خانه‌ی شما یک مکان صمیمی برای خانواده‌تان محسوب می‌شود؛ و ازآنجاکه آشپزخانه مکانی برای پختن غذا، ارتباط با خانواده، گذراندن تعطیلات و شروع کردن صبح با یک قهوه‌ی گرم است، در نتیجه این مکان، قلب خانه‌ی شما محسوب می‌شود. جدای از اینکه آشپزخانه‌تان هر روز اوقات خوب، چهره‌های دوستانه و طعم‌های خارق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند، از طرفی به شدت دچار فرسایش نیز خواهد شد. حتی اگر آشپزخانه‌تان سال‌هاست که مورد پسند شما واقع شده است، شاید وقت آن شده‌ باشد که به فکر نوسازی و بازسازی آن با انواع مختلف سینک آشپزخانه باشید تا ویژگی‌های به‌روز، کارآمد و زیباتر را در آن اعمال کنید. در این مطلب از پین‌ورک به بررسی انواع مختلف سینک آشپزخانه می‌پردازیم و امیدواریم مطالعه این مطلب برای شما کاربردی و مفید باشد.

انواع مختلف سینک آشپزخانه و شیر آب، برای آشپزخانه‌ی جدیدتان

ارتقاء آشپزخانه‌تان و انواع مختلف سینک آشپزخانه نه تنها باعث می‌شود که فضای آشپزخانه‌تان را تغییر دهید و آن را به روز، مدرن و یا به سبک کلاسیک در بیاورید، بلکه این امکان را نیز به شما می‌دهد که لوازم و وسایلی که برای پخت و پز، تمیزکاری و دیگر کارهای آشپزخانه از آن استفاده می‌کنید را نیز به‌روز کنید. نوع سینک آشپزخانه به عنوان یک بخش اساسی آشپزخانه شما، از شستشوی سبزیجات و پر کردن گلدان‌ها گرفته تا تمیز کردن ظروف و شستن دست‌ها قبل از دست زدن به مواد غذایی، مهم‌ترین وسیله برای بازسازی آشپزخانه شماست.

اگر مطمئن نیستید که از کجا شروع کنید و یا بین لوازم مختلف از قبیل انواع سینک ظرف‌شویی، انواع شیر آب و غیره، کدام‌یک را انتخاب کنید، دیگر نگران نباشید. از انتخاب انواع مختلف سینک آشپزخانه گرفته تا یافتن بهترین شیرآلات آشپزخانه و سایر نگرانی‌هایی که در موردبازسازی آشپزخانه وجود دارد، ما اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا آشپزخانه خود را برای سال‌های طولانی به محیطی برای خندیدن، صرف وعده‌های غذایی و وقت گذراندن تبدیل کنید.

 

انتخاب بین انواع مختلف سینک آشپزخانه

وقتی صحبت از انواع مختلف سینک آشپزخانه می‌شود، برای فهمیدن اینکه کدام‌یک از آن‌ها برای جاگذاری در آشپزخانه و نیازهای شما بهتر است، باید فاکتور‌های زیادی را در نظر بگیرید. این فاکتور‌ها می‌توانند شامل سبک‌های مختلف سینک ظرف‌شویی و جنس موادی که از آن ساخته شده‌اند باشد. وقتی در حال بررسی جوانب مثبت و منفی انواع مختلف سینک هستید، آنچه در مورد هر گزینه باید بدانید در اینجا آورده شده است:

 • سینک ظرف‌شویی تک کاسه‌ای

برای آشپزخانه‌های کوچک‌تر که فضای کمتری دارند، طراحی شده‌اند. سینک های تک کاسه‌ای از تشت بزرگ که درون پیشخوان آشپزخانه فرورفته‌اند تشکیل شده‌اند. اگرچه این سینک‌ها نسبت به انواع مختلف سینک آشپزخانه برای چند کار به طور هم‌زمان مانند پخت و پز، ظرف شستن و تمیزکاری مناسب نیستند اما از طرفی برای کارهایی مانند شستن ظرف‌ها به تنهایی عالی هستند چراکه هیچ‌گونه کثیفی بر روی پیشخوان نمی‌ریزد. از طرفی نصب آن‌ها نسبتاً ساده و کم‌هزینه می‌باشد.

سینک آشپزخانه

 • سینک ظرف‌شویی دو کاسه‌ای

همچنین به عنوان سینک تقسیم شده توصیف می‌شود. سینک دو کاسه‌ای شبیه نوع تک کاسه‌ای طراحی شده است، با این تفاوت که در وسط تشت آن یک تقسیم‌کننده تعبیه شده است که آن را به دو قسمت با زهکشی جداگانه تقسیم می‌کند. این سینک برای انجام چند کار با یکدیگر مانند پخت‌وپز و ظرف شستن طراحی شده است. یا به‌عنوان‌مثال می‌توان در یک سمت ظرف‌ها را شست و در سمت دیگر آن‌ها را خشک کرد. این سینک برای خانواده‌های چند نفره که می‌خواهند وسایل آشپزخانه‌شان ساده باشد، مناسب است؛ مانند سینک تک کاسه‌ای، نصب این سینک نیز نسبتاً آسان و کم‌هزینه‌ است.

 

 • سینک سبک خانه‌ی رعیتی (farmhouse)

لبه‌ی جلویی این سینک‌ها از پیشخوان جلوتر قرار می‌گیرد و جایگزین بخشی از پیشخوان می‌شود. بین مردمی که به دنبال آشپزخانه‌هایی با سبک روستایی، سنتی و رعیتی هستند، محبوب می‌باشد. این سینک‌ها عمیق و بزرگ هستند و مخصوص خانواده‌های پرجمعیت طراحی شده‌اند و برای شستن ظرف‌ها بسیار مناسب می‌باشند. اگرچه به طور معمول این سینک‌ها از جنس چدن و نسوز هستند، اما گاهی اوقات در طراحی آن‌ها از مواد ضدزنگ و یا ترکیبی از آن‌ها استفاده می‌کنند تا قیافه‌ی مدرن‌تری به خود بگیرد. اگرچه این تمیز کردن این سینک‌ها بسیار راحت است و با دوام نیز می‌باشند، اما از طرفی قیمت آن‌ها بالاست و نصب آن نیز سخت و پرهزینه می‌باشد چراکه قبل از جاگذاری آن نیاز است که قسمتی از پیشخوان بریده شود.

 

 • سینک‌های توکار

این مدل از انواع مختلف سینک آشپزخانه مستقیماً در زیر پیشخوان نصب می‌شوند و هیچ‌گونه لبه‌ای بر روی پیشخوان ندارند اما آب مستقیماً به درون تشت سینک می‌ریزد و هیچ‌گونه کثیفی ایجاد نمی‌کند. این‌گونه سینک‌ها دارای ظاهری یکپارچه بوده و فضای درون خانه را مدرن می‌کنند. به دلیل طبیعت براق آن‌ها، سینک‌های توکار تقریباً با هر نوع چیدمان آشپزخانه کار می‌کنند. علاوه بر ظاهر تطبیق‌پذیر آن‌ها، این سینک‌ها برای تمیز کردن آشپزخانه نیز مناسب می‌باشند چراکه می‌توانید مستقیماً ذرات و خرده مواد غذایی را از پیشخوان به درون سینک بریزید، بدون اینکه چیزی در لبه‌ی آن گیر کند. ازآنجاکه این سینک‌ها باید به قسمت پایین پیشخوان چسبیده باشند، این نوع از سینک‌ها به کار بیشتری نیاز دارند و هزینه بیشتری برای نصب خواهد داشت؛ درحالی‌که بسته به سنگین بودن مواد مورداستفاده، احتمالاً به سیستم پشتیبانی داخلی نیز احتیاج دارد. از طرفی اکثر سینک‌های توکار دارای سوراخ برای شیر آب نمی‌باشند بنابراین باید خودتان این لوازم اضافی را خریده و به طور جداگانه قسمتی از پیشخوان را برش دهید و آن‌ها را نصب کنید.

سینک آشپزخانه

 • سینک‌های مخصوص پذیرایی (bar sink)

این سینک‌ها مخصوص خانه‌هایی است که دارای محلی برای صرف نوشیدنی دارند و یا می‌خواهند از آن به عنوان یک گزینه‌ی دیگر استفاده کنند. این سینک‌ها کوچک‌تر و کم‌عمق‌تر از سایر سینک‌های معمولی هستند. طراحی تک کاسه‌ای و کوچک آن باعث شده که برای تهیه‌ی غذاهای کوچک، تهیه‌ی نوشیدنی و یا تمیزکاری آسان مناسب باشد. اگر یک‌بار خانگی دارید و یا محلی برای تفریح در خانه‌تان وجود دارد، از این سینک به عنوان یک گزینه‌ی اضافی استفاده کنید.

 

 • سینک گوشه‌ای

طراحی آن به صورت سینک دو کاسه‌ای است که در گوشه‌ی دیوار، جایی که دو دیوار به هم می‌رسند تعبیه می‌شود. این سینک حاوی دو تشت می‌باشد که در گوشه‌ی دیوار با زاویه نسبت به یکدیگر قرار گرفته‌اند و شیر آب آن‌ها در بین دو سینک قرار می‌گیرد. این طراحی منحصربه‌فرد می‌تواند فضای پیشخوان شما را به حداکثر برساند و تقریباً با هر نوع ظاهری در آشپزخانه تطبیق پیدا می‌کند؛ اما برش‌های سفارشی می‌تواند نصب را پرهزینه‌تر و زمان‌برتر کند.

 

 • سینک ظرف‌شویی روکار

این مدل از انواع مختلف سینک آشپزخانه که با نام سینک‌های بالایی نیز شناخته می‌شوند، دارای یک لبه هستند که بر روی سطح پیشخوان کشیده می‌شود و آن را در جای خود نگه می‌دارند و به سینک، ظاهر کامل‌تری می‌بخشند. لبه‌های این سینک از آن پشتیبانی می‌کند و این بدین معنی است که به هیچ‌گونه پشتیبانی داخلی نیاز ندارد و هر نوع ماده‌ای که دوست داشته باشید را می‌توانید انتخاب کنید. سینک‌های روکار نسبتاً ارزان هستند و نصبشان آسان است.

سینک آشپزخانه

علاوه بر سبک سینک ظرف‌شویی و انواع مختلف سینک آشپزخانه، باید مواد ساخته شده از آن را نیز در نظر بگیرید. هر ماده، بسته به محل قرارگیری سینک شما، استفاده‌هایی که قرار است از آن داشته باشید تا چه اندازه می‌خواهید توسط پیشخوان پوشیده شود و در کل، زیباشناختی آن، دارای جنبه‌های مثبت و منفی می‌باشد. در اینجا متداول‌ترین موادی که ممکن است از آن استفاده کنید، آورده شده است:

 

 • جنس نسوز

این سینک‌ها از گل رس سرامیکی ساخته‌شده‌اند که آن‌ها را درون قالب‌هایی به شکل سینک ظرف‌شویی ریخته و به آن اجازه داده‌اند تا در دمای بالا تا سقف ۴۰ درجه‌ی سانتی‌گراد خشک شود؛ سپس آن را با لعاب چینی پوشانده و درون کوره به مدت ۲۰ ساعت قرار داده‌اند تا در دمای بسیار بالا پخته شود. سینک‌های نسوز هم در مقابل گردوغبار و هم چرک و سیاهی، مقاوم و قوی هستند. همچنین پاک کردن این سینک‌ها آسان و بی‌دردسر است. لعاب چینی که این سینک‌ها را پوشانده، مستعد ترک خوردن در مقابل ظروفی است که ممکن است از دست شما رها شود و به درون سینک بیفتد. رنگ‌ این سینک‌ها می‌تواند، سفید، سیاه و یا بیسکوییتی باشد اما در هر صورت، رنگ آن یکدست است. در ساخت سینک‌های سنتی، بیشتر از مواد نسوز استفاده می‌شود.

 • چدن

به عنوان یکی از قدیمی‌ترین و رایج‌ترین مواد مورد استفاده برای انواع مختلف سینک‌ آشپزخانه کلاسیک، چدن با روکش جذاب، مینای صیقلی و براق، استحکام و دوام خوبی را ارائه می‌دهد. این سینک‌ها توسط چدن ساخته‌شده‌اند و یک پوششی از جنس چینی آن‌ها را در برگرفته است تا از زنگ زدن آن به‌مرورزمان جلوگیری کند. ماده‌ای که این سینک از آن ساخته شده، به شدت در مقابل لکه و خراش مقاوم است. این سینک دوام بالایی دارد و در مقابل شعله و حرارت مقاوم است؛ اما از طرفی نصب سینک چدنی سخت و ممکن است پرهزینه باشد و اگر پوشش روی آن شکسته شود، به سرعت شروع به زنگ زدن می‌کند. سینک چدنی دارای تنوع طرح و رنگ بسیار زیادی می‌باشد.

سینک آشپزخانه

 • مخلوط گرانیت

این سینک از ترکیب مواد مختلفی مانند گرانیت خرد شده و رزین پرکننده ساخته شده است و ۸۰ درصد گرانیت و ۲۰ درصد پرکننده – این فرایند باعث می‌شود که سینک مورد نظر، ویژگی‌ها و ظاهر گرانیت را داشته باشد اما مشکلات مربوط به دوام و نگهداری گرانیت را نداشته باشد. ترکیب گرانیتی که در ساخت این سینک به کار رفته، باعث دوام خارق‌العاده آن شده است و از طرفی آن را در برابر لکه و خراش انواع مختلف سینک آشپزخانه محافظت می‌کند.

 

 • مخلوط کوارتز

کوارتز را نیز مانند گرانیت نمی‌توان به تنهایی کنار یکدیگر نگه داشت؛ بنابراین، اساس ساخت سینک‌های کوارتزی نیز به صورت ترکیبی از مواد می‌باشد (مخلوطی از کوارتز خرد شده و پرکننده‌ی آکریلیک رزین). سطح غیر متخلخل آن باعث می‌شود که دوام و مقاومت کافی در برابر باکتری‌ها و لکه‌ها را داشته باشد و از طرفی تنوع سبک و رنگ آن به‌گونه‌ای است که با هر آشپزخانه‌ای تطبیق پیدا می‌کند. سینک‌های مخلوط کوارتز به راحتی تمیز می‌شوند، بی‌سروصدا هستند و در مقابل لکه‌ها، خراش و خردشدگی مقاوم می‌باشند.

 

 • استیل ضدزنگ

استیل ضدزنگ یکی از محبوب‌ترین مواد سینک در بازار است، در واقع ۷۰ درصد از سینک‌های موجود در بازار از جنس استیل ضدزنگ می‌باشند. برخلاف سایر اجناس موجود در بازار، استیل ضدزنگ گران‌قیمت نیست و به راحتی در دسترس می‌باشد و به اندازه‌ی کافی تطبیق‌پذیر است که مناسب اکثر آشپزخانه‌های موجود باشد. سینک‌های ضخیم، سنگین‌تر و پرهزینه‌تر خواهند بود، درحالی‌که سینک‌های نازک‌تر ارزان‌تر می‌باشند. اگرچه استیل ضدزنگ ممکن است در اثر ضربه فرورفتگی داشته باشد و سروصدای بیشتری نسبت به سایر سینک‌ها ایجاد کند، اما به شدت بادوام و مقاوم در برابر گرما می‌باشد و به هر آشپزخانه‌ی مدرنی، ویژگی‌های زیبایی‌شناختی خوبی اضافه می‌کند.

سینک آشپزخانه

 • سایز فلزات

علاوه بر استیل ضدزنگ، انواع مختلف سینک‌ آشپزخانه ممکن است از سایر فلزات نیز تشکیل شده باشند. سینک‌های فلزی مانند استیل ضد زنگ، مستعد فرورفتگی و خراش می‌باشند و صدای بیشتری را هنگام شستن ظرف‌ها ایجاد می‌کنند، اما همچنین بادوام هستند و نسبت به خوردگی و زنگار بادوام می‌باشند. علاوه بر این، مواد غیرمعمول مانند مس یا نیکل زبر، یک ظاهر منحصربه‌فرد را برای تکمیل زیبایی‌شناسی آشپزخانه شما ارائه می‌دهند.

 

انتخاب بهترین شیرآلات آشپزخانه و سایر وسایل سینک

انتخاب انواع مختلف سینک آشپزخانه جدید فقط به معنای انتخاب سبک و مواد سازنده‌ی آن نیست، بلکه باید در مورد انواع مختلف شیر آب و دستگیره آن‌ها نیز فکر کنید تا سینک شما کامل شود. در اینجا جزئیات و جوانب مثبت و منفی انواع شیرآلات آشپزخانه آورده شده است:

 • شیرآلات تک حفره‌ای

این شیرآلات یکی از رایج‌ترین سر شیرهای موجود هستند. شیرآلات تک حفره‌ای به دلیل سادگی خود معروف شده‌اند و به دلیل اینکه تنها به یک سوراخ در سطح پیشخوان برای نصب شدن نیاز دارند، این نام را بر روی آن‌ها گذاشته‌اند. یک دسته در بالای آن نصب شده که دما و فشار آب را کنترل می‌کند و در آن تنها یک راه خروج برای آب وجود دارد. این شیرآلات به‌طورمعمول دارای یک گردن خمیده‌اند تا میزان پاشیدن آب در سینک شما را به حداقل برسانند.درحالی‌که طراحی آن ساده است، این شیر آب را می‌توان با انواع مختلفی از هواکش‌ها و دکمه‌های کنترل جریان تنظیم کرد. این شیرآلات به‌راحتی نصب می‌شوند و در هر مغازه‌ی لوازم آب پیدا می‌شود.

 

 • شیرآلات مرکزی

البته به آن دو حفره‌ای یا دودسته‌ای نیز می‌گویند. شیرآلات مرکزی دارای دو دسته برای کنترل جریان آب گرم و سرد هستند که آب از قسمت سرشیر که در مرکز این دو دسته قرار دارد خارج می‌شود. هم دسته‌ها و هم سر شیر به یک صفحه‌ی فلزی که در لبه‌ی دیواره‌ی سینک قرار دارد، متصل می‌شوند. ازآنجاکه شیرآلات مرکزی دارای دو لوله‌کشی جداگانه برای آب گرم و سرد می‌باشند، درنتیجه برای نصبشان به تعداد بیشتری سوراخ درون دیواره‌ی پیشخوان نیاز است. این گزینه در بین خانواده‌هایی که نمی‌خواهند بچه‌هایشان آب را بسیار زیاد باز کنند، محبوب می‌باشد. همچنین این شیرآلات، از نظر زیباشناسی، طراحی جزئی‌تری را ارائه می‌دهند.

سینک آشپزخانه

 • شیر آب گسترده

همان‌طور که گفتیم، شیر آب مرکزی داری یک سرشیر در مرکز و دو دسته در اطراف برای کنترل آب سرد و گرم بود؛ تنها تفاوتی که شیرآلات گسترده با نوع مرکزی دارند، این است که صفحه‌ فلزی که اجزا شیر را به یکدیگر وصل می‌کرد، درون شیر گسترده وجود ندارد. هرکدام از اجزا به طور جداگانه نصب می‌شوند و فاصله‌ی بین آن‌ها از چند اینچ تا یک فوت می‌تواند متغیر باشد. این شیرآلات باعث می‌شود تا طراحی آشپزخانه‌تان را سفارشی کنید و ویژگی‌های اختصاصی به آن بیفزایید – که می‌تواند در اضافه کردن لوازم جانبی مانند جاصابونی و یا افشانه‌ها کمک‌کننده باشد – اما از طرفی به سوراخ بیشتری برای نصب احتیاج دارد.

 

 • شیر آب بیرون کشنده

همان‌طور که از نام آن پیداست، این شیرآلات داری یک سر جداشونده هستند که می‌توانید آن را بیرون بکشید و به خود نزدیک کنید و یا یک نقطه‌ی خاص را مورد هدف قرار دهید. سر این شیرآلات به یک شیلنگ متصل است که از محل نصب شیر گسترش یافته است و به این شیرآلات قابلیت انعطاف‌پذیری زیادی داده است. اگرچه ممکن است این شیرآلات باعث پاشیدن آب بیشتری در سینک شما شوند، اما از طرفی برای تمیز کردن، آب‌کشی کردن و شستن ظرف‌ها بسیار مناسب هستند. همچنین دارای طرح‌های مختلفی هستند و از مواد مختلفی تشکیل شده‌اند تا به آشپزخانه‌تان ظاهری زیبا دهند.

 

 • شیرآلات خمیده (کشویی)

این شیرآلات از نظر عملکرد با شیرآلات بیرون کشنده شبیه هستند، اما از نظر طراحی متفاوت می‌باشند. قسمت خروجی آب آن در مکانی پایین‌تر نسبت به همتای خود قرار دارد. گردن آن به سمت پایین خم شده ‌است تا انعطاف‌پذیری بیشتر را به این شیر بدهد. این خصوصیت باعث می‌شود که مستقیماً بتوان ظرف‌ها را آب‌پاشی کرد. اگر چه این شیرآلات، به‌اندازه‌ی نوع بیرون کشنده از آزادی برخوردار نیستند و خیلی مناسب فضاهای کوچک نمی‌باشند، اما آن‌ها باعث می‌شوند که پاشیدن آب بر روی سینک کاهش یابد و حذف چربی‌ها و خرده مواد غذایی از ظروف آسان‌تر باشد.

ظرفشویی

 • شیرآلات آب‌پاش جانبی

در کنار شیر آب بیرون کشنده، می‌توان از این شیر به عنوان یک گزینه‌ی جانبی استفاده کرد که در کنار سایر شیرآلات نصب می‌شود. اگر‌چه لوله‌ای که در ساخت آن استفاده شده مانند شیرآلات بیرون کشنده‌ می‌باشد و همین‌طور، هر دوی آن‌ها دارای سرشیر جداشونده می‌باشند، اما این شیر دارای ویژگی‌های اختصاصی خود می‌باشد که از آن می‌توان قابلیت چرخش شیر و قابلیت تطبیق‌پذیری آن را نام برد. سرشیر آن می‌تواند بیشتر از مکان خود دور شود، قدرت تمیز کردن بیشتری دارد و در انواع مختلفی از سبک‌های سفارشی تولید می‌شود؛ اما همچنان ممکن است باعث پاشیدن آب به قسمت‌های دیگر سینک شوند.

 

 • شیرآلات دارای دو دستگیره و یک سوراخ

مانند شیرآلات مرکزی دارای دو دستگیره‌ی جداگانه برای کنترل آب سرد و گرم می‌باشد؛ اما این شیرآلات با شیرآلات مرکزی متفاوت هستند چراکه دو دستگیره‌ی آن به یک قطعه‌ی مشابه بر روی شیر وصل می‌شود و شیر موردنظر به طور جداگانه از سوراخ عبور می‌کند. نصب این شیر تنها به یک سوراخ نیاز دارد، در نتیجه به راحتی نصب می‌شود؛ اما تنها مشکلی که دارد این است که اگر یک قطعه از شیر خراب شود، مجبور خواهید شد که کل شیر را عوض کنید.

 

 • شیرآلات مخصوص پر کردن سینک از آب (basin tap faucet)

این شیرآلات روش دیگری را برای کنترل آب سرد و گرم در سینک شما فراهم می‌کند. شیرآلات basin tap از دو سر شیر کوچک که در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تشکیل شده است. به جای اینکه تنها دمای آب خروجی از یک سرشیر را کنترل کنید، این شیرها دارای دو سرشیر متفاوت هستند (یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد). این شیرآلات در طرح‌های متنوعی عرضه می‌شوند و ممکن است از مواد مختلفی ساخته شده باشند. کار کردن با این شیرآلات آسان است اما ممکن است برای شستشوهای بزرگ‌تر مناسب نباشد.

سینک آشپزخانه

 • شیر آب دیواری برای انواع مختلف سینک آشپزخانه

به جای نصب شدن بر روی انواع مختلف سینک آشپزخانه، بر روی دیوار بالای سینک نصب می‌شود. شیر آب دیواری برای خانه‌هایی که آشپزخانه و پیشخوان کوچکی دارند، عالی است. این شیرآلات در سایز‌ها، رنگ‌ها و سبک‌های مختلفی عرضه می‌شوند. شیر آب دیواری قابل سفارشی‌سازی و نگهداری از آن آسان است. حواستان باشد که سرشیر آن در کدام ناحیه تعبیه می‌شود، چراکه ممکن است باعث پخش آب اضافی شود.

 

 • شیر آب پرکننده‌ی قابلمه

اساساً برای رستوران‌ها و کاربران تجاری طراحی‌شده است. این شیرآلات به طور معمول بر روی دیوار نصب می‌شوند و معمولاً یک لوله‌ی باریک و طولانی دارند تا به راحتی بتوانند قابلمه‌ها و سینک‌های عمیق را پر کنند. اگر از آشپزخانه‌ی خود زیاد استفاده می‌کنید و سرعت فعالیت در آشپزخانه‌تان بالا است، این شیرآلات برای خانه‌ی شما مناسب است. قبل از نصب این شیرآلات مراقب باشید؛ اگرچه این شیرآلات برای فشار‌های بالای آب ساخته شده است، اما این فشار زیادی ممکن است به خط لوله‌ی شما آسیب بزند.

 

 • شیرآلات آب‌سردکن

اگر بیشتر با شستشوی میوه‌جات و سبزیجات و گوشت تازه سروکار دارید و یا در منطقه‌ی گرمسیر زندگی می‌کنید که نیاز دارید آب سرد همیشه در دسترس باشد و یا به‌هیچ‌وجه به آب گرم برای آشپزخانه‌تان احتیاج ندارید، آنگاه انتخاب شیرآلات توزیع‌کننده‌ی آب سرد می‌تواند بهترین گزینه برای تأمین نیاز‌های پایه‌ای شما باشد.

 

 • شیر آب‌گرم‌کن

همان‌طور که می‌توانید برای تأمین آب سرد از یک شیر آب‌سردکن استفاده کنید، اگر بخواهید که برای شستن ظرف‌های بسیار کثیف زمان ذخیره کنید یا یک فنجان قهوه‌ی صبحگاهی آماده کنید و برای سایر مصارف آب گرم، می‌توانید از شیرآلات آب‌گرم‌کن استفاده کنید. این شیرآلات به راحتی نصب می‌شوند و به شما این امکان را می‌دهند که بدون اندکی معطلی، به طور پیوسته به آب گرم دسترسی داشته باشید.

 

 • شیر‌های دارای فیلتر آب

اگر دوست دارید که منبع آب نوشیدن شما مستقیماً از شیر آب درون آشپزخانه‌تان باشد اما نسبت به کثیفی‌ها و مواد سمی که ممکن است درون لوله‌کشی ایجاد شده باشند نگران هستید، آنگاه این شیر‌ها که از قبل درون آن‌ها فیلتر آب نصب شده است، بهترین گزینه برای شما می‌باشد. این شیر‌ها، آبی تازه، خوشمزه و بدون هیچ‌گونه مواد سمی و یا کثیفی به شما ارائه می‌دهند. شیرآلات دارای فیلتر در طرح‌های متنوعی روانه‌ی بازار می‌شوند تا با هر نوع مدل آشپزخانه‌ای تطبیق یابند، اگرچه قیمت آن‌ها معمولاً در محدوده‌ی گران عرضه می‌شود.

 

 • شیر‌آلات آشپزخانه‌های تجاری

اگر برای آشپزخانه‌ی خود به دنبال بهترین‌ها و انواع مختلف سینک آشپزخانه و شیرآلات می‌گردید، باید بدانید که شیرآلات تجاری صیقلی، پیشرفته و طراحی بسیار حرفه‌ای دارند و همان عملکردی را ارائه می‌دهند که شما به دنبالش هستید. در همه‌ی طرح‌ها و سایز‌ها وجود دارند (معمولاً بزرگ‌تر و بهتر از شیرآلات سنتی موجود در خانه‌ها هستند). شیرهای آشپزخانه تجاری از تکنولوژی پیشرفته و سبکی بی‌عیب و نقص برای رفع نیازهای آشپزخانه با حجم بالا یا کلاس بالا استفاده می‌کنند. البته باید این را هم در نظر بگیرید که قیمت آن‌ها از شیرآلات معمولی موجود در بسیاری از آشپزخانه‌ها بالاتر است.

سینک آشپزخانه

نکاتی برای بازسازی آشپزخانه‌ی شما و انواع مختلف سینک آشپزخانه

برای بازسازی آشپزخانه خود آماده هستید؟ قبل از شروع حتماً این نکات را در مورد انواع مختلف سینک آشپزخانه و شیرآلات مرور کنید:

 

 1. نیاز‌های خود را در نظر بگیرید

مهم‌ترین نکته‌ای را که هنگام طراحی مجدد آشپزخانه‌تان باید در نظر بگیرید تا فضای جدید آشپزخانه با خانه‌ی شما ست شود، این است که محیطی را ایجاد کنید که همه‌ی نیاز‌های شما را برطرف کند و با سبک زندگی شما منطبق باشد. وقتی تصمیم خود را برای تغییر ساختار آشپزخانه‌ی خود می‌گیرید، به عادت‌ها و نیازهای آشپزی و تمیز کردن خود بی اندیشید و بهترین سینک‌های آشپزخانه، شیر آب و سایر ویژگی‌ها را متناسب با سبک آشپزخانه خود انتخاب کنید.

 

 1. فضای خود را در نظر بگیرید

انتخاب‌هایی که هنگام طراحی مجدد آشپزخانه باید در نظر بگیرید به فضایی که قرار است آن را تغییر دهید بستگی دارد. زمانی که برای خرید لوازم آشپزخانه‌ی جدید خود مانند انواع مختلف سینک آشپزخانه برنامه‌ریزی می‌کنید، این نکته مهم است که میزان فضای پیشخوان خود و جابه‌جایی اتاق‌ها را در نظر داشته باشید و دقیقاً مشخص کنید که کدام ناحیه برای چه‌کاری مناسب است. تعیین بهترین مکان برای هرکدام از لوازم آشپزخانه، به بهینه‌سازی هرچه بیشتر فضای آشپزخانه کمک خواهد کرد در نتیجه در آن مکان راحت‌تر خواهید بود و کار‌های خود را بهتر انجام خواهید داد. همچنین لوازمی که انتخاب می‌کنید باید با سبک آشپزخانه‌ی جدیدتان هماهنگ باشد و اصول زیبایی‌شناختی رعایت شده باشد.

 

 1. بودجه‌ی خود را حساب کنید

درحالی‌که ممکن است دوست داشته باشید که بهترین‌ها را برای آشپزخانه‌تان خریداری کنید و بااینکه قبول داریم کیفیت، با توجه به سبک‌های مختلف سینک‌ها و شیر‌آلات مختلف مهم است، اما این نکته مهم است که در مورد بودجه‌ی خود صادق باشید و لوازمی را خریداری کنید که در عین با کیفیت بودنشان، مقرون‌به‌صرفه نیز باشند.

سینک آشپزخانه

 1. با یک متخصص مشورت کنید

چه با یک طراح خانه همکاری کرده باشید و چه خودتان به تنهایی کار‌های طراحی مجدد آشپزخانه‌تان را انجام داده باشید، در هر صورت مهم است که مطمئن شوید که سینک‌ها و شیر‌آلات آشپزخانه به درستی نصب شده‌اند، چراکه با سیستم لوله‌کشی خانه‌تان یک سیستم یکپارچه را ایجاد می‌کنند. مطمئن شوید که تمام پیش‌نیازهای نصب سینک و شیرآلات خانه‌تان به درستی انجام شده است و آنگاه با یک لوله‌کش معتبر صحبت کنید تا هر عملیات مورد نظر در مورد سیستم لوله‌کشی آشپزخانه‌تان را انجام دهد.

 

به متخصصان شهر خود، در مورد تمام نیاز‌های لوله‌کشی آشپزخانه‌تان اعتماد کنید.

اگر به دنبال یک شرکت لوله‌کشی معتبر و استثنایی هستید که بتواند تمام نیازهای آشپزخانه‌ی جدید شما را برطرف کند و مطمئن شوید که سینک و شیر آب شما به طرز خارق‌العاده‌ای کار می‌کند، هیچ مکان بهتری را به‌جز متخصصان و افراد فنی کار شهر خود پیدا نخواهید کرد. آن‌ها با داشتن یک فلسفه‌ی قوی مبتنی بر خدمات، اعتماد، صداقت و تمرکز مشتری، تقریباً سال‌های زیادی است که خدمات لوله‌کشی و مراقبت باکیفیت بالا را به مشتریان ارائه می‌دهند.

هرگونه خدمات لوله‌کشی مسکونی را می‌توانید از آن‌ها درخواست کنید (از خدمات زهکشی‌های مسدود شده و نظافت آن‌ها گرفته تا تعمیرات و بازرسی لوله‌کشی، تعمیرات خطوط آب، نصب خطوط آب و موارد دیگر).

سینک آشپزخانه


مقالات مرتبط :


در آخر پیشنهاد پین‌ورک به شما این است که کار خود را در زمینه انواع مختلف سینک آشپزخانه به دست متخصصان بسپارید زیرا آن‌ها خدمات خود را با اشتیاق کامل ارائه می‌دهند و آن را به یک وظیفه تبدیل کرده‌اند. آن‌ها معمولاً برای شما یک بررسی کلی از خطوط لوله‌کشی‌تان انجام خواهند داد بدون اینکه هیچ هزینه‌ای را از شما دریافت کنند.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.