امروزه ماکروفر در شکل‌ها و برندهای مختلف، تقریباً در اکثر آشپزخانه‌ها یافت می‌شود و از آن برای گرم کردن غذاها استفاده می‌شود. سرعت گرم شدن غذا توسط ماکروفر چند برابر بیشترتر اجاق‌های گاز است و این مهم‌ترین دلیل استفادهٔ روزافزون از آن‌هاست. البته ماکروفر می‌تواند مزایای دیگری هم داشته باشد که ممکن است همه از آن باخبر نباشند. مثلاً از ماکروفر می‌توانید برای باز کردن یخ مواد غذایی استفاده کنید یا حتی برای ضدعفونی بعضی از ظروف و وسایل آشپزخانه. دستگاه ماکروفر دارای یک قطعه به نام لامپ مگنترون است که از آن امواج مغناطیسی ساطع می‌شود که روی غذا متمرکز می‌شوند و باعث گرم شدن آن می‌شوند. اما چه چیزی باعث سوختگی غذا در ماکروفر می‌شود؟ علت سوختن غذا در ماکروفر چیست؟

در این مقاله به این سؤال‌ها پاسخ می‌دهیم و راه‌های جلوگیری از سوختگی غذا در ماکروفر را نیز بیان می‌کنیم. لازم به ذکر است که گاهی خرابی قطعه‌ها باعث این مشکل می‌شوند و نیاز است که از یک تعمیرکار کمک بگیرید. شرکت پین ورک نمایندگی معتبر تعمیر انواع ماکروفر در برندهای مختلف اعم از کنوود، ناسیونال، پاناسونیک و… اینجاست تا مشکل شما را رفع کند. کافی است تا در صورت نیاز با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

تعمیر ماکروفر در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

دلایل سوختن غذا در ماکروفر

امواجی که از مگنترون ساطع می‌شوند به مولکول‌های آب داخل غذا نیاز دارند بنابراین هرچه آب غذا بیشتر باشد و غذا مرطوب‌تر باشد بهتر است. زیرا خشک بودن آن می‌تواند علت سوختن غذا در ماکروفر باشد. نکته بعد اینکه از برنامه پخت طولانی‌مدت استفاده نکنید چون‌که هر چه غذا زمان طولانی‌تری در دستگاه باشد رطوبت آن تمام می‌شود و درنهایت غذا خشک می‌شود یا می‌سوزد. حتی این مسئله ممکن است باعث داغ شدن بدنهٔ دستگاه ( علت داغ شدن بیش از حد بدنه ماکروفر چیست؟ )  و درنتیجه علت سوختن غذا در ماکروفر شود. توجه کنید که نوع غذایی هم که در داخل ماکروفر قرار می‌دهید مهم است و بعضی مواد غذایی را نباید در داخل دستگاه قرار داد چون باعث سوختگی غذا در ماکروفر می‌شود. در ادامه چند مثال در اختیار شما قرار می‌دهیم.

۱ . قرار دادن نان علت سوختن غذا در ماکروفر

شاید تجربه به شما نشان داده باشد که ماکروفر برای داغ کردن نان خیلی مناسب نیست چون آن را خشک می‌کند. می‌توانید نان را در ورقه‌های آلومینیومی قرار دهید و برای گرم کردن آن از فر یا اجاق‌گاز استفاده کنید.

۲ . قرار دادن برنج خام علت سوختن غذا در ماکروفر

برنج خام حاوی یک سری باکتری است که با انرژی حاصل از ماکروفر از بین نمی‌روند. درنتیجه ماکروفر برای پختن برنج مناسب نیست و حتی ممکن است باعث مسمومیت غذایی شود و برای سلامت شما مضر باشد.

قرار دادن لیوان آب در ماکروفر

۳ . از ماکروفر برای گرم کردن لیوان آب استفاده نکنید

وقتی لیوان آب را در ماکروفر قرار می‌دهید بسیار داغ می‌شود تا حدی که اگر بعد آر خارج کرد آن بخواهید چای یا قهوه به آن اضافه کنید ممکن است منفجر شود و بترکد. پس شدیداً از این کار خودداری کنید و از خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

۴ . قرار دادن تخم‌مرغ باپوست علت سوختن غذا در ماکروفر

اگر تخم‌مرغ خام باپوست را داخل ماکروفر قرار دهید ممکن است بترکد چون امواج ماکروفر باعث ایجاد بخارهایی داخل تخم‌مرغ می‌شوند که به پوستهٔ آن فشار وارد می‌کند و اگر این فشار ها بیش‌ازحد باشند، باعث ترکیدن آن می‌شود درنتیجه این کار توصیه نمی‌شود.

۵ . خرابی قطعات دستگاه علت سوختن غذا در ماکروفر

همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم لامپ مگنترون منبع تولید امواج مغناطیسی در دستگاه ماکروفر است و توسط یک‌لایه حفاظتی به نام ورقهٔ میکا پوشش داده‌شده است. حال اگر هر یک از این قطعات دچار اختلال شوند، امواج بدون کنترل و هدایت در جهات مختلف ساطع می‌شوند و که ممکن است باعث داغ شدن بیش‌ازحد فضای داخل و بدنه خارجی ماکروفر شوند که درنهایت می‌توانند علت سوختن غذا در ماکروفر باشند. در این حالت شما باید به تعویض این قطعات اقدام کنید و از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

برای این کار می‌توانید با تعمیرکاران متخصص پین ورک با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و مشکل دستگاه خود را با آنان در میان بگذارید.

۶ . استفاده از ظروف نامناسب می‌تواند باعث سوختگی غذا در ماکروفر باشد

استفاده از ظروف پلاستیکی و چینی نامناسب که برای قرار گرفتن در ماکروفر طراحی نشده‌اند، و همین‌طور ظروف فلزی و آلومینیومی جهت گرم کردن غذاها به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود؛ چون علاوه بر اینکه می‌توانند علت سوختن غذا در ماکروفر باشند، ممکن است باعث ایجاد جرقه و اشتعال در دستگاه شوند و آسیب‌های جبران‌ناپذیری به دستگاه وارد کنند. پس باید در استفاده از ظرف‌های مناسب برای قرار دادن در ماکروفر دقت و اطلاعات کاملی داشته باشید.

استفاده از ظروف نامناسب در ماکروفر

عیب‌یابی ماکروفر شما با پین ورک

در این مقاله نکاتی که باید هنگام استفاده از ماکروفر به آنان توجه داشته باشید و همچنین علت سوختن غذا در ماکروفر و توصیه‌ها و راه‌های جلوگیری از سوختگی غذا در ماکروفر را برای شما توضیح دادیم. اگر همچنان حس کردید که ماکروفر شما به‌درستی کار نمی‌کند، بهتر است کار را به کاردان بسپارید. کافی است با تماس با شمارهٔ ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید و مشکل خود را با تعمیرکاران ماهر شرکت پین ورک در میان بگذارید. اطمینان داشته باشید تعمیرکاران پین ورک با هزینهٔ مقرون‌به‌صرفه و استادانه‌ترین خدمات به‌سرعت خود را به محل زندگی شما می‌رسانند و مشکل ماکروفر شما را به بهترین شکل برطرف خواهند کرد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.