آینه نقش زیادی در طراحی استایل روزانه ی ما دارد اما تمیزکردن آینه کار روزمره ای ست که معمولا فراموش می شود و با استفاده از یک دستمال معمولی ممکن است کمی ضدحال باشد زیرا با هربار دستمال کشیدن لکه های دیگری هم اضافه می شوند. برای پاک کردن همه ی لکه ها باید بدانید چه پاک کننده هایی مناسب هستند و زحمت شما را کم می کنند. پین ورک با روش های زیر هر آینه ای را از شر لکه ها نجات می دهد:

ساختن ۳ پاک کننده ی قوی برای تمیز کردن آینه

پاک کننده برای تمیزکردن اینه

۱) مقدار مساوی آب و سرکه را مخلوط کنید. سپس درون یک بطری ریخته و خوب تکان دهید تا آب و سرکه با هم ترکیب شوند.
۲) علاوه بر محلول آب و سرکه راه حل قوی تری هم وجود دارد که برای انواع شیشه ها نیز مناسب است:
یک پیمانه سرکه سفید یا سرکه سیب را با یک چهارم پیمانه الکل، ۸ تا ۱۰ قطره روغن های عطردار مانند عصاره لیمو یا اصطخدوس و یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت ترکیب کنید.
۳) ترکیب موثر دیگر برای تمیز کردن آینه ترکیب کردن یک یا دو قاشق مایع ظرفشویی با ۴ قاشق آب لیمو و نصف پیمانه سرکه است. به جای سرکه از آمونیاک هم می توانید استفاده کنید. اکثر شیشه پاک کن هایی که در فروشگاه ها وجود دارد حاوی صابون هستند که ممکن است کار خش گیری و لکه گیری را سخت تر کنند. بنابراین توصیه می شود حتما از یکی از این ترکیبات خانگی استفاده کنید.

خلاصی از شر لکه های مزاحم

انواع لکه ها روی اینه

۱) بهتر است اول نگاهی به نوع لکه ها بیندازید. احتمالا روی آینه سرویس بهداشتی لکه های خمیردندان، اسپری مو و یا لوازم آرایشی را ببینید و روی آینه ی پذیرایی را گرد و خاک پوشانده باشد.
۲) حالا دست به کار شوید و مقداری الکل را به پنبه بزنید و لکه ها را پاک کنید. فراموش نکنید که الکل سریع خشک می شود و بهتر است بلافاصله با یک پنبه ی خشک روی آینه بکشید تا اثرات الکل و بوی آن از بین برود. از محلول های قسمت قبل نیز می توانید برای پاک کردن انواع لکه ها از روی شیشه یا اینه استفاده کنید. برای پاک کردن گوشه های آینه می توانید از یک مسواک قدیمی کمک بگیرید.

شستن اینه با تی

می توانید از تی های دسته کوتاه و یا پارچه های پنبه ای نیز برای تمیز کردن آینه کمک بگیرید.

مجله پین ورک رو بخون همه ی نکات خونه داری رو بدون 🙂

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ریحانه یزدانی

درباره نویسنده

كولي هاي اسپانيايي وقتي از سفرشون به اقيانوس آرام جنوبي برمي گشتن، بهت سلام رسوندن و گفتن: "ما كل دنيارو گشتيم و ديديم كه آدماي كمي حاضرن به هر قيمتي شده به روياشون برسن" حالا شايد من كه براي پين ورك مطلب مينويسم در راه رسيدن به افسانه ي شخصي خودمم.. شايد تويي كه ميخوني يه افسانه ي شخصي داري... ازش نگذر، مال خودته

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.