اگر شما موهای بلندی دارید و قصد کوتاه کردن مو های‌تان را دارید، پیشنهاد می‌کنم این مطلب را بخوانید، زیرا اکثر کسانی که موهای بلندی دارند و با موهای بلندشان شناخته می‌شوند، برای‌شان بسیار سخت است که موهای خود را کوتاه کنند و مدل مناسبی را برای کوتاهی موی خود متناسب با چهره‌شان انتخاب کنند. اگر شما هم جزو این افراد هستید در ادامه‌ی این مطلب همراه ما باشید تا با روش صحیح کوتاه کردن موهای بلند آشنا شوید.

در این مطلب از پین‌ورک شما را با روش صحیح کوتاه کردن موهای بلند آشنا می‌کنیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد. با ما همراه باشید 🙂

۱ . انتخاب مدل مناسب

انتخاب مدل مو کاملاً سلیقه‌ای است. آیا دوست دارید مدل موی خود را شبیه فرد خاصی کوتاه کنید؟ یا این‌که فقط می‌خواهید از شر گرمای تابستان خلاص شوید؟ هر مدل مویی که برای کوتاه کردن مو انتخاب می‌کنید، باید با فرم صورت شما مطابقت داشته باشد تا زیبایی چهره‌ی شما بیشتر شود. برای این‌کار به نکات زیر توجه کنید:
• اگر فرم صورت شما دایره‌ای است، بهتر است مدل‌های لایه‌ای و یا برش بلانت را برای کوتاه کردن موهای خود انتخاب کنید.
• اگر فرم صورت شما کشیده یا مربعی است، مدل موی مناسب شما حالت پیکسی هست.
• اگر فرم صورت شما بیضی است، آدم خوش شانسی هستید زیرا هر مدلی را که بخواهید می‌توانید انتخاب کنید اما بیشتر مدل‌های دم خرگوشی به این صورت‌ها می‌نشیند.

۱ . مدل موی لایه‌ای

اگر می‌خواهید موهای‌تان به صورت لایه لایه، طوری که حالتی لَخت داشته باشند و با طول‌های متفاوت روی هم قرار بگیرند، این مدل کوتاهی بهترین انتخاب برای شما است. بهتر است برای این مدل کوتاهی به نکات زیر توجه کنید.
• در مدل کوتاه کردن مو ها به صورت لایه‌ای، ابتدا تصمیم بگیرید که کوتاه‌ترین لایه‌ی موی‌تان کجا قرار بگیرد و سپس لایه‌های بعدی را مطابق با آن لایه برش دهید. سعی کنید موهای خود را با یک زاویه برش کوتاه کنید تا یکدست شود.

کوتاه کردن مو در خانه

۲ . مدل موی بسیار کوتاه

شاید یکی از ساده‌ترین روش‌ها برای کوتاه کردن مو های بلند استفاده از ماشین باشد. اگر از موهای بلند خود خسته شده‌اید و دوست دارید موهای خیلی کوتاه داشته باشید لازم نیست وقت زیادی را صرف کوتاه کردن موهای خود کنید. این کار را می‌توانید با ماشین انجام دهید.
• روش دیگر برای این مدل کوتاه کردن این است که مو را به شکل دم اسبی در پشت سر جمع کرده و آن را قیچی کنید. از یک آیینه برای این کار استفاده کنید تا دچار اشتباه نشوید.
کوتاه کردن مو در خانه

۳ . نگاهی به مدل موهای مختلف

به مدل موهای مختلف نگاهی بیندازید، تقریبا هر مدل مویی که شما بخواهید، قبلا یک نفر آن را امتحان کرده است. به همین خاطر نگاه کردن به تصاویر، می‌تواند کمک بزرگی در انتخاب مدل موی دلخواه شما باشد.
• سعی کنید فرم چهره‌ای مشابه با فرم چهره‌ی خود را پیدا کنید. اگر فرم صورت شما گرد است، مدل مویی که برای فردی با صورت کشیده انتخاب شده است، ممکن است برای شما مناسب نباشد.
کوتاه کردن مو در خانه

۴ . به آرایشگاه بروید

اگر حجم موهای شما زیاد است و نیاز به اصلاح زیادی دارید، بهترین کار این است که به آرایشگاه بروید، چرا که آرایشگرها در این کار حرفه‌ای هستند. اگر موهای شما بلند است و می‌خواهید موهای خود را مدل پیکسی بزنید، مسلماً می‌توانید این کار را خودتان‌ هم انجام دهید، اما اگر به‌دنبال مدل موهای بهتری هستید حتماً سراغ حرفه‌ای‌ها بروید.

کوتاه کردن مو در خانه

۲ . آماده کردن موها

۱ . قبل و بعد از اصلاح از تقویت کننده‌های مو استفاده کنید

اگر مدت زمان زیادی از اصلاح مو های شما گذشته است، مطمئن شوید که تغییرات ناگهانی بر روی موهای شما تاثیر نگذاشته است. برای این کار می‌توانید از ترمیم کننده‌های مو همراه با نرم کننده‌های معمولی استفاده کنید تا به‌سلامت موهای شما کمک کند.
• سعی کنید از تقویت کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی کراتین هستند تا به تقویت و تغذیه موهای شما کمک کند. اگر موهای شما آسیب دیده است از تقویت کننده‌هایی استفاده کنید که حاوی کراتین بیشتری است.
روش های کوتاه کردن مو

۲ . آرایشگر خود شوید

اگر می‌خواهید خودتان موهایتان را کوتاه کنید. ابتدا موهای خود را بشویید، سپس در حالتی که کاملا خیس است موهای‌تان را شانه بزنید. اگر گره و یا موج در موهای‌تان وجود دارد با استفاده از برس گره‌ها را باز کنید و با آب موج‌های مو را از بین ببرید، موهای مجعد ممکن است در کوتاه کردن شما را به اشتباه بیندازد.
• هرچه موهای‌تان صاف‌تر باشد، کوتاه کردن آن آسان‌تر است. از شانه، برس و یا هرچیزی که می‌شود موها را با آن صاف کرد استفاده کنید تا گره‌ها و موج‌های مو را رفع کنید.
• ممکن است کوتاه کردن موها در حالت خشک برای شما آسان‌تر باشد، پس در هر حالتی که راحت هستید اصلاح را انجام دهید.

کوتاه کردن مو

۳ . از یک قیچی تیز و کوچک استفاده کنید

قطعاً شما برای کوتاه کردن موها از قیچی آشپزخانه استفاده نمی‌کنید. از یک قیچی تیز و تمیز برای کوتاه کردن موهای خود استفاده کنید تا کار اصلاح به‌ طور یکنواخت پیش برود. هرچه قیچی که استفاده می‌کنید کوچک‌تر باشد کار اصلاح راحت‌تر انجام می‌شود.

• ممکن است بخواهید از شانه‌هایی که حاوی تیغ هستند استفاده کنید، اما بهتر است برای موهای بلند، ابتدا موها را به وسیله قیچی معمولی کمی کوتاه کنید و سپس از قیچی تیغ‌دار استفاده کنید.
کوتاه کردن مو

۴ . اصلاح خود را در فضایی تمیز انجام دهید

اگر مدت زمان طولانی است که موهای خود را کوتاه نکرده‌اید حتماً در هنگام اصلاح با حجم زیاد از مو برخورد خواهید کرد که جمع آوری آن کمی سخت خواهد بود. روش دیگر برای کوتاه کردن مو این است که موهای خود را دم اسبی ببندید و سپس آن را کوتاه کنید. در این روش موها در محیط پخش نمی‌شود و تمیز کردن فضا بسیار راحت‌تر خواهد بود.
• اگر در خانه‌ای سکونت دارید که حیاط دارد، کار بسیار راحت‌تری برای نظافت پس از اصلاح دارید 🙂
روش های کوتاه کردن مو

۵ . از آیینه دستی استفاده کنید

صرف نظر از این‌که شما و یا نفر دیگری کار اصلاح را انجام می‌دهد، استفاده از آیینه دستی می‌تواند وسیله خوبی برای کنترل اصلاح شما باشد که به صورت مدام در جریان اصلاح موهای خود باشید. آیینه‌ها این امکان را به شما می‌دهند که از زوایای مختلفی به موهای خود نگاه کنید.
• آیینه‌ها دستیارهای بسیار خوبی برای کوتاه کردن مو هستند اما اگر با آیینه نمی‌توانید جایی از مو را ببینید بدون آیینه آن را کوتاه کنید سپس با آیینه نتیجه را بررسی نمایید.
کوتاه کردن مو

۳ . شروع به اصلاح

۱ . از انتها شروع کنید

بسته به آنکه موهای شما چقدر آسیب دیده است، به‌طور معمول حداکثر به اندازه ۱٫۳ سانتی‌متر از موهای خود را کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود که موهای شما بسیار سالم‌تر از قبل به نظر برسد.
• برای موهای مجعد و برای حفظ سلامت موها بهتر از است هر ۶ هفته یکبار موهای خود را اصلاح کنید.

کوتاه کردن مو

۲ . کمی بیشتر از آنچه هست کوتاه کنید

اگر از مدل مویی که برای خود انتخاب کرده‌اید راضی نیستید و یا فکر می‌کنید این مدل مو برای شما مناسب نیست، با کوتاه کردن چند اینچ از موها مدل را تغییر دهید. دقت داشته باشید که زیاد کوتاه نکنید که مو های شما خراب شود فقط کمی کوتاه کنید تا مدل تغییر پیدا کند.
• بهتر است موهای خود را با زاویه ۴۵ درجه کوتاه کنید.

کوتاه کردن مو

۳ . از برش‌های مورب و کوتاه استفاده کنید

حتماً لازم نیست که موها را به‌ طور مستقیم برش دهید. زمانی‌که موهای خود را در بین انگشتان قرار دادید، آن‌ها را با برش‌های کوتاه اصلاح کنید. این کار به‌ سلامت و رشد مو کمک زیادی می‌کند.
کوتاه کردن مو

۴ . چند روز به موهایتان زمان بدهید

کوتاه کردن مو های بلند به موهای کوتاه از آن دسته تغییراتی است که باید نتیجه رضایت‌بخش داشته باشد. بعضی وقت‌ها تغییرات ایجادشده مناسب نیست و معمولاً چند هفته زمان می‌برد تا موها دوباره رشد کنند و حالتی زیبا را به موهای شما بدهند همان‌طور که قبلاً بوده‌اند.
• سعی کنید چند مدل مختلف را امتحان کنید، موها همیشه بازمی‌گردند پس نگران از دست رفتن آن‌ها نباشید البته اگر زمان کافی برای کوتاه کردن‌های مداوم موی خود را دارید و دنبال مدل مناسب خود هستید این کار کمی سرگرم‌کننده نیز هست.
کوتاه کردن مو


مقالات مرتبط :


در این نوشته از پین‌ورک در مورد روش‌های کوتاه کردن مو و انتخاب یک مدل مناسب و متناسب با چهره برای کوتاهی مو آشنا شدیم. امید.ارم مطلب مفیدی برای شما بوده باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.