاف و چرب داشته باشند.

کراتینه

با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی، روش‌های ایمن و احیاکننده‌ی کراتینه برزیلی پدید آمدند و باعث ایجاد تحول در موهای مشتریان و کسب‌وکار سالن‌های آرایشی شدند. اگرچه استفاده از فرمالدهید همچنان به طرز سخت‌گیرانه‌ای در روش‌ها و درمان‌های مربوط به مو در ایالات‌متحده ممنوع است و با ان مبارزه می‌شود اما در انگلیس، امارات متحده، کانادا و بیشتر قسمت‌های دیگر جهان استفاده از آن غیرقانونی است. ما معتقد هستیم که حتماً دلیلی وجود دارد که این قوانین ایمنی و سلامتی وجود دارند و به هیچ قیمتی استفاده از فرمالدهید را توصیه نمی‌کنیم. حتماً تنها از برندهای معتبری همچون کراستریت و سالن‌هایی که در رابطه با روشی که استفاده می‌کنند با شما رو راست و صادق هستند استفاده کنید.

معرفی KS Ultimate

شما چه موهای صاف، موج‌دار و یا بسیار فر داشته باشید روش کراستریت که برنده‌ی جایزه‌ی KS Ultimate Treatment است هر نوع مویی را ترمیم و تقویت می‌کند، باقت آن را صاف‌تر کرده و برای بیش از ۴ ماه موهایی ابریشمی و صاف که مدیریت کردن آن‌ها برایتان راحت خواهد بود را به ارمغان خواهد آورد.

فرمول نوین کراستریت که در سال ۲۰۰۹ توسط جز برنت که یک آرایشگر بود به وجود آمد با استفاده از کراتین، سیستئین، پروتئین‌های دانه‌ی گندم و محصول ویژه‌ی KS Complex است که به صاف کردن و تقویت قشر مو می‌پردازد (به جهت اینکه تأثیر این روش تا بیش از ۴ ماه ماندگار باشد). مزایای دیگر شامل استحکام و قدرت باورنکردنی مو، ترمیم و نرم کردن کوتیکول و درخشش فوق‌العاده‌ی لایه‌ی خارجی مو است.

در اینجا گفته می‌شود که KS Ultimate چطور در چهار گام ساده عمل می‌کند:

  1. تمیزکننده‌ی پیش از شروع درمان- تمیزکننده‌ای که فاقد سولفات و سدیم کلرید است پیش از اعمال این روش استفاده می‌شود. این تمیزکننده به آرامی کوتیکول ها را باز می‌کند و موها را نرم می‌کند. این ماده برای موهای مقاوم‌تر برای بیش از ۵ دقیقه بر روی مو می‌ماند.
  2. استفاده از اسپری پیش از درمان برای استفاده از کراتینه برزیلی – پس از استفاده از تمیز کننده، پیش از اعمال روش مورد نظر از اسپری برای استفاده می‌شود. بدین ترتیب تعادل پروتئین‌ها و رطوبت مو تنظیم می‌شود و یک‌پایه‌ی فوق‌العاده متعادل برای شروع درمان حاصل می‌شود.
  3. کراستریت – زمان هیجان‌انگیز فرا رسیده است! KS Ultimate (کراستریت) بر روی مو اعمال می‌شود و برای ۳۰ تا ۴۰ دقیقه پیش از آنکه به سرعت شسته شود بر روی مو می‌ماند تا جذب آن شود.
  4. آب‌رسانی – آب‌رسان کراستریت pH پایینی دارد که تنها ۲٫۵ است و همچنین این آب‌رسان دارای روغن آرگان و پروتئین‌های هیدرولیز شده‌ی دانه‌ی گندم است که بدین جهت بدون هیچ مانعی مو را رطوبت رسانی می‌کند. این آب‌رسان برای دو دقیقه بر روی مو قرار می‌گیرد و مو بار دیگر پیش از اینکه با سشوار خشک شود و اتو شود، به سرعت آب کشیده می‌شود.

کراتینه

 

برای اطلاعات بیشتر ویدئوهایی را که روش کراتینه برزیلی را معرفی می‌کند را در اینترنت جستجو کنید: برای افرادی که به دنبال نمونه‌ای از تأثیر تحول انگیز کراستریت هستند، باید گفت که Intense Boost یک پیش درآمد عالی است. این شامل پروتئین‌های نوین و ماسک‌های آب‌رسان است که به منظور ترمیم، آب‌رسانی مجدد و احیای مو از قشر تا کوتیکول به مدت ۳۰ روز طراحی شده است.

آیا کراستریت بر روی موهای آفریقایی-کارائیبی جواب می‌دهد؟

موهای آفریقایی-کارائیبی نسبت به سایر موها لایه‌های کوتیکول کمتری دارند. در نتیجه به راحتی با صاف کننده‌ها و رنگ‌های شیمیایی آسیب می‌بینند و این آسیب می‌تواند به قسمت داخلی قشر مو نیز نفوذ کند. همچون همه‌ی محصولات و روش‌های کراستریت، KS Ultimate برای صاف کردن شدید و ترمیم تمامی انواع مو طراحی شده است و از فرمول نوینی استفاده می‌کند که بسیار مؤثر است و با موهای آفریقایی-کارائیبی سازگاری بالایی دارد.

برای به دست آوردن دیدی واضح‌تر از تأثیر کراستریت بر موهای آفریقایی-کارائیبی ویدئوهای موجود در اینترنت را تماشا کنید. ریسکات می‌خواست موهایی داشته باشد که بتواند آن‌ها را سریع‌تر مدیریت کند و همچنین براق و مرطوب باشند و نتایج حاصل تماشایی است.

برای اینکه این روش حداکثر پاسخگویی را داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم از شامپو و نرم‌کننده‌ای که سبب افزایش رطوبت یا حجم مو می‌شود استفاده کنید که شامل کالای ویژه‌ی KS Complex ما است و تجربه‌ای فوق‌العاده لاکچری از استفاده از یک شامپو را برایتان به ارمغان می‌آورد. ماسک آب‌رسان کراستریت می‌تواند به عنوان یک درمان آب‌رسانی اضافه یک‌بار در هفته مصرف شود که سبب تأمین آب موها و نری آن‌ها می‌شود. ماسک‌ها یروتئین ما برای موهای ضعیف‌تر و ظریف‌تر مفید هستند چراکه سبب استحکام و ترمیم مو می‌شوند و نرمی و درخشش باورنکردنی را در مو پدید می‌آورند.

جز برنت که بنیان‌گذار کراستریت است، از سال ۲۰۰۸ تاکنون به طور مستمر روش‌ها و درمان‌هایی متحول کننده را ابداع کرده است. وی که از نتایج کراستریت متعجب و شگفت‌زده شده است می‌گوید: روش‌ها و محصولات حالت‌دهنده‌ی موی خانواده‌ی کراستریت به طور اساسی تمام انواع مو را تغییر می‌دهند، به مو احساس ترمیم شدن می‌دهند و باعث می‌شوند تا مو فوق‌العاده به نظر بیاید و مدیریت کردن آن آسان شود. از آنجایی که بر تعهد خود برای ایجاد موهایی فوق‌العاده و زیبا پایبند هستیم، هر محصولی که تولید می‌کنیم به دنبال ترکیب با آخرین تکنولوژی روز به طوری طراحی شده است که همانند نداشته باشد.”

کراتینه

KS Ultimate یک انتخاب فوق‌العاده محبوب برای سالن‌های برتر آرایشی در سراسر انگلیس و جهان است. ناتان واکر، مدیر فنی بین‌المللی Trevor Sorbie که یکی از هواداران واقعی این روش است چنین می‌افزاید:”کراستریت به طور مستمر همچنان انتخاب ما برای روش صاف کردن موی برزیلی است. این تعهد که کراستریت باید بهترینِ این صنعت باشد با فلسفه‌ی ما همخوانی عالی‌ای دارد. مشتریان پیوسته از مزایای صافی و درخشش چشم‌نواز موها لذت می‌برند. ابداعات جدید به این معنا هستند که در حال حاضر صاف کردن و ترمیم موها به صورت قدرتمند از هر زمان دیگری آسان‌تر شده است و راحت‌ترین تجربه‌ی مشتریان به حساب می‌آید.


مقالات مرتبط :


در آخر پیشنهاد پین‌ورک به شما این است که برای یافتن نیاز یا عدم نیاز موهای شما به روش درمانی کراتینه برزیلی بهتر است به یک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

11 ماه پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.