اگر در مناطق گرم زندگی می‌کنید رانندگی در زمستان می‌تواند به‌راحتی حرکت نسیم باشد. اما بقیه افراد باید برای آماده شدن در جاده‌های پوشیده از یخ و برف و آفتاب هزینه بپردازنند. بنابراین در اینجا یک لیست آسان برای تعمیر و نگهداری اتومبیل در زمستان وجود دارد که می‌تواند وسیله نقلیه خود را در برابر هوای سردی که پیش رو است حفظ کند. در این مطلب از مجله پین‌ورک به نگهداری خودرو در زمستان می‌پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

۱ . حفظ نمای بیرونی خودرو

اولین تکنیک برای نگهداری خودرو در زمستان حفظ نمای بیرونی خودرو است. بتدا وقت خود را برای تمیز کردن قسمت بیرونی ماشین خود صرف کنید. سپس از واکس ماشین باکیفیت برای محافظت در برابر سیل شدید برف و نمک موجود در جاده استفاده کنید. برای شروع کار نیاز به کمک دارید؟ در اینجا نحوه شستشو و واکس زدن مانند یک حرفه‌ای و چگونه قسمت‌های بیرونی ماشین خود را برای زمستان آماده کنید آورده شده است.

۲ . روغن ماشین را عوض کنید

بعضی از ما وقتی صحبت از نگهداری وسایل نقلیه در زمستان می‌شود در مورد روغن فکر نمی‌کنیم. اما اگر قبلاً این کار را نکردید و اگر برای ماشین شما مناسب است این می‌تواند زمان خوبی برای تغییر روغن عادی به روغن سنتیک باشد. شروع سرما با روغن سنتیک می‌تواند برای موتور ماشین بهتر باشد. روغن سنتیک در دماهای پایین آزادتر جریان می‌یابند و دیگر نیازی به گرم شدن ندارند و برای قسمت‌های حرکتی موتور یک محافظت فوری و اساسی فراهم می‌کنند. اگر تغییری ایجاد نکرد روغن مخلوط را امتحان کنید. روغن مخلوط سنتیک شامل روغن سنتیک همراه با روغن معمولی است. برای توصیه‌های ویژه درباره روغن مناسب برای وسیله نقلیه خود با سازنده وسیله نقلیه خود یا مکانیک مورد اعتماد خود تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع مباحثه بین روغن مصنوعی و معمولی را مطالعه کنید.

۳ . باتری خود را حفظ کنید

برای نگهداری خودرو در زمستان باید باتری ماشین را چک کنید. گرمای تابستان باتری ماشین را گرم می‌کند. این ضعف در اولین صبح سرما هنگامی‌که ماشین شما به دلیل باتری خراب روشن نمی‌شود نمایان می‌شود. درواقع به همین دلیل است که باتری‌ها در زمستان از بین می‌روند. بنابراین باتری و سیستم شارژ خود را امتحان کنید و اگر ضعیف است باتری را عوض کنید. باتری نو بهترین دفاع شما در برابر هوای سرد است اما باز تضمینی نیست. اگر در آب و هوایی بسیار سرد زندگی می‌کنید و از وسیله نقلیه خود به‌ندرت استفاده می‌کنید ممکن است بخواهید باتری خود را به یک شارژر وصل کنید. این کار به این دلیل است که باتری شما در هوای سرد سخت‌تر کار می‌کند و در صورت عدم استفاده به‌تدریج قدرت خود را به‌مرورزمان از دست می‌دهد. همچنین می‌توانید باتری را از ماشین خود جدا کنید تا از قطع برق جلوگیری کنید.

۴ . از میزان دید خود اطمینان حاصل کنید

قادر بودن به دیدن جایی که می‌خواهید بروید همیشه اولویت است اما در زمستان اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند. اولین ایست شما این است که مطمئن شوید تمام چراغ‌های ماشین کار می‌کنند. اگر چراغ‌های جلو یا چراغ‌های عقب ماشین کمرنگ یا زرد است لامپ‌ها را عوض کنید و لنزهای خود را تمیز کنید.

نگهداری خودرو در زمستان

همچنین توصیه می‌کنیم که برف پاکن شیشه جلو را با تیغه‌های زمستانی در آب و هوایی که برف و یخ انتظار می‌رود عوض کنید. مخزن واشر شیشه جلو را با یک مایع ضد یخ پرکنید این کار به شما در روزهای سرد کمک می‌کند.

۵ . لاستیک‌های خود را بررسی کنید

در اینجا کشش مهم است. نگاهی به لاستیک‌های خود بیندازید اگر آج‌ها از عمق کافی برخوردار نیستند یک ست جدید خریداری کنید. به بهترین کشش ممکن برای مقابله با شرایط جاده نیاز دارید. با توجه به‌جایی که زندگی می‌کنید ممکن است بخواهید برای لاستیک‌های برفی سرمایه‌گذاری کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام تایر برای شما مناسب است دربارهٔ گزینه‌های تایر ماشین مطالعه کنید. درجه حرارت تنها چیزی نیست که در زمستان کاهش می‌یابد. تخمین شده است که با افت ۱۰ درجه فشار هوا فشار تایرها نیز کاهش می‌یابند. لاستیک‌های پرباد باعث آسیب رساندن به سوخت می‌شوند و باعث کاهش کارایی و کشش می‌شوند. بنابراین باد لاستیک‌های خود را در اندازه درست نگه‌دارید.

۶ . ضد یخ ماشین را بررسی کنید

این اسم را همه می‌گویند ضد یخ یکی از مهم‌ترین مواد شیمیایی زمستانی است زیرا مایع موجود در سیستم خنک‌کننده موتور از قسمت‌های مساوی آب و ضد یخ تشکیل‌شده است بسته به مارک آن یا اتیلن گلیکول یا پروپیلن پلیکول موجود در ضد یخ مانع از یخ‌زدگی انبساط و ایجاد آسیب در موتور می‌شود. از یک تستر ضد یخ استفاده کنید یا وسیله نقلیه را به مکانیکی ببرید تا قدرت ضد یخ را اندازه‌گیری کند. این تست نشان‌دهنده کمترین دمای محیط است که موتور از انجماد در آن محافظت می‌کند. همچنین سطح مخزن را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تا سطح مناسب پرشده است. در صورت تعویض آن ضد یخ خود را خالی کرده یا رادیاتور را شستشو دهید.

۷ . انژکتور سوخت خود را تمیز کنید

دمای سرد می‌تواند باعث مشکلات مربوط به عملکرد سیستم سوخت یک وسیله نقلیه شود. استفاده از پاک‌کننده انژکتور سوخت از بروز برخی مشکلات جلوگیری می‌کند. در حین پر کردن مخزن که روزمره انجام می‌دهید پاک‌کننده را برای تمیز کردن انژکتورها که می‌تواند به بازگرداندن قدرت ازدست‌رفته و از بین بردن سختی در روشن شدن ماشین کمک کند به مخزن بنزین اضافه کنید. آبی که ممکن است در سیستم سوخت وجود داشته باشد در زمستان نیز وقتی دما به‌اندازه کافی پایین بیاید دچار یخ‌زدگی می‌شود و می‌تواند مشکل‌ساز شود.یک راه خوب برای جلوگیری از یخ‌زدگی سیستم سوخت استفاده از یک پاک کننده انژکتور سوخت مانند HEET است. این پاک کننده طراحی شده است که ضد یخ سیستم سوخت باشد و آب را از سیستم سوخت خارج کند.

۸ . با دقت دیزل ماشین را انجام دهید

اگر وسیله نقلیه دیزلی دارید، به یاد داشته باشید که خطوط سوخت دیزل در زمان زمستان “ژل” می‌شوند. برای جلوگیری از این مشکل شایع از محصولی مانند دیزل ۹۱۱ استفاده کنید. همچنین سطح مایع اگزوز دیزل خود را در نظر بگرید زیرا در بسیاری از وسایل نقلیه دیزلی مسافری و تجاری مخزن DEF است که به طور خودکار اندازه گیری می‌شود و به سیستم نشر می‌دهد. بسیاری از وسایل نقلیه در هنگام هشدارها مدلی ساخته شده اند که از خاموشی DEF جلوگیری کنند.اگر DEF تمام شود آن ها نیز در سطح قابل ملاحظه ای عمل می‌کنند یا اصلا عمل نخواهند کرد.

۹ . مواد شیمیایی ضد یخ ماشین خود را تهیه کنید

این می‌تواند یکی از کارهای آسان  در مورد تعمیر ماشین های زمستانی باشد چون بسیار ارزان است و به تجربه مکانیکی بسیار کمی نیاز دارد و انجام آن هیچ دردسری ندارد. گذشته از همه این‌ها شما وقتی نتوانید قفل در را باز کنید یا از پنجره بیرون را ببینید نمی‌توانید ماشین خود را در زمستان کنترل کنید.به همین دلیل است که ضد یخ و مایع ضدعفونی شیشه جلو ماشین مواد شیمیایی ضروری در زمستان هستند.مخزن ضد یخ را قفل کنید و قفل آن و همچنین قفل های دیگر را بررسی کنید تا از آسیب رساندن به ماشین جلوگیری کند. قبلا در مورد ضدیخ های شیشه جلو ماشین بحث کرده ایم که می‌توان آن را به مخزن مایع واشر شیشه جلو اضافه کرد این محصولات باهم برای جلوگیری از یخ زدگی ماشین کار می‌کنند.

۱۰ . درپوش رادیاتور و ترموستات خود را بررسی کنید

آخرین تکنیک برای نگهداری خودرو در زمستان چک کردن درپوش رادیاتور و ترموستات است. درحالی‌که این‌یک بخش ساده و ارزان است، درپوش رادیاتور نقش مهمی در سیستم گرمایش و سرمایش شما ایفا می‌کند. درپوش رادیاتور ضد یخ را در وسیله نقلیه خود جایی که باید باشد نگه می‌دارد. درپوش رادیاتور باعث گرمای بیش‌ازحد موتور شده و اجازه نشت ضد یخ را می‌دهد. که هیچ‌یک از آن‌ها سناریوهای خوبی برای رانندگی در هوای زمستان نیستند. برای علائم نشت مایعات، اطراف کلاهک رادیاتور را بررسی کنید. برای بودن در قسمت امن، اگر درپوش رادیاتور خودرو قدیمی است، آن را با یک مورد جدید عوض کنید. با خرج کردن پنج دلارمی‌توانید آرامش و عملکرد بهتری را به دست آورید. یکی دیگر از اجزای ارزان‌قیمت و درعین‌حال بسیار مهم سیستم گرمایش و سرمایش خودرو شما، ترموستات است. اگر به‌درستی کار نکند ممکن است خودرو گرمایش خود را از دست دهد.

به این دلیل است که ترموستات‌ها می‌توانند خراب شوند به‌ویژه اگر مایع خنک‌کننده به‌طور منظم تغییر نکرده باشد و خوردگی ظاهر شود. ترموستات را تغییر داده و شانس داشتن گرمایش داخلی در طول زمستان را افزایش دهید.


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به نگهداری خودرو در زمستان پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.