شما به تعداد زیادی چوب در ابعاد ۲ در ۴ یا حداقل ۸ قطعه از این چوب‌ها برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک نیاز خواهید داشت تا بتوانید استخر را حصارکشی کنید و تعداد زیاد دیگری چوب هم می‌خواهید که برای داربست زدن لازم است. در واقع بسته به ارتفاع استخرتان حداقل ۲۰ داربست و ستون چوبی لازم دارید. در این مطلب از پین‌ورک به بررسی نحوه ساخت استخر با چوب و پلاستیک می‌پردازیم و امیدواریم از مطالعه این مطلب لذت ببرید.

چگونه به ساخت استخر با چوب و پلاستیک بپردازیم؟

مراحل انجام کار برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک:

  1. با گذاشتن ۲ قطعه چوب در اندازه ارتفاع استخر در کف آن می‌توانید داربست‌هایی برای دیواره‌های استخر بسازید. ببینید که ارتفاع استخرتان حدوداً چقدر است و بعد قطعات چوب را به اندازه طول مورد نظر منهای عرض آن‌ها که ۲ در ۴ است برش دهید.

ساخت استخر

۲٫ قطعات بریده شده را با فاصله حداقل ۱ وجب و حداکثر ۲ وجب از سر داربست به آن‌ها وصل کنید.

ساخت استخر

۳٫ مراحل ۱ و ۲ را چند بار تکرار کنید تا در نهایت ۴ داربست به دست آید.

ساخت استخر

۴٫ ۴ قطعه چوب چندلایه در ارتفاع و طول داربست‌ها برش دهید. این چوب‌ها را به جلوی داربست‌ها متصل کنید.

ساخت استخر

۵٫ حالا باید داربست‌های جانبی را بسازید تا محوطه نگهداری آب استخر درست شود. شما یا می‌توانید داربست‌ها را خودتان طراحی کنید یا از این مدل داده شده استفاده کنید. یک جعبه در ابعاد ۲ در ۴ در اندازه ارتفاع استخر طراحی کنید که یک قطعه دیگر از چوب با ابعاد ۲ در ۴ داخل جعبه به صورت مورب عبور کرده باشد. دقت داشته باشید که چوب داخلی از بالای دیوار استخر به طرف کف در زیر پی استخر کشیده شده باشد.

ساخت استخر

۶٫ برای ساخت استخر با چوب و پلاستیک هر کدام از گوشه‌های استخر حداقل ۴ جعبه لازم است و این‌ها را به داربست ۲ در ۴ دیواره‌های استخر متصل کنید.

ساخت استخر

۷٫ دیواره‌ها را از طریق قرار دادنشان کنار یکدیگر و متصل کردن گوشه‌ها به هم وصل کنید یا می‌توانید از یک قطعه واسطه بین ۲ گوشه استفاده کنید و با این واسطه آن‌ها را به هم وصل کنید. اولین روش هم ساده‌تر است و هم آسان‌تر و شما تنها نیاز به متصل‌کننده‌هایی در ابعاد بزرگ دارید.

ساخت استخر

۸٫ دیوارهای استخر را از داربست‌ها به کف استخر متصل کنید و برای این کار باید از تعداد خیلی زیادی متصل‌کننده استفاده کنید.

ساخت استخر

۹٫ دیوارهای استخر را که به یکدیگر وصل کرده‌اید با پلاستیک روکش کنید و بعد چوب‌هایی در ابعاد ۱ در ۴ یا ۱ در ۳ را بالای دیوارهای استخر کار بگذارید تا روکش پلاستیکی حفظ شود.

ساخت استخر

۱۰٫ داخل استخر را با آب پر کنید.

ساخت استخر

۱۱٫ کار ساخت استخر با چوب و پلاستیک تمام است.


مقالات مرتبط :

 

 

 

 


در آخر پیشنهاد پین‌ورک به شما این است که قبل از ساخت استخر با چوب و پلاستیک حتما با یک مختصص در این زمینه مشورت کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

12 ماه پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.