اگر اینطور به نظر میرسد که جاروبرقی مثل قبل مکش خوبی ندارد و گردوخاک و زباله‌ها را به خوبی جمع نمیکند، وقت آن رسیده که پاکت جاروبرقی را عوض کنید. برخی از جاروبرقی‌ها دارای پاکت یکبار مصرف میباشند، که پس از برداشتن پاکت آن را باید دور بیاندازید. اما برخی دیگر از جاروبرقی‌ها دارای پاکت‌های قابل استفاده مجدد هستند و پس از تخلیه، تمیز و جایگزین میشوند. جاروبرقی‌های دستی نیز این مطلب برایشان صادق است. بنابراین چگونگی تعویض پاکت، تخلیه آن و جایگذاری دوباره آن مهم است. در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع نحوه تعویض پاکت جاروبرقی می‌پردازیم.

تعویض پاکت یکبارمصرف جاروبرقی

تعویض پاکت جاروبرقی

۱ . تهیه روزنامه

با استفاده از روزنامه و پهن کردن آن اطراف جاروبرقی باعث میشوید که از نشستن هر گونه گردوخاک بر روی فرش یا سرامیک جلوگیری کنید. این روش مخصوصا برای جلوبرقی‌های قدیمی و یا جاروبرقی‌هایی که پاکت آن‌ها کاملا پر شده بسیار مفید است.

۲ . باز کردن محفظه پاکت جاروبرقی

محفظه‌ای که پاکت جاروبرقی در آن قرار دارد را باز کنید تا به پاکت دسترسی پیدا کنید. بیشتر جاروبرقی‌های ایستاده دارای یک زیپ بالای پاکت هستند. درحالیکه بیشتر جاروبرقی‌ها دارای یک ظرف پلاستیکی برای نگه‌داری گرد و غبار هستند.

۳ . برجسته شدن پاکت جاروبرقی

برجسته شدن پاکت جاروبرقی را بررسی کنید تا متوجه شوید چقدر از پاکت از زباله و گردوغبار پر شده است. اگر پاکت جاروبرقی شما بدون برجستگی است ممکن است مشکلی در جاروبرقی یا کیسه آن وجود داشته باشد. در صورت داشتن برجستگی جزئی در قسمت پایینی پاکت جاروبرقی یا پر شدن کامل آن، وقت آن رسیده که پاکت را به طور کامل عوض کنید.

۴ . تعویض پاکت جاروبرقی

پاکت جاروبرقی را به آرامی از محفظه‌ی آن جدا کنید. نحوه انجام این کار به مدل جاروبرقی شما بستگی دارد. بیشتر آن را دارای یک پوشش مقوایی و یک دهانه دایره‌ای هستند که به یک محفظه متصل شده است. برای برداشتن کیسه از محفظه و یا اتصال آن حواستان به گیره اتصال باشد. برای راهنمایی بیشتر دفترچه راهنمای جاروبرقی خود را مطالعه کنید. این درحالی است که مدل‌های جدید بیشتر این ویژگی‌ را دارند و دارای کلیک یا ضامن در دهانه پاکت برای گذاشتن یا برداشتن پاکت جاروبرقی می‌باشند.

۵ . دورانداختن پاکت جاروبرقی

کیسه‌های یکبارمصرف نباید خالی و استفاده مجدد شوند زیراکه برای کارکرد استفاده چندباره طراحی نشده‌اند و ممکن است مشکلاتی را مانند کاهش کارایی مکش جاروبرقی بوجود بیاورند، پس پاکت قدیمی را درون زباله بیاندازید.

۶ . جایگذاری پاکت جدید

پاکت جدید را باید دقیقا در همان مکان قرار دهید و برای جایگذاری مجدد حواستان به گیره‌های اتصال پاکت جاروبرقی باشد. برخی از جاروبرقی‌ها برای اتصال کیسه دارای مکانیسم گیره و برخی دیگر دارای مکانیزم نیروی کشش می‌باشند.

۷ . بستن درب محفظه جاروبرقی

پس از جایگذاری پاکت جاروبرقی درب محفظه را محکم و با اطمینان ببندید. پس از بستن درب جاروبرقی، میتوانید یکبار دیگر از آن برای جاروکشیدن خانه بدون هیچ دردسری استفاده کنید. اگر پس از تعویض پاکت جاروبرقی صدای عجیب و غریب از آن بیرون آمد و یا در مکش دچار مشکل شده بود، در محفظه جاروبرقی را دوباره باز کنید و پاکت را دوباره بررسی کنید.


مقالات مرتبط :

 


تعویض پاکت‌های قابل استفاده مجدد جاروبرقی

تعویض کیسه جاروبرقی دستی

۱ . باز کردن درب محفظه جاروبرقی

شیوه نگهداری پاکت‌های قابل استفاده مجدد جاروبرقی مانند پاکت‌های یکبار مصرف می‌باشد. بدنه جاروبرقی خود را باز کنید و متوجه شوید که کیسه چگونه اتصال پیدا کرده است.

۲ . جدا کردن پاکت جاروبرقی

پاکت پلاستیکی یا پارچه‌ای خود را از محفظه با دقت جدا کنید. پاکت را از محفظه جاروبرقی جدا کنید و دست خود را روی دهانه اتصال به جاروبرقی قرار دهید. با اینکار از پخش شدن گردوغبار و ورود آن‌ها در داخل منزل جلوگیری میکنید. همچنین به توصیه برخی از شرکت‌ها میتوانید اینکار را خارج از منزل انجام دهید تا ورود گردوغبار به دام افتاده در محفظه جاروبرقی به داخل خانه به حداقل برسد.

۳ . دور ریختن محتویات درون پاکت

با نزدیک نگه داشتن پاکت جاروبرقی به سطل زباله، کم کم محتویات آن را بیرون بریزید. نزدیک نگه داشتن آن میزان ورود گردوغبار را محدود میکند و بیشتر آن را به دورن سطل زباله هدایت میکند.

۴ . تمیز کردن محفظه جاروبرقی

با استفاده از یک دستمال پارچه‌ای مرطوب اطراف محفظه جاروبرقی را پاک کنید. اگر جاروبرقی شما دارای کیسه پلاستیکی برای نگه داشتن محتویات میباشد یا استفاده از یک دستمال خشک یا مرطوب پارچه‌ای آن و اطراف محفظه را پاک کنید. همچنین اگر پاکت جاروبرقی قابل شستشو باشد میتوانید آن بشویید و مجدد از آن استفاده کنید. یا برای شستشوی پاکت‌های پلاستیکی میتوانید از آب داغ استفاده کنید تا کلوخ‌های سفت و سخت از بین بروند. در هر صورت بهتر است ابتدا دفترچه راهنما، قسمت شستشوی پاکت مخصوص جاروبرقی خود را مطالعه کنید.

۵ . تعویض پاکت جاروبرقی

پس از خشک شدن پاکت جاروبرقی، به همان روشی که پاکت را برداشتید آن را جایگزین کنید. اگر مواردی در محفظه خالی قبل از گذاشتن پاکت وجود داشت که نیاز به تمیز کردن داشت آن را انجام دهید و سپس پاکت را دوباره جایگزین کنید.

۶ . بستن درب جاروبرقی

پس از تعویض پاکت جاروبرقی درب محفظه جاروبرقی را ببندید و مطمئن شوید که جاروبرقی درست کار میکند یا خیر.

تعویض پاکت جاروبرقی‌های دستی

تعویض کیسه جاروبرقی دستی

۱ . آماده کردن جاروبرقی دستی یا جاروی شارژی

اکثر جاروشارژی‌ها دارای یک کیسه کوچک قابل استفاده مجدد و یا یک محفظه کوچک برای جمع‌آوری گردوغبار و زباله میباشند. این قسمت از جاروشارژی را برای تمیز کردن و استفاده مجدد جدا کنید. خالی کردن کیسه و یا محفظه چاروشارژی‌ها به دلیل کوچک بودن میتوان درون سطل زباله خانه انجام داد.

۲ . خالی کردن محتوای پاکت

پس از خالی کردن محتوای پاکت داخل سطل زباله مطمئن شوید که کاملا خالی شده است و هیچ گونه زباله‌ای در آن وجود ندارد. جاروبرقی‌های کوچک بیشتر در معرض مشکل قرار میگیرند، بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که پاکت یا محفظه و هم فیلتر کاملا تمیز شده باشند.

۳ . شستن کیسه با آب گرم

با استفاده از انگشتان خود کیسه را زیر آب گرم بشویید و تمام کلوخ‌های گردوغبار را از بین ببرید. چراکه وجود گردوغبارهای کهنه روی کارکرد دستگاه شما تاثیر میگذارد.

۴ . خشک کردن پاکت جاروشارژی

قبل از قرار دادن پاکت داخل جاروبرقی دستی آن را به طور کامل خشک کنید. چراکه قرار دادن کیسه و یا فیلتر مرطوب داخل جاروشارژی مشکلاتی مربوط به الکتریسسته الکتریکی و عواقبی از این گونه موارد بوجود می‌آورد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

11 ماه پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.