ساده‌ترین راه برای تمیز کردن اتو و از بین بردن لکه‌های ایجاد شده بر روی صفحه آهنی آن استفاده از نمک است. هم چنین با این روش می‌توانید عمر اتوی خود را افزایش دهید. برای این کار از نمک‌های دانه درشت مثل سنگ نمک، نمک دریایی و یا نمک تصفیه شده استفاده کنید. افزودن ترکیباتی مثل آمونیاک به نمک سبب افزایش قدرت لکه بری می‌شود. در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک می‌پردازیم.

 

راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک

تمیز کردن کف اتو با نمک

۱ . اتو را روشن کنید.

اتو را تا آخرین درجه روشن کنید و چند دقیقه صبر کنید تا اتو گرم شود. دقت کنید که اتو بسیار داغ خواهد شد بنابراین مراقب باشید که دستان خود را نسوزانید و وسایل پلاستیکی اطراف اتو حضور نداشته باشد.

۲ . روی دستمال کاغذی نمک بریزید.

چند دستمال کاغذی را روی هم گذاشته و اطراف آن‌ها را به گونه‌ای تا بزنید که به یک مربع، به اندازه یک کاور سی دی تبدیل شود. تقریبا به اندازه یک قاشق غذاخوری نمک روی دستمال کاغذی بریزید. برای این مرحله باید از نمک‌های دانه درشت مثل سنگ نمک استفاده کنید. به جای دستمال کاغذی می‌توانید از دستمال‌های نخی استفاده کنید.

۳ . اتو را روی نمک بگذارید.

برای راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک بعد از اینکه اتو گرم شد، آن را بر روی دستمالی که روی آن نمک ریختید گذاشته و دستمال را اتو کنید. این کار را یک تا دو دقیقه ادامه دهید. لکه‌ها و آلودگی‌های کف اتو به نمک می‌چسبد و کف اتوی شما تمیز و براق خواهد شد. چنانچه بعد از انجام این مرحله لکه‌ای بر روی کف اتو باقی ماند، مجددا نمک روی دستمال کاغذی بریزید و دوباره دستمال کاغذی را اتو کنید.


مقالات مرتبط :


از بین بردن لکه‌های سخت‌تر اتو با نمک

روش تمیز کردن اتو با نمک

۱ . از نمک و فویل آلومینیمی استفاده کنید.

برای از بین بردن لکه‌های سخت‌تر و راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک می‌توانید یک قاشق غذاخوری سنگ نمک را بر روی یک تکه فویل آلومینیمی ریخته و اتوی داغ شده را بر روی آن قرار داده و فویل را اتو کنید. با این روش می‌توانید از شر لکه‌های سخت و جرم‌هایی که به کف اتو چسبیده‌اند خلاص شوید. از این روش به ویژه برای از بین بردن پلاستیک‌هایی که بر روی کف آهنی اتو ذوب شده‌اند به کار برده می‌شود. به جز سنگ نمک از نمک‌های تصفیه شده و یا نمک دریایی می‌توانید استفاده کنید.

۲ . نمک و روزنامه را امتحان کنید.

مقداری نمک را روی یک تکه روزنامه بریزید و آن را اتو کنید. حتما از نمک‌های دانه درشت مثل سنگ نمک استفاده کنید. حداقل یک دقیقه اتو کنید تا مطمئن شوید لکه‌ها از بین رفته‌اند. این روش به ویژه برای از بین بردن جرم‌های مومی شکل که به کف اتو چسبیده‌اند به کار می‌رود.

۳ . بعد از استفاده از نمک اتو را با آمونیاک تمیز کنید.

برای تمیز کردن کف اتو با نمک برای لکه‌های بیش از حد مقاوم هستند می‌توانید پس از اتو کردن دستمال کاغذی (دستمال نخی، فویل آلومینیمی، روزنامه)، یک دستمال کاغذی را با آمونیاک مرطوب کنید و صفحه داغ آهنی اتو را تمیز کنید. حتما توجه داشته باشید که در این مرحله اتو را خاموش کنید تا خطر آتش سوزی شما را تهدید نکند. پس از اینکه کف اتو را با آمونیاک تمیز کردید، با دستمال دیگری کف اتو را مجددا تمیز کنید تا هنگام استفاده از اتو بوی تند آمونیاک به لباس های شما منتقل نشود.

راه‌حل افزایش عمر اتو

تمیز کردن کف اتو با نمک

۱ . بعد از هر بار استفاده از اتو آن را تمیز کنید.

برای تمیز کردن کف اتو با نمک بهترین کاری که می‌توانید برای جلوگیری از ایجاد جرم و لکه بر روی کف اتو انجام دهید، تمیز کردن اتو پس از هر بار استفاده است. پس از هر با استفاده از اتو، اجازه دهید تا اتو کاملا خنک شود سپس با استفاده از دستمال کاغذی و محلول های تمیز کننده کف اتو را تمیز کنید. بعد از اتمام تمیز کردن، مطمئن شوید که محلول تمیز کننده بر روی کف اتو باقی نمانده باشد. در صورتی که محلول باقی بماند هنگام استفاده بعدی از اتو ممکن است روی لباس‌های شما لکه ایجاد شود.

۲ . پس از هر بار استفاده از اتو مخزن آب را خالی کنید.

پس از استفاده از اتو، آب باقی مانده در مخزن آب را خالی کنید. خالی نکردن آب اضافی با این تصور که آب را برای استفاده‌های بعدی ذخیره می‌کنید، کار اشتباهی است. آب باقی مانده باعث ایجاد رسوب بر روی صفحه آهنی اتو می‌شود و تمیز کردن اتو را برای دفعات بعدی دشوار می‌کند.

 ۳ . اتو را به درستی نگه‌داری کنید.

پس از اینکه کار شما با اتو تمام شد، قبل اینکه آن را در جای مخصوص خود قرار دهید مطمئن شوید که اتو کاملا خنک شده است. پیش از جمع کردن اتو شما باید بتوانید صفحه آهنی را به راحتی با دست لمس کنید. اتو را در مکان‌های دور از دسترس مثل کمد نگه داری کنید. حتما اتو را درون یک پوشش مثل کیسه پلاستیکی نگه داری کنید تا گردو غبار روی آن ننشیند. این کار باعث می‌شود مدت بیشتری از اتو استفاده کنید و به حفاظت آن در برابر رطوبت و خوردگی کمک می‌کند.

 

در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع راه حل تمیز کردن کف اتو با نمک پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما عزیزان مفید واقع شود.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.