یکی از جدی‌ترین مشکلات ظرفشویی که موجب نگرانی همه نیز می‌شود روشن نشدن ماشین ظرفشویی و کار نکردن آن است. این مشکل در تمامی ظرفشویی ها مانند: دوو، ال جی، سامسونگ و… تقریباً نیاز به تعمیر مشابه دارد و تفاوت چندانی ندارد. در ادامه با علل به وجودآورنده این مشکل و نحوه رفع آن می‌پردازیم. دقت کنید که تمامی این مطالب جهت افزایش آگاهی شما عزیزان است. پیشنهاد می‌شود برای تعمیر دقیق‌تر و اصولی مشکل روشن نشدن ظرفشویی و دیگر مشکلات از تعمیرکاران ماهر در نمایندگی رسمی پین ورک کمک بگیرید. برای ثبت سفارش تعمیر می‌توانید به سایت و یا اپ پین ورک مراجعه کنید و یا با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

دلایل روشن نشدن ماشین ظرفشویی

همانطور که میدانید با توجه به تخصصی بودن امر تعمیر ظرفشویی و جدی بودن مشکل روشن نشدن آن، توصیه می‌شود برای تعمیر و بررسی بیشتر حتماً از یک تعمیرکار با تجربه کمک بگیرید. این کار علاوه بر تعمیر با کیفیت موجب جلویگری از آسیب به دیگر قطعات ظرفشویی شما نیز می شود.

تعمیر ماشین ظرفشویی در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

۱ . خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی

امکان دارد دلیل روشن نشدن ظرفشویی شما فقط ناشی از خراب شدن قفل درب باشد و به دلیل کامل و درست بسته نشدن آن ظرفشویی شما کار نکند.

  • توصیه می‌شود قفل درب را چک و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض کنید تا مشکل برطرف شود. دقت کنید که قفل کودک نیز فعال نشده باشد.

خراب شدن قفل درب ماشین ظرفشویی

۲ . خراب شدن تایمر و یا کنترل الکتریکی ماشین ظرفشویی

در مرحله بعدی پس از اطمینان از سالم بودن قفل درب به بررسی تایمر برای رفع مشکل روشن نشدن ظرفشویی بپردازید. تایمر در قسمت بالای ظرفشویی قرار دارد پس از یافتن آن توسط یک اهم متر از درست کار کردن تایمر و قطعات کنترل کننده آن اطمینان حاصل کنید.

  • اگر تایمر به درستی عمل کرد ولی همچنان ظرفشویی شما به درستی عمل نمی‌کند ممکن است کنترل الکتریکی دچار مشکل شده باشد، قطعات تشکیل دهنده و مرتبط با کنترل برد کمی پیچیده‌تر هستند ولی می‌توانید با استفاده از یک فیوز حرارتی عملکرد درست آن را چک کنید. در صورت وجود مشکل به کمک یک تعمیرکار به تعمیر و یا تعویض آن بپردازید تا مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی برطرف شود.

۳ . خراب شدن سلکتور ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند در روشن نشدن ماشین ظرفشویی مؤثر باشد خراب شدن سلکتور است. وظیفه سلکتور تعیین نحوه و شرایط شست و شو مطابق ظروف است. اگر سلکتور و یا کلیدهای آن دچار مشکل شده باشد موجب کار نکردن ظرفشویی می‌شود.

  • برای بررسی بیشتر سلکتور ابتدا اطمینان حاصل کنید که قطعه حاوی جریان برق نیست سپس با استفاده از یک مولتی متر آن را چک کنید. در صورت درست کار نکردن ظرفشویی از تعمیرکاران متخصص ما نیز می‌توانید کمک بگیرید برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

۴ . مشکل در اتصالات برقی ماشین ظرفشویی

گاهی احتمال دارد قطعات شما سالم باشد ولی مشکل در اتصالات الکتریکی مانند پارگی و یا آسیب سیم‌ها، کافی نبودن جریان و… موجب روشن نشدن ظرفشویی و عملکرد نادرست آن و حتی آسیب به دیگر قطعات مرتبط شده باشد.

  • توصیه می‌شود اتصالات الکتریکی ماشین ظرفشویی خود را با رعایت موارد ایمنی بررسی کنید.

خرابی تایمر ماشین ظرفشویی

۵ . خراب شدن رله موتور ماشین ظرفشویی

بی شک یکی از قطعات مهم که وظیفه فراهم کردن جریان الکتریکی موتور ظرفشویی را تهیه می‌کند رله است. در صورت خرابی رله برق کافی به موتور ماشین ظرفشویی منتقل نمی‌شود. در نتیجه روشن نشدن ماشین ظرفشویی می شود.

  • برای بررسی عملکرد صحیح رله می‌توانید ابتدا از راهنما و سپس از یک مولتی متر کمک بگیرید و در صورتی که رله شما دچار مشکل شده باشد باید به تعویض و یا تعمیر آن بپردازید.

۶ . خراب شدن فیوز حرارتی ماشین ظرفشویی

فیوزحرارتی در همه ماشین ظرفشویی های جدید موجود است. در صورت بالا بودن بیش از حد دمای آب و یا فضای درون ظرفشویی اقدام به خاموش کردن دستگاه می‌کند.

  • ابتدا بررسی کنید که دما را به درستی انتخاب کرده‌اید و پس از آن به بررسی فیوز بپردازید. در صورت وجود مشکل در فیوز این مشکل موجب روشن نشدن ماشین ظرفشویی می‌شود. حتی ممکن است به موتور نیز آسیب وارد کند پس بهتر است به تعویض آن بپردازید.

با پین ورک بالاترین کیفیت تعمیر را تجربه کنید؛

همانطور که خواندید دلایل متعددی برای روشن نشدن ماشین ظرفشویی و درست عمل نکردن آن است. در این مقاله که توسط تعمیرکاران متخصص جمع آوری شده است به اصلی‌ترین عوامل آن اشاره شده است. دقت کنید که تمامی این مطالب صرفاً جهت آگاهی بیشتر شما عزیزان است و با توجه به تخصصی بودن امر تعمیر و خطرناک بودن آن، توصیه می‌شود برای تعمیر از یک تعمیرکار آموزش دیده کمک بگیرید تا مشکل روشن نشدن ظرفشویی شما در اسرع وقت و با بهترین کیفیت برطرف شود.

پین ورک به عنوان نمایندگی رسمی و معتبر تعمیرات یخچال تمامی خدمات تعمیر یخچال اعم از روشن نشدن ظرفشویی، خراب شدن موتور ظرفشویی مدل های مختلف مانند؛ سامسونگ، کنوود، بوش و… را در اسرع وقت با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت برای شما عزیزان انجام خواهد داد. اگر هنوز هم با خواندن مقاله بالا باز هم سوالی در ذهن شما باقی مانده است می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره مند شوید. برای ثبت سفارش و بهره مندی از تعمیرات باکیفیت توسط تعمیرکاران باتجربه می‌توانید علاوه بر مراجعه به سایت و یا اپلیکیشن پین ورک با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید و ثبت سفارش کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.