در این مطلب که توسط تعمیرکاران مجرب پین ورک؛ نمایندگی معتبر تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی جمع آوری شده است شما را با راه رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی آشنا میکنیم. اما لازم است دقت داشته باشید که برای رفع مشکل برق داشتن بدنه ظرفشویی از افراد متخصص کمک بگیرید. زیرا اگر دانش لازم از قطعات داخلی ماشین ظرفشویی نداشته باشید ممکن است باعث خسارت بیشتر به دستگاه و همچنین احتمال دارد گرفتار حادثه برق گرفتگی شوید. شما می‌توانید از تعمیرکاران حرفه‌ای مانند تعمیرکاران ماهر پین ورک؛ نمایندگی معتبر تعمیرات ماشین ظرفشویی برندهای مختلف اعم از؛ کرال، دوو، زیرووات و … کمک بگیری. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

دلایل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

در اینجا آنچه می‌تواند باعث برق دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی در هنگام روشن بودن و استفاده از آن شود را مورد بررسی قرار می‌دهیم. تعمیرکاران پین ورک به شما توصیه میکنند که اگر متوجه شدید که دستگاه شما هر نوع شوک الکتریکی ارسال می‌کند، هرچقدر هم که ملایم باشد فوراً آن را خاموش کرده و دوشاخه را از پریز برق جدا کنید.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

اتصال سیم ماشین ظرفشویی

۱ . اتصالی سیم های ماشین ظرفشویی

ممکن است سیم‌های داخلی که حامل برق شدیدی هستند، با شاسی دستگاه برخورد داشته باشد یاآن را لمس کند و باعث مشکل برق‌دار بودن بدنه ظرفشویی شود. درنتیجه ممکن است با لمس دستگاه احساس کنید که دستگاه دارای جریان برق زیادی است.

  • برای رفع مشکل، باید سیم‌های داخلی توسط تکنسین‌های حرفه‌ای مورد بررسی قرار بگیرند.
  • گاهی این مشکل ممکن است باعث روشن نشدن دستگاه شود که در مطلب” عیب یابی و دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی” به رفع این مشکل پرداخته ایم.

۲ . قرار گرفتن در کنار وسایل برقی دیگر

اگر یک وسیله الکتریکی دیگر مثل یخچال یا اجاق‌گاز با سیم‌های شل، در نزدیکی ماشین ظرفشویی قرار گرفته باشد نیز ممکن است مشکل برق‌دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی را به وجود بیاورد.

۳ . اتصالی سوییچ ماشین ظرفشویی

ممکن است سوئیچ مورداستفاده برای تغذیه برق ماشین ظرفشویی اتصال شلی داشته باشد یا سیم اتصال به زمین در اطراف سوکِت خراب باشد.

  • برای رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی در این شرایط باید از سالم بودن سوکت سوئیچ مطمئن شوید. برای این کار لازم است از افراد متخصص که آشنایی دقیق با ماشین ظرفشویی دارند کمک بگیرید. شما می‌توانید از پین ورک؛ نمایندگی معتبر تعمیرات انواع ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

خرابی المنت ماشین ظرفشویی

۴ . اتصالی عایق المنت ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از علت‌های برق‌دار بودن بدنه ظرفشویی ممکن است نقص در عایق اطراف المنت (هیتر) باشد.

  • برای رفع مشکل برق داشت بدنه ماشین ظرفشویی از یک تکنسین بخواهید المنت را در ماشین ظرفشویی بررسی کند. همچنین ممکن است که المنت دچار فرسودگی شده باشد و با آب در درون دستگاه برخورد داشته باشد.

۵٫ از کار افتادن سوییچ trip

از دیگر علت‌های بروز این مشکل، ممکن است به علت از کارافتادگی دستگاه ایمنی موسوم به (trip switch) باشد. ازآنجاکه وسایل برقی آشپزخانه در یک منطقه مرطوب کار می‌کنند، مجهز به یک دستگاه ایمنی داخلی هستند تا در صورت بروز اختلال یا برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی به طور خودکار برق را قطع کنند. اما متأسفانه، حتی لوازم برقی که دارای دستگاه ایمنی هستند نیز می‌توانند از کار بیفتند.

  • شما برای رفع این مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی که علت خرابی آن کلید سوئیچ (trip switch) باید از متخصصان و تعمیرکاران ماشین ظرفشویی کمک بگیرید.

علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی خاموش

  • ۱ . اگر ماشین ظرفشویی خاموش است و وقتی آن را لمس می‌کنید متوجه برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می‌شوید، ممکن است خطای اتصال زمین در منبع برق وجود داشته باشد. در صورت بروز مشکل زمین، حتی یک وسیله خراب در خانه همسایه شما هم ممکن است باعث ایجاد جریان الکتریکی شود. بلافاصله با یک تکنسین برق تماس بگیرید.
  • ۲ . زمانی که ماشین ظرفشویی خاموش است و شما با لمس آن متوجه برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی می‌شوید ممکن است دلیل خرابی خازن یا مقاومت دستگاه باشد.

عوامل جانبی شوک داشتن بدنه ماشین ظرفشویی

۱ . مطمئن شوید که آب و رطوبتی با بدنه ماشین ظرفشویی برخورد ندارد. زیرا وجود نشتی آب و رطوبت نیز یکی از دلایل برق‌دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی است. برای رفع این مشکل باید نشتی را برطرف کنید تا برق‌دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی نیز از بین برود. همچنین به یاد داشته باشید که هرگز ماشین ظرفشویی را دور از سینک و حمام و جاهای مرطوب نصب کنید تا از نشت احتمالی رطوبت به آن و برق دارابودن بدنه ماشین ظرفشویی جلوگیری کنید.

۲ . از سالم بودن موتور ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. هنگامی‌که موتور دستگاه دچار اختلال و نیم سوزی شده باشد در این شرایط به‌هیچ‌وجه بدنه دستگاه را لمس نکنید. زیرا حاوی جریان برق خطرناک است و ممکن است به شما صدمه بزند. در این شرایط برای رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی بهتر است از تعمیرکاران حرفه‌ای کمک بگیرید.

۳ . چک کنید که نقصی در پریز برق و دوشاخه برق وجود نداشته باشد: گاهی ممکن است علت برق‌دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی معیوب بودن پریز برق یا وجود نقص در دوشاخه برق باشد. در این شرایط برای رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی لازم است به جایگزین‌کردن پریز برق و دوشاخه فکر کنید. از محافظ برای وصل کردن دوشاخه ماشین ظرفشویی به برق و جلوگیری از هرگونه مشکل استفاده کنید.

توجه داشته باشید تا زمانی نتوانستید مشکل برق‌دار بودن بدنه ماشین ظرفشویی را رفع کنید، آن را به برق وصل نکنید و از دست زدن به بدنه آن اجتناب کنید. برای بررسی مشکل خود از فاز متر استفاده کنید و در صورت وجود جریان برق، سریع‌تر با یک تکنسین حرفه‌ای برق تماس بگیرید.

با پین ورک از بهترین و حرفه‌ای‌ترین تکنسین‌های برق بهره‌مند شوید.

ماشین ظرفشویی از لوازم مدرنی است که امروزه در هر خانه‌ای یافت می‌شود، ازآنجاکه ماشین ظرفشویی نیز همانند یخچال از قطعات الکترونیکی بسیار پیچیده‌ای ساخته شده است و وجود ایراد در هر یک از این قطعات ممکن است سبب آسیب به کل دستگاه و خسارت به شما شود.

همان‌طور که دیدید در این مطلب همهٔ علت برق‌دار بودن بدنه ظرفشویی را بررسی کردیم، این مطلب صرفاً جهت آگاهی شما از علت برق‌دار بودن بدنه ظرفشویی و راه رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی توسط تعمیرکاران حرفه‌ای پین ورک نوشته شده است. توجه داشته باشید که ماشین ظرفشویی از سری لوازم‌خانگی است که ممکن است باعث ایجاد برق‌گرفتگی و آسیب رسیدن به شما شود به همین علت برای جلوگیری از برق‌گرفتگی و هر مشکل دیگری می‌توانید از پین ورک؛ نمایندگی معتبر تعمیرات انواع لوازم‌خانگی و ماشین ظرفشویی کمک بگیرید. تعمیرکاران پین ورک می‌توانند خیلی سریع علت برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی شما را پیدا کنند و به رفع مشکل برق داشتن بدنه ماشین ظرفشویی بپردازند. برای ثبت سفارش می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.