لیپوساکشن صورت که به آن لیپوساکشن فرعی نیز گفته می‌شود، برداشتن چربی از گردن و زیر چانه با استفاده از مکش است. با استفاده از ابزار و برش‌های بسیار کوچک، لیپوساکشن به پزشکان اجازه می‌دهد خط گردن و فک را تنظیم کنند. این روش می‌تواند چربی اضافی قسمت‌های صورت و گردن را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد. در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع لیپوساکشن صورت می‌پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

لیپوساکشن صورت

برخی از بیماران ممکن است از لیپوساکشن که برای گردن و صورت انجام می‌شود، استفاده کنند. اگر پوست صورت و گردن خاصیت انعطاف‌پذیری و جوانی خود را ازدست‌داده باشد، ممکن است پوست حاصل از لیپوساکشن توسط لیفت صورت یا لیفت گردن سفت شود. ترکیب لیپوساکشن چربی با لیفت صورت، بسیار قوی و جوان‌کننده است.

لیپوساکشن صورت

جراحی پلاستیک صورت

جراحی سر و گردن و لیپوساکشن صورت

لیپوساکشن صورت که به آن لیپوساکشن فرعی نیز گفته می‌شود، برداشتن چربی از گردن و زیر چانه با استفاده از مکش است. لیپوساکشن با استفاده از ابزار و برش‌های بسیار کوچک، به پزشک اجازه می‌دهد تا قسمت گردن و فک را تنظیم کند. این روش می‌تواند چربی اضافی صورت و گردن را به میزان قابل‌توجهی کاهش دهد.

برخی از بیماران ممکن است از لیپوساکشن که همراه با کشش گردن یا صورت انجام می‌شود، استفاده کنند. اگر پوست صورت و گردن جوانی خود را ازدست‌داده باشد، ممکن است پوست حاصل از لیپوساکشن توسط لیفت صورت یا لیفت گردن سفت شود. ترکیب کشش چربی و لیفت پوست، بسیار قوی و جوان‌کننده است.

 

مشاوره

در طول مشاوره، پزشک، ارزیابی کامل صورت، ازجمله میزان قرار گرفتن در معرض خورشید در طول عمر، وجود چین‌وچروک‌های پوستی  و میزان افتادگی چربی و ماهیچه‌های صورت را انجام می‌دهند. یکی از موارد مهم، میزان کشش پوست گردن است. اگرچه لیپوساکشن اجازه خارج کردن چربی را می‌دهد، اما مهم است که یک لایه‌نازک و یکنواخت پوستی به وجود آید تا به‌عنوان یک پوشش نرم روی قسمت‌های گردن و فک عمل کند.

 

 روش انجام لیپوساکشن

لیپوساکشن صورت معمولاً شامل یک برش کوچک درست در زیر چانه و دیگری دقیقاً در پشت گوش است و معمولاً ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا انجام شود. معمولا جای زخم در این گونه برش ها بسیار اندک است و فقط در جاهایی که چین و چروک وجود دارد بر روی پوست برش زده میشود. افزودن محلول تومور (حاوی آدرنالین رقیق) خونریزی و کبودی را به حداقل می‌رساند.

برخی از بیماران نیز ممکن است از پیوند چربی ساختاری (تکنیک Coleman) بهره‌مند شوند. ممکن است چربی‌هایی که در طی لیپوساکشن از صورت و گردن خارج می‌شوند، با استفاده از تکنیک تومور سفت و تنظیم شوند و دوباره به قسمت‌هایی از صورت که آتروفی داشته‌اند، تزریق شوند. این تزریق مجدد از چربی شما به‌عنوان یک مکمل طولانی‌مدت یا دائمی برای دور کردن گونه‌ها یا اطراف پلک‌ها عمل می‌کند.

 

روند بهبود

هنگام انجام عمل، لیپوساکشن معمولاً باعث کبودی پوست در ناحیه فک و گردن می‌شود. این عوارض اغلب در طی هفت تا ده روز محوشده و از بین می‌روند. برای جلوگیری از جمع شدن مایعات، پانسمان فشاری به مدت پنج‌تا هفت روز توصیه می‌شود. هنگام انجام کار با دستگاه لیپوساکشن صورت یا گردن، بهبودی چند روز طول می‌کشد و دارو هایی برای سهولت بهبودی، ارائه‌شده است.


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع لیپوساکشن صورت پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

11 ماه پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.