پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

نحوه‌ی کوتاه کردن موی فر

11 ماه پیش
کوتاه کردن موهای فر

اگر موهای فری دارید، ممکن است به این فکر کنید که چه مدل مویی بیشتر به شما می‌آید. اگر می‌خواهید موی فر خود یا دوستتان را کوتاه کنید، لازم است اول آن را خشک‌کنید. همچنین می‌توانید مدل مو جدیدی انتخاب کنید تا حجم بیشتری به موهایتان بدهد. این مطلب بسیار به شما کمک می‌کند تا به درست‌ترین روش بدون اینکه از کوتاهی موهایتان پشیمان شوید٬ به کوتاه کردن موی فر خود یا دوستانتان بپردازید.

در این نوشته از پین‌ورک به شما روش کوتاه کردن موی فر را آموزش می‌دهیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

روش اول ـ کوتاه کردن مو چتری

۱ . موهای خود را مرطوب یا لخت نکنید

موهای خود را مرطوب یا لخت نکنید. چون وقتی مو فر مرطوب یا صاف است بلندتر می‌شوند. بهترین زمان برای کوتاه کردن موی فر زمانی است که خشک و در حالت طبیعی خود است. مرطوب یا صاف کردن آن باعث می‌شود که موهای ناهمواری به وجود بیاید.

 • کوتاه کردن مو زمانی که خشک است، محبوب‌ترین روش کوتاهی مو فر است چون پس از کوتاهی مو به همان حالت می‌ماند و شکل خود را حفظ می‌کند.
 • قبل از کوتاه کردن مو از محصولات همیشگی و معمولتان استفاده کنید تا پس از کوتاهی، مو شما مثل قبل به نظر برسد و حالت آن عوض نشود.

کوتاه کردن موهای فر

۲ . قسمت‌های چتری مو را از فرق سرخود جدا کنید

قسمت‌های چتری مو را از فرق سرخود جدا کنید. اگر مو چتری ندارید، قسمتی از موهایی که می‌خواهید چتری کنید را از فرق سرخود جدا کنید. یکی از بهترین روش‌های جدا کردن موی جلوی سر، پیدا کردن مرکز سر نزدیک به فرق سر شماست تا با یک شانه موها را از دو طرف به پیشانی جدا کنید تا یک مثلث تشکیل شود.

 • همان‌طور که هر خط را از مرکز سر تا شقیقه سر می‌کشید، موها را به سمت جلو شانه کنید تا به جدا کردن آن از بقیه موها کمک کند. عرض موهای خود را با توجه به انتها ابرو خود تعیین کنید.
 • حواستان به ضخامت موهای چتری باشد چون موهای چتری زیاد باعث می‌شود موهای پشت سر کم‌پشت‌تر به نظر برسند.

کوتاه کردن موهای فر

۳ . بقیه موها را به عقب ببرید

برای کوتاه کردن موی فر٬ پس از جدا کردن قسمت چتری بقیه موها را با گیره یا کش به پشت ببندید. این باعث می‌شود که فقط موهای چتری را کوتاه کنید و بقیه موها کارتان را سخت نکنند.

کوتاه کردن موهای فر

۴ . یک قسمت از مرکز فر مو را با انگشت جدا کنید و از انتها قیچی کنید

با انگشت‌هایتان یک قسمت از مو را گرفته و از بقیه قسمت‌ها جدا کنید، آن را با دو انگشت دست غیرتخصصی خود گرفته و با دست تخصصی خود قیچی را طوری نگه‌دارید که نوک آن به سمت بالا باشد، سپس آن قسمت را از انتها کوتاه کنید.

 • موی خود را هنگام کوتاه کردن موی فر نکشید و بگذارید در حالت عادی خود قرار بگیرد تا متوجه شوید چقدر از مویتان را کوتاه می‌کنید.
 • به کوتاه کردن بخش‌های فر مو از سمت ریشه ادامه دهید تا فر مو بلندتر از حالتی بشود که شما می‌خواهید. اکثر افراد چتری‌های خود را تا حدود چشمان خود کوتاه می‌کنند، یا در حدی کوتاه می‌کنند که سر موهایشان روبروی چشمانشان قرار بگیرد که بتوانند بعداً دوباره کوتاهش کنند

کوتاه کردن موهای فر

۵ . قسمت دیگری از موی فر را جدا کرده و از پایین شروع به کوتاه کردن کنید

قسمتی دیگر از مو را جدا کرده و با دو انگشت نگه‌دارید. با استفاده از همان الگویی که برای کوتاه کردن اولین بخش فر مو استفاده کردید، از قیچی خود برای کوتاه کردن بقیه قسمت‌ها استفاده کنید.

 • در کوتاه کردن موی فر هر قسمت فر مو را به‌اندازه دیگر قسمت‌ها کوتاه کنید. لازم نیست خیلی دقیق باشد چراکه قشنگی موی فر به شلختگی و به‌هم‌ریختگی است.
 • قسمت‌هایی که قبلاً کوتاه کردید رو کنار قسمت‌هایی که در حال کار بر روی آن‌ها هستید قرا دهید تا از آن به‌عنوان معیار استفاده کرده و کار را یکدست انجام دهید.

کوتاه کردن موهای فر

۶ . موهای بلند کنار چتری را مرتب و هم‌اندازه کنید.

اگر می‌خواهید چتری‌های شما هم‌اندازه و منظم باشند، هر قسمت از مو را که کوتاه می‌کنید در قسمت قبلی قرار دهید تا هم‌اندازه کوتاه شوند.

کوتاه کردن موهای فر

۷ . موهای فر کنار چتری را ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی‌متر بلندتر بگذارید تا چتری زاویه‌دار شود

موهای فر کنار چتری را ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی‌متر بلندتر بگذارید تا چتری زاویه‌دار شود. اگر دوست دارید چتری شما زاویه‌دار شود و یک‌طرف یا هر دو طرف آن طولانی‌تر باشد، قسمت وسط را قیچی کنید تا اندازه آن مشخص باشد و موهای کناری را با آن تنظیم کنید طوری که بلندتر به نظر برسد.

 • برای مو چتری کج، قسمت وسط و کناری را هم‌اندازه کوتاه نکنید و هرچقدر به سمت کنار چتری می‌روید، موها را کم‌تر کوتاه کنید.
 • بهتر است موهای کناری را با اختلاف ۱٫۵ تا ۲٫۵ سانتی کوتاه کنید اما این سلیقه‌ای است و می‌توانید آن را تغییر دهید.

کوتاه کردن موهای فر

۸ . هر تیکه مو فر را می‌توانید به‌طور جداگانه کوتاه کنید

در کوتاه کردن موی فر هر تیکه مو فر را می‌توانید به‌طور جداگانه کوتاه کنید. نیاز نیست تمام موهای فر به همان اندازه از پایین کوتاه شوند و به این بستگی دارد که طول هر فر چقدر باشد.

 • هیچ‌وقت بخشی از موهای فر خود را به‌طور جدا دست نگیرید تا همه را یک‌باره و با یک برش کوتاه کنید. این کار باعث می‌شود موهای شما بسیار نامنظم بشود و اندازه فرها باهم فرق کند و احتمالاً ازآنچه می‌خواستید کوتاه‌تر می‌شود.
 • این روش باعث می‌شود موها لایه‌لایه شوند، پس نباید در قسمت چتری استفاده شود.

کوتاه کردن موهای فر

۹ . هر فر را هرچقدر که می‌خواهید کوتاه کنید

وقتی چتری‌های خود را به شکل صاف یا زاویه‌دار کوتاه کردید، پایین موها یا فرها را مرتب کنید تا درست بالای چشمتان باشند. موهایتان باید طوری روی پیشانی‌تان باشد که چشمانتان راحت باشد اما آن‌قدر هم کوتاه نکنید که بد به نظر بیاید یا مدل دلخواهتان نباشد.

 • اگر می‌خواهید موهای چتری بیشتری داشته باشید یا پرپشت‌تر به نظر برسد، وقتی کارتان تمام شد، موهای خود را جم کرده و چند حلقه از فرهای جانبی به چتری خود اضافه کنید.

کوتاه کردن موهای فر

قسمت دوم – برش برای موهای فر

۱ . چتری‌ها را تا ابروهایتان برش بزنید تا چشم‌هایتان معلوم باشد

چتری‌ها را تا ابروهایتان برش بزنید تا چشم‌هایتان معلوم باشد. کسانی که موهای فری دارند، برایشان جای سؤال است که آیا می‌توانند مو چتری داشته باشند یا خیر. حتما می‌توانند! چتری موهای فر که درست زیر ابرو قرار می‌گیرند، بسیار جذاب است و زیبایی خاصی به‌صورت شما می‌دهند و چشمانتان را جذاب نشان می‌دهند.

 • اگر فرهای درشت و متراکمی دارید، برای ظاهر زیبا و برجسته‌تر، آن‌ها را با شانه فر مرتب کنید.
 • فرهای متوسط یا حالت‌دار می‌توانند با همین مدل با اندازه‌های مختلف چتری شوند.

کوتاه کردن موهای فر

۲ . از یک برش لایه‌ای بیضی‌شکل باریک برای موهای متراکم و درشت استفاده کنید

از یک برش لایه‌ای بیضی‌شکل باریک برای موهای متراکم و درشت استفاده کنید. این مدل مو برای فرهای متراکم و درشت، از شانه‌های شما می‌گذرد و لایه‌های آن بالا می‌رود، درنتیجه حجم زیادی ایجاد می‌کند. با قسمت‌های جانبی و مو چتری، شکل نهایی شبیه بیضی می‌شود. این مدل، صورت‌های بیضی‌شکل را برجسته‌تر نشان می‌دهند.

کوتاه کردن موهای فر

۳ . موهای زاویه‌دار کناری را در اطراف صورت خود قرار دهید تا موهای بلند دیده شوند

موهای زاویه‌دار کناری را در اطراف صورت خود قرار دهید تا موهایتان بلند دیده شوند. چه موهای زخیم و محکمی داشته باشید و چه نازک و سست، می‌توانید کنار صورتتان بریزید تا دیده شود.

 • برای این برش، قسمت خشک موها را از قسمت جلو بین انگشتان خود نگه‌دارید و با قیچی به‌صورت مورب به بالا قرار دهید و از پایین برش بزنید. چند حلقه فر را برش بزنید با طول مو موردنظر برسید. برای موهای فر ۱ بار و برای سایر موها در امتداد صورت و بالای سرخود قرار دهید.

کوتاه کردن موهای فر

۴ . برش مثلث وارونه برای موهای فر محکم

اندازه این برش تا چانه است و قسمت‌های میانی و بالا به‌تدریج کوتاه‌تر می‌شوند و به شکل مثلث وارون درمی‌آید. قسمت بالای موها پرحجم‌تر و موهای چتری کمی کوتاه‌ترند که ظرافت و زیبایی صورت را نشان می‌دهند.

 • بعدازاین که موهای خود را کوتاه کردید، موهای لایه‌ای زیر را تا چانه بزارید. لایه‌های میانی را به بالابرده و برش بزنید. موهای فر خشک را به طرفین بریزید. موها به‌تدریج کوتاه‌تر می‌شوند.
 • لایه بالایی موها را جدا کنید به‌طوری‌که ۱ یا ۲ حلقه لایه‌های موی میانی باشند.
 • برای کوتاه کردن موی فر قسمت پشت آن از کسی کمک بخواهید تا برش قسمت پشت موی شما را انجام دهد. چون با کمک آینه کوتاه کردن قسمت پشت موها سخت است.

کوتاه کردن موهای فر

۵ . برای موهای فر موج‌دار با بافت ریز، کوتاهی موی فر را از فک را انتخاب کنید

اگر موهای محکمی و ضخیمی دارید که دارای فر ریزودرشتی است، می‌توانید آن‌ها را خیس کنید و از نزدیک چانه برش بزنید. وقتی موهای شما خشک و یکدست شوند، از فکتان کوتاه‌تر می‌شود و ساده و جذاب به نظر می‌رسد.

 • برای کوتاه کردن موی فر موهای خود را مرطوب کنید و با یک شانه فر آن‌ها را شانه کنید. به‌طور مستقیم در طول چانه خود موهایتان را برش بزنید. صبر کنید تا موها خشک شوند تا از یک محصول تقویتی برای موهای فر استفاده کنید.
 • از دوست خود بخواهید برای برش قسمت چشت سر به شما کمک کند.

مقالات مرتبط :


این مطلب از پین‌ورک آموزش کوتاه کردن موهای فر را ارایه می‌دهد. اگر می‌خواهید موهای فر خود یا دوستانتان را کوتاه کنید این مطلب بسیار به شما کمک می‌کند. امیدوارم از این مطلب لذت ببرید و برای شما مفید باشد.

5/5 ( 1 نظر )
۰
نویسنده مطلب ملیحه احمدی
سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

بدون دیدگاه