فصل بهار زمانی است که زندگی از خواب زمستانی خارج می شود و همه چیز شکوفه می دهد. انرژی که شما روی هرچیزی سرمایه گذاری می کنید اغلب در راه رشد آن منعکس می شود. فلسفه فنگ شویی نشانگر اینست که هرچه بیشتر روی رشد، روشنایی و تغذیه خانه ی خود سرمایه گذاری کنید، خانه ی شما حمایت بیشتری از رویاهای شما خواهد داشت. این دقیقا همان چیزی است که در مقاله‌ی فنگ شویی در خانه تکانی است راجب آن صحبت کنیم: ایجاد فضایی که با قدرت از رویای شما حمایت می کند و کل زندگیتان را ارتقا می بخشد.

این مطلب از پین‌ورک به شما کمک می‌کند چیزهای بی ارزش را کنار بگذارید و به جای آن فضایی با نور تازه و عظمتی از انرژی های مثبت به ارمغان بیاورید.

در ادامه برخی از روشهای جالب و کاربردی فنگ شویی برای انجام تمیز کردن بهاره امده است:

 1. یکی از نکات اصولی در فنگ شویی در خانه تکانی این است که پنجره هایتان را به خوبی تمیزکنید. پرده های خود را بشویید و اطمینان حاصل کنید که هر پنجره به درستی بازو بسته می شود. پنجره ها چشمان خانه‌ی شما هستند. بنابراین همیشه باید روشن و تمیز باشند.

روش مورد علاقه من برای تمیز کردن پنجره ها، یک ترکیب ساده از قسمت های مساوی سرکه سفید و آب، همراه با مقدار خیلی کمی اسانس پرتقال است. محلول ساخته شده را درون یک بطری ریخته و آن را روی شیشه اسپری کنید. سپس با استفاده از دستمالهای مایکروفایبر شیشه ها را پاک کنید.

تمیز کردن پنجره ها در خانه تکانی

 1. پس از تمیز کردن پنجره ها، آنها را باز کنید واجازه دهید تا هوا آزادانه درون منزلتان پخش کنید.این کاربه طور چشمگیری فضای اطرافتان را تازه کرده و بهبود می بخشد.

۳- گردگیری کنید. انجام گردگیری به طور مستقیم بر روی زندگیتان تاثیر می گذارد.

گردگیری در خانه تکانی عید

 1. برای رعایت فنگ شویی در خانه تکانی حتما کل خانه خود را، از بالا به پایین تمیز کنید. تمام خانه خود از دیوارها و سقف گرفته تا کف زمین و سرویس بهداشتی را تمیز کنید تا حس تازگی درتمام نقاط منزلتان ایجاد شود. ظرف های خود را بشویید و از عصاره گریپ فروت برای از بین بردن میکروب های تخته گوشت خود استفاده کنید.

۵- وسایل منزلتان را بیشتر دوست داشته باشید و حداقل هر ۶ ماه یکبار به تمیز کردن ملحفه، بالشت و تخت خود بپردازید. اگرچه سپردن ملحفه ها به خشکشویی کار راحتتری است اما شما به راحتی می توانید آنها را بصورت حرفه ای در منزل خودتان شستشو دهید. حتما برای شستشوی آنها از نرم کننده استفاده کنید و همراهشان چند توپ پشمی درون ماشین لباسشویی قرار دهید تا عمل خشک شدن را تسریع دهند.

شستن رختخواب ها در خانه تکانی نوروزی

 1. یکی دیگر از نکات مهم در فنگ شویی در خانه تکانی این است که خانه تان را آبرسانی کنید. برای شاداب نگه داشتن اشیا شما باید دستگاه بخور تهیه کرده و هوای خانه تان را مرطوب نگه دارید.این کارمنزل، گیاهان و پوستتان را تقویت می کند. همچنین می توانید درون دستگاه بخور اسانس اضافه کنید تا فضای آرامش بخش تری را به منزلتان بدهد.
 2. با استفاده از بوگیر بوهای نامطبوع، باکتریها و کپک ها را از کمد، کفش و ….. خود دور کنید وهوای منزلتان را تازه نگه دارید.

خونه تکانی عید نوروز

با وجود اینکه شما می توانید تمیز کردن بهاره را در هر زمانی از سال انجام دهید، اما این کار در زمانی که وارد سال جدید می شوید اهمیت بخصوصی دارد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش زهرا طباطبایی

درباره نویسنده

زهرا طباطبایی هستم! از روز های اول فعالیت "مجله پین ورک" دست به قلم شدم و نوشتم و یاد گرفتم و با بزرگ شدنش من هم بزرگ تر شدم... و توی این مدت، به قول " آنتوان کلیما " همیشه برام خود نوشتن مهم بوده; خیلی مهم تر از انتشارش!!! امیدوارم قلمم رو دوست داشته باشید :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  هاجر بلاغی 07-03-2019

  عالی بود من دانشنامه ارشد مهندسی معماری دارم با فنگ شویی آشنا هستم اما تا بحال از این منظر بهش نگاه نکرده بودم
  ممنون از اینکه محصول قلمتونو به اشتراک میگذارید«مانا باشید»

   زهرا طباطبایی 13-03-2019

   سلام. بسیار هم عالی. ممنونم از لطفتون 🙂

  مصی 18-02-2020

  متن و نوشته زیبایی بود.

   زهرا طباطبایی 23-02-2020

   سلام دوست عزیز ممنون از نظر لطفتون.