ماشین‌های ظرفشویی الگانس امروزه، دارای صفحه نمایشی هستند که به کمک اعداد و حروف لاتین، ارور ظرفشویی الگانس را نشان می‌دهند. شما می‌توانید با مراجعه به دفترچه راهنمای سازنده دستگاه و یا مطالعه آن در این مقاله، کد های خطای ظرفشویی الگانس خود را عیب‌یابی کرده و آن را تعمیر کنید. ازاین‌رو، بهتر است برای رفع این مشکل از یک متخصص ماهر کمک بگیرید. پین ورک، مرکز تخصصی تعمیرات ماشین ظرفشویی الگانس و سایر برندها اعم از؛ الجی، دوو، کنوود و … با گرد هم آوردن تکنسین‌های مجرب و متخصصین ماهر و با به‌کارگیری بهترین روش‌های روز دنیا، آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

رایج‌ترین کد های خطا و ارور ظرفشویی الگانس

کد خطای E1 ظرفشویی الگانس

این کد خطای ظرفشویی الگانس ناشی از نرسیدن آب کافی به دستگاه است.

تعمیر ماشین ظرفشویی الگانس در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

 • جهت رفع این ارور ظرفشویی الگانس، ابتدا شیر ورودی آب به دستگاه را چک کنید و از عدم وجود هرگونه گرفتگی، تا خوردگی, مسدودی و سوراخی آن اطمینان حاصل کنید. در صورت نبودن مشکل، برد الکترونیکی ماشین باید مورد بررسی قرار گیرد. این کار بهتراست توسط فرد باتجربه انجام شود.
 • بسیاری از مواقع، سنسور ماشین ظرفشویی که میزان آب ماشین را اطلاع می‌دهد معیوب شده است و داده درستی را به ماشین نمیدهد و نیاز به تعمیر به‌ موقع دارد. در صورت معیوب نبودن هریک از موارد ذکرشده، شیر برقی آب و شیر خروجی آب را بررسی کنید.
 • برای بررسی و رفع این مشکل، توصیه می شود مطلب”علت پر نشدن ماشین ظرفشویی از آب” را مطالعه نمایید.

کد خطای E2 ظرفشویی الگانس

این کد خطای ظرفشویی الگانس، به دلیل تخلیه نادرست و غلط دستگاه است.

 • فیلترهای خروجی آب دستگاه را چک کنید و از مسدود نبودن آن توسط ضایعات و ذرات غذایی اطمینان حاصل کنید. پس از آن، پمپ تخلیه دستگاه باید بررسی شود.
 • احتمال دارد که سنسور تشخیصی خروج آب با مشکل مواجه شده باشد با تشخیص نادرست تخلیه آب، باعث ارور ظرفشویی الگانس شود پس آن را چک کنید و در صورت امکان عیب‌یابی آن را به یک متخصص بسپارید.
 • در صورت سالم بودن موارد فوق، برد الکترونیکی دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد و در قدم آخر، ایراد از پمپ تخلیه است و احتمالاً نیاز به تعویض دارد.
 • برای رفع و عیب یابی این مشکل، پیشنهاد می شود مطلب”علت عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی” را مطالعه نمایید.

کد خطای E3 ظرفشویی الگانس

کد خطای ظرفشویی الگانس E3، ناشی از گرم نشدن کافی آب ماشین و ایراد در هیتر دستگاه است.

 • جهت برطرف کردن این ارور ظرفشویی الگانس، باید المنت حرارتی دستگاه چک شود. در مراحل بعدی، گرم کننده دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرد.
 • در برخی مواقع سنسور دمای دستگاه معیوب شده و اطلاعات درست را به سیستم گرمایشی دستگاه نمی‌دهد و باید توسط فرد باتجربه عیب‌یابی شود. ممکن است نیاز باشد تا قطعات هیتر تعویض شوند. بررسی مقاومت گرم کننده دستگاه را به تکنسین‌های ماهر بسپارید تا آن را عیب‌یابی کرده و ارور ظرفشویی الگانس شمارا برطرف کنند.
 • پین ورک، با گرد هم آوردن بهترین گروه متخصصین و تکنسین‌های ماهر و باتجربه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده و در کمترین زمان ممکن عملکرد دستگاه شمارا به حالت قبل برمیگردانند. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

کد خطای E4 ظرفشویی الگانس

این کد خطا ظرفشویی الگانس، به دلیل افزایش بیش‌ازحد آب دستگاه است.

 • سنسور کف ظرفشویی باید مورد بررسی قرار بگیرد و عملکردان چک شود. امکان دارد مشکل دستگاه از هیدروستات ظرفشویی باشد.
 • آب شمار ظرفشویی، نقش مهمی در رسیدن آب لازم به دستگاه دارد و معیوب بودن آن می‌تواند باعث بروز مشکل در دستگاه شود. آن را بررسی کرده و از سالم بودن آن مطمئن شوید.
 • در آخر لازم است که برد الکتریکی دستگاه چک شود. بهتر است عیب‌یابی و تعمیر آن را به یک متخصص بسپارید.

کد خطای E5 ظرفشویی الگانس

این ارور ظرفشویی الگانس، ناشی از متعادل نبودن ولتاژ دستگاه است.

 • جهت رفع ایراد دستگاه در صورت نشان داده شدن این ارور ظرفشویی الگانس، برد ماشین را بررسی کنید. بهتر است این کار را به یک تکنسین بسپارید.
 • در مرحله بعدی، ولتاژ برق ورودی باید چک شود و از سالم بودن سیم‌کشی ماشین و اتصالات دستگاه اطمینان حاصل شود.

کد خطای E6 ظرفشویی الگانس

احتمال دارد که این ارور ظرفشویی الگانس، ناشی از برد الکترونیکی دستگاه باشد.

 • در صورت تجربه کافی، آن را بررسی کرده و یا با یک متخصص مشورت کنید. در صورت نبودن مشکل در برد الکترونیکی ظرفشویی، اتصالات ترموفیوز را بررسی کنید.
 • ممکن است مشکل از سنسورهای دمایی باشد و نیاز به چک داشته باشند. در مرحله آخر، احتمالاً عوض کردن قطعات ترموفیوز، ارور ظرفشویی الگانس شمارا برطرف کند.

کد خطای E7 ظرفشویی الگانس

این ارور ظرفشویی الگانس، به دلیل وجود مشکل در ترموستات و یا ترموفیوز است.

 • این دو قسمت ظرفشویی را به‌دقت بررسی کنید. در صورت پیدا نکردن ایراد دستگاه، مقاومت ترموستات را چک کنید.
 • در مرحله آخر، احتمالاً چک کردن کامل برد اصلی و اتصالات ظرفشویی، ارور ظرفشویی الگانس شمارا برطرف کند.
 • بهتر است در صورت نداشتن تجربه کافی در این زمینه تعمیرات، عیب‌یابی کد های خطا ظرفشویی الگانس را به یک متخصص مجرب بسپارید.

رفع ارور ظرفشویی الگانس با پین ورک

ماشین‌های ظرفشویی الگانس، دارای صفحه نمایشی هستند که به کمک اعداد و کدهایی، ارور ظرفشویی الگانس و همینطور منشأ ایراد آن را نشان می‌دهند و شما با استفاده از آن و پیدا کردن معنی آن‌ها، می‌توانید ایراد دستگاه را برطرف کرده و هرچه زودتر عملکرد دستگاه را به حال قبل برگردانید تا از صدمات بیشتر به دستگاه پیشگیری شود. از جایی که تعمیر ایمن نوع دستگاه‌های به دقت زیادی نیاز دارد، بهتر است تعمیر آن را به یک تکنسین و تعمیرکار مجرب بسپارید تا به طور تضمینی کارای دستگاه بیشتر شده و کار باکیفیت بالایی انجام شود. بنابراین در صورت بروز مشکل، دستگاه را خاموش کرده و از برق کشید و با یک تعمیرکار ماهر جهت مشاوره تماس بگیرید.

پین ورک، با گرد هم آوردن بهترین متخصصین آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده و به بهترین صورت ارور ظرفشویی الگانس شمارا عیب‌یابی کرده و عملکرد آن را به حالت قبل برمیگردانند. این مقاله توسط تکنسین‌های ماهر پین ورک جهت اطلاع‌رسانی و راهنمایی شما جمع‌آوری‌شده‌اند. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.