میخوای قیمت این خدمات رو بدونی؟ پین ورک رو نصب کن

روش از بین بردن لکه میوه از روی فرش در زمانی کمتر از یک دقیقه

از بین بردن لکه میوه از روی فرش

انواع فرش دستباف و ماشینی در دکوراسیون داخلی منازل ایرانی نقش مهمی دارند. فرش ها دنیایی از رنگ های شاد را به داخل خانه ها می آورند. نگهداری از فرش و تمیز نگهداشتن آن طول عمر و ماندگاری فرش را بیشتر می کند. هرچقدر هم که از این فرش ها مراقبت کنیم، زمانی فرا می رسد که به طور اتفاقی بخشی از فرش با چای، بستنی، میوه، جوهر و… لکه دار شود. در چنین مواقعی باید به سرعت لکه ها را پاک کنیم تا ماندگار نشوند. برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش سرعت عمل نقش مهمی دارد اگر دیر بجنبیم لکه های آلبالو و توت فرنگی و گلابی و … لا به لای گل های قالی جا خوش می کنند. البته ما در مقاله ای کامل به اصول و نکات شستشوی فرش و موکت پرداخته ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

ساده ترین راه برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش

از بین بردن لکه میوه از روی فرش آسان

اگر تنها چند دقیقه بعد از اینکه تکه ای میوه روی فرش له شد یا آب میوه روی فرش ریخت شروع به تمیز کردن کنید نیازی به شوینده های قوی ندارید. آب سرد به تنهایی برای پاک کردن لکه میوه یا آب میوه کافی است. اول تکه های میوه را از روی فرش جمع کنید یا اگر آب میوه زیاد است، با یک حوله فرش را تا حد ممکن خشک کنید. بعد جهت تمیز کردن لکه میوه از روی فرش، در ظرفی آب سرد بریزید و با کمک یک اسفنج خیس شده در آب سرد، لکه را تمیز کنید.

 

برای شستن فرش‌ها روی کی بیشتر حساب باز میکنی؟ از این به بعد روی پین‌ورک حساب کن 🙂 برای شستن تمام فرش‌هات همین الان اینجا کلیک کن!

 

معجزه سرکه و نمک برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش

ساده ترین راه برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش

در صورتی که لکه هنوز تازه است اما با آب تمیز نمی شود، می توانید از محلول جادویی یک پیمانه سرکه سفید، یک پیمانه آب سرد و مقداری نمک، برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش استفاده کنید. اسفنجی را در این محلول خیس کنید و روی لکه بکشید. دقت کنید که لکه را از بیرون به سمت مرکز تمیز کنید در غیر این صورت لکه بیشتر پخش می شود. سپس فورا این قسمت از فرش را آبکشی نمایید تا سرکه به بافت فرش صدمه نزند. این محلول جادویی لکه آب هویج و و هر نوع میوه دیگر را از بین خواهد برد. برای  از بین بردن لکه سس از روی فرش هم سرکه به کار می رود.

از بین بردن لکه میوه از روی فرش با مایع ظرف شویی

سریع ترین راه از بین بردن لکه میوه از روی فرش

یک راه سریع برای پاک کردن لکه میوه از روی فرش استفاده از مایع ظرف شویی است. در صورتی که آب میوه روی فرش ریخته است، ابتدا تا جای ممکن با کمک یک قاشق آب میوه ها را از روی فرش جمع کنید و با حوله تمیز و خشکی روی آن فشار دهید تا آبمیوه ها را جذب کند. در مرحله دوم برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش، چند قطره مایع ظرف شویی را روی لکه میوه بریزید و با یک اسفنج روی آن ضربه بزنید تا لکه تمیز شود. سپس فرش را با آب سرد شستشو دهید. در این روش می توان از شامپو فرش هم استفاده کرد اما قدرت پاک کنندگی آن کمتر است.

آیا راه های دیگری برای از بین بردن لکه میوه از روی فرش می شناسید؟

5/5 ( 2 نظر )
۰
برچسب ها :
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

بدون دیدگاه