برای همه ی ما روز عروسی یک روز خاص است که هرگز فراموش نخواهد شد. همینطور لباس عروس هم خاطر انگیز ترین لباسی است که هرگز از خاطرمان فراموش نخواهد شد بنابراین برای انتخاب لباس عروس باید تا حد امکان توجه داشته باشید. به شما پیشنهاد می کنم قبل از اینکه به سراغ مزون های لباس بروید ابتدا با معیارهای انتخاب لباس عروس متناسب با فرم اندامتان که پین ورک در اختیارتان قرار می دهد، آشنا شوید.

الف) انتخاب لباس عروس متناسب با فرم اندامتان : اندام هایی به فرم مثلثی یا گلابی

* اگر میخواهید لباس عروس شیک و مناسبی را تهیه کنید ابتدا باید نوع فرم بدنتان را تعیین کنید. اگر فرم بدنتان مثلثی است بنابراین شانه های ظریف و باسن پهنی دارید. معیار انتخاب لباس عروس شما باید لباسی باشد که باسنتان را پنهان و گردنتان را مشخص تر کند.

انتخاب لباس عروس با توجه به فرم بدن مثلثی

* لباس هایی با یقه ی خیلی باز و یا بدون بند انتخاب کنید. هر چه که گردن، شانه و سینه هایتان مشخص تر باشد لباس عروس شیک و  زیبا تر به نظر خواهد رسید. اگر این نوع لباس را انتخاب کردید هرگز گردنبندتان را فراموش نکنید.

انتخاب مدل لباس عروس برای بدن هایی به فرم مثلث

* لباسهایی با کمر باریک انتخاب کنید. لباس هایی با کمر باریک و بالاتنه ای با طرح های مورب توجه ها را از باسن شما دور می کند. همچنین می توانید با یک کمربند ساده کمر لباس را تنگ تر نشان دهید.

لباس عروس با طرح مورب

*لباس عروس با دامن فون انتخاب کنید. دامن فون راه حل بسیار خوبی برای کوچک نشان دادن باسنتان است.

انتخاب لباس عروس با دامن فون

*از لباسهایی که گردنی پوشیده دارند و یا دارای دامن های راسته و تنگ هستند بپرهیزید. همچنین هرگز از لباس عروس پری دریایی و دم ماهی استفاده نکنید چرا که باسنتان را برجسته تر نشان خواهند داد.

لباس عروس با یقه ی پوشیده

ب) انتخاب لباس عروس متناسب با اندامتان : اندام هایی به فرم سیب

* اگر دارای کمری پهن، بالاتنه ی درشت  اما پاها و بازوهایی لاغر هستید فرم بدنتان به شکل سیب است و شما جزو افراد چاق محسوب می شوید. در ادامه معیارهای انتخاب لباس عروس برای افراد چاق بیان شده است.

معیرهای انتخاب لباس عروس برای اندام هایی به شکل سیب

*لباسی با یقه ای به شکل v انتخاب کنید. این نوع یقه ها یک خط عمودی ایجاد می کند که از میزان توجه به کمر شما می کاهد. بیشتر بر روی تزئیناتی که با لباستان همخوانی داشته باشد تمرکز داشته باشید چرا که تزئیین زیاد بالا تنه ممکن است وزنتان را بالاتر نشان دهد.

انتخاب لباس عروس با توجه به فرم سیب اندام

*یک لباس با حلقه کمر بالا انتخاب کنید. اگر دارای بدنی به فرم سیب هستید بهترین لباس عروس مناسب برای شما لباسی که  کمربند آن در قسمت بالا و بصورت تنگ باشد  چرا که قد شما را بلندتر و اندامتان را لاغرتر نشان خواهد داد.

لباس عروس برای بلندتر نشان دادن قد

*دامن گشاد انتخاب کنید. لباس عروس هایی با دامن های گشاد و به شکل A باعث می شوند که چاق به نظر نیایید.

انتخاب لباس برای لاغرتر به نظر رسیدن

*هرگز لباس هایی به فرم  ترومپت، پری دریایی و یا دم ماهی استفاده نکنید. این نوع لباس ها اندامتان را نامتناسب نشان می دهند.

عوم انتخاب لباس عروس مدل پری دریایی

ج)انتخاب لباس عروس متناسب با اندامتان : اندام هایی به فرم مستطیل و یا ساعت شنی

*مشخصه ی افراد با فرم مستطیلی و یا ساعت شنی این است که باسن و شانه هایشان هم اندازه است. اما کمر آنها می تواند بارکتر باشد.

مقالات مرتبط:

 

انتخاب لباس برای بدن هایی به فرم ساعت شنی

*لباس هایی با یقه های نیمه بسته به شکل v  ، یقه ی دلبری و آستین های حلقه ای برای شما بهترین انتخاب هستند.

لباس عروس آستین حلقه ای

*لباسی با حلقه ی کمر پایین و بالاتنه ی بلند انتخاب کنید.

لباس عروس مدل پرنسسی

*لباسی به شکل پری دریایی و یا به شکل ترومپت (شیپوری) برای اندام ساعت شنی و مستطیلی بسیار مناسب است.

لباس عروس مدل پری دریایی

*از لباس هایی با برش صاف و به شکل راسته جدا دوری کنید. این لباس ها باعث نامتناسب دیده شدن کمر و باسنتان می شوند.

انتخاب لباس عروس راسته

د) سایر معیارهای انتخاب لباس عروس

*دنبال لباس هایی بگردید که متناسب با قدتان باشد. اگر لباستان دارای تور و یا تزئیناتی است مطمئن شوید که در جای درستی قرار می گیرد. اگر شما  ریزاندام هستید بهتر است که از لباس هایی به فرم پری دریایی، و یا لباسهای کوتاه و به شکل فون استفاده کنید. اما اگر قد بلندید بهتر است لباسهای فون بلند و با آستین های یکطرفه رلا انتخاب کنید. در ضمن حتما مطمئن شوید که آستین و دامن لباستان اندازه است.

انتخاب لباس عروس با توجه قدتان

*اگر سایزتان بزرگ است مدلهای کمر امپراتوری و سفارشی دوز برایتان بهتر است چرا که این مدلها کمرتان را باریکتر نشان داده و به بدنتان انحنا می دهند. حتما حواستان باشد که از لباس های گشاد و یا چین دار استفاده نکنید.

لباس عروس برای افراد چاق

* اگر سایز سینه هایتان درشت است از یقه های منحنی استفاده کنید چرا که این نوع لباسها بالاتنه تان را لاغرتر نشان می دهد. از انتخاب لباسهایی با یقه ی دکلته و یا پارچه های ساتن استفاده نکنید.

لباس عروس دکلته

*رانهای باریک خود را با چین های دامن خود متناسب کنید. بهتر است دامن لباستان لخت باشد تا به خوبی روی ران و ساق های تان را بپوشاند.

لباس عروس ساتن

اگر وقت کافی ندارید یا استرس برگزاری مراسم عروسی شما را کلافه کرده است می‌توانید با خیال راحت همه چیز را به ما بسپارید. نیروهای متخصص تشریفات مجالس عروسی پین‌ورک مسئولیت برگزاری مراسم شما را برعهده خواهند گرفت. دوستای گلم براتون آرزوی خوشبختی دارم. اگه شما هم ایده ای دارین خوشحال میشم که باهام به اشتراک بزارین 🙂

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    Yassamane 14-01-2019

    عالی بود 🙂

      زهرا طباطبایی 16-01-2019

      ممنون از نظر مثبت شما نسبت به مطالب پین ورک