یکی از مشکلات هر خانه ای این است که به مرور زمان شیرالات آشپزخانه و سرویس بهداشتی دچار آهک گرفتگی می شوند و مجرای آب را می بندند. تمیز کردن شیرآلات از این آهک ها با آب و مواد تمیزکننده راه حل مناسبی نیست اما رهایی از این مشکل بسیار ساده است. اینجاست که نیروهای باتجربه ی  پین ورک وارد عمل می شوند و روش های آموزده شده ای برای این کار به شما پیشنهاد می دهند که بهتر است از دست ندهید:

الف) تمیز کردن شیرآلات با لیموترش جادویی

تمیزکردن شیرالات با لیمو

۱) لیموترش حلال بسیاری از مشکلات است و این بار نیز مارا تنها نمیگذارد. ابتدا لیمو را دونیمه کنید. میتوانید از لیموهای کهنه ای که در یخچال مانده استفاده کنید.

پولیش کردن شیرالات

۲) لیمو را به شیرالات بمالید و اجازه دهید آبلیمو چند دقیقه بماند تا اثر کند ۲۰تا ۱۵ دقیقه کافی به نظر میرسد.سپس شیرالات را با دستمال خشک کنید و طبق معمول پوولیش کنید تا به خوبی تمیز شود.

ب) تمیز کردن شیرآلات با سرکه 

استفاده از دستکش

۱) خوبیِ سرکه این است که همیشه در هر خانه ای پیدا می شود. هر زمان که فرصت داشتید از این روش برای تمیزکردن شیرالات استفاده کنید تا آهک کمتری به وجود بیاید و کار دفعه ی بعدتان را راحت کند. برای محافظت از دست ها ابتدا دستکش بپوشید و سپس سرکه و آب را به یک اندازه در یک ظرف بریزید.

خیساندن پارچه در سرکه

۲)یک پارچه یا حوله را درنظر بگیرید و اجازه دهید در محلول خیس بخورد.

تمیزکردن شیرالات با حوله

۳) پارچه را دور شیرالات آهک گرفته بپیچید و اجازه دهید برای یک شب بماند.

شستن شیرالات

۴) روز بعد به راحتی آهک شسته شده و شیرالات تمیز می شود.

پولیش کردن شیرالات

۵) برای تمیزی بیشتر میتوانید اسکاچ هم بکشید.

ممکنه بعضی کارا سخت به نظر برسه، اما مجله پین ورک راحتش می کنه 🙂

پس هرموقع ایده ای برای انجام کارای خونه نداشتین بیاین سراغ ما! اگه حال هم نداشتین زنگ بزنین به پین‌ورک!!! سریع میایم کمکتون …

 

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

10 ماه پیش ریحانه یزدانی

درباره نویسنده

كولي هاي اسپانيايي وقتي از سفرشون به اقيانوس آرام جنوبي برمي گشتن، بهت سلام رسوندن و گفتن: "ما كل دنيارو گشتيم و ديديم كه آدماي كمي حاضرن به هر قيمتي شده به روياشون برسن" حالا شايد من كه براي پين ورك مطلب مينويسم در راه رسيدن به افسانه ي شخصي خودمم.. شايد تويي كه ميخوني يه افسانه ي شخصي داري... ازش نگذر، مال خودته

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.