چربی ها همه جا هستند در مواد غذایی، سس ها، شیرینی ها و …هر چقدر همه که مراعات کنید باز هم یکی دو قطره از غذا لباس تان را چرب و چیلی می کند. از بین بردن لکه چربی از روی لباس برای مادران یک مشکل همیشگی است. بچه ها همیشه دست های چرب شان را با لباس پاک می کنند. کابوس پاک کردن چربی از روی لباس کودکان حتی در خواب هم مادران را رها نمی کند. اگر کودکی در منزل دارید با پین ورک همراه شوید. اینجا هیچ لکه ای در امان نیست.

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با گچ

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با گچ

خشکشویی آنلاین

بهترین متخصص با کمترین قیمت

پودر گچ بهترین ماده برای جذب چربی لباس است. گچ یا پودر گچ سفید را روی محل لک چربی بمالید تا همه چربی جذب گچ شود. بهتر است پودر گچ به مدت ۲۰ دقیقه روی لکه باقی بماند. سپس لباس را درون لباسشویی برای شستشوی کامل قرار دهید. بعد از شستشو هیچ اثری از لکه روی لباس باقی نخواهد ماند. برای تمیز کردن لکه چربی از روی لباس می توانید پودر بچه، پودر تالک و نشاسته ذرت را هم به همین ترتیب استفاده کنید. همه این مواد چربی را به خود جذب می کنند.

برای نظافت و تمیزکاری میتوانید از ” خدمات نظافت پین‌ورک” کمک بگیرین!

پاک کردن لکه چربی از روی لباس با شامپو

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با شامپو

شامپو می تواند همه چربی های مو و پوست را پاک کند. البته برای خشک نشدن موی سرتان حتما از ماسک آب برنج استفاده کنید! بگذریم!!! می توانید از هر شامپویی که در منزل دارید برای تمیز کردن لباس های چرب شده استفاده کنید.

چند قطره شامپو را روی لکه چربی ریخته و با انگشتان شامپو را خوب روی لکه مالش دهید. بعد از حدود ۲۰ دقیقه می توانید لباس را شستشو داده و در آفتاب خشک کنید. از مایع ظرفشویی و آب داغ هم می توانید برای پاک کردن لکه چربی از روی لباس استفاده کنید.

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با جوش شیرین

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با جوش شیرین

خمیری از آب و جوش شیرین همان ماده ای است که سخت ترین لکه های چربی را هم از روی لباس پاک می کند. این خمیر را روی لکه چربی لباس بمالید و بعد از خشک شدن خمیر با کمک مسواک خمیر را از لباس جدا کنید. حالا با آب داغ باقی مانده لکه چربی را هم پاک کنید.

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با اسپری مو

پاک کردن لکه چربی از لباس با اسپری مو

اسپری مو برای از بین بردن لکه لاک ناخن از روی لباس معجزه می کند. حالا همین اسپری را برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس استفاده کنید تا بدانید معجره واقعی چیست! همه منطقه لک شده را اسپری پاشیده و بعد از نیم ساعت لباس را در لیاسشویی بشویید. خشکش دن لباس در هوای آزاد هم باقی مانده لکه چربی از روی لباس را پاک می کند.

از بین بردن لکه روغن روی لباس با نوشابه گازدار

از بین بردن لکه چربی از روی لباس با نوشابه گازدار

این کولاها بهترین ماده برای تمیزکاری و لک زدایی هستند. کوکاکولا می تواند همه لکه ها را پاک کند. کمی نوشابه گازدار را روی بکه چربی لباس ریخته و حدود دو ساعت صبر کنید. پس از اینکه نوشابه جذب پارچه لباس شد می توانید لباس را بشویید. پس از شستشوی کامل و خشک کردن در هوای لباس، هیچ اثری از لکه چربی روی لباس نمی بینید.

آیا راه های دیگری برای از بین بردن لکه چربی از روی لباس می شناسید؟ با ما در میان بگذارید

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

4 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.