اگر به دنبال ابروهایی زیبا و کاملی هستید باید چند کار را انجام دهید، می‌توانید به سالن زیبایی بروید و از آن‌ها بخواهید ابروهای شمارا تمیز کرده یا واکس بزنند، یا می‌توانید خودتان شکل زیبایی را برای ابروهای خودتان ایجاد کنید. ابتدا باید بفهمید که کدام فرم ابرو برای شما مناسب است و سپس تصمیم بگیرید که چقدر ابروهای خودتان را نازک و یا ضخیم کنید. تمامی این کارها با مداد ابرو و یا موچین امکان‌پذیر هست.

در این مطلب از مجله‌ی پین‌ورک به پیدا کردن فرم ابرو براساس شکل صورت می‌پردازیم. امیدوارم از این مطلب لذت ببرید.

روش اول| شکل کامل ابروی خود را پیدا کنید

۱ . مشخص کردن ابتدای ابرو

فرم ابرو

پیدا کردن جایی که ابروهای شما ازآنجا شروع می‌شود از نکات کلیدی است. زیرا اگر نقطه شروع ابرو را نتوانید به‌درستی تشخیص دهید ممکن است در تقارن ابروها دچار مشکل شوید و تعادل و توازن بین ابروها از بین برود. برای تشخیص جای دقیق شروع ابروها می‌توانید از راه‌های زیر کمک بگیرید:

 • از یک مداد برای نقطه شروع ابروها کمک بگیرید که آن تقریبا در امتداد گوشه‌ی چشم شما قرار دارد، اینجا دقیق همان مکان شروع ابروهای شما است.
 • بااین‌حال اگر چشمان شما به یکدیگر نزدیک است مداد راکمی دورتر از گوشه چشم قرار دهید و اگر چشمان بزرگی دارید مداد راکمی نزدیک‌تر کنید تا تعادل برقرار شود.

۲ . مشخص کردن محل اوج قوس ابرو

فرم ابرو

اکثر ابروها دارای قوس هستند و پیدا کردن این قوس برای ایجاد زیبایی در ابروها بسیار ضروری است. برای پیدا کردن قوس از همان مداد یا امتداد چشم استفاده کنید.

مستقیم به آینه نگاه کنید و مداد را با لبه بیرونی بینی خود و عنبیه خود تنظیم کنید، نقطه‌ای که مداد ازآنجا عبور می‌کند، اوج قوس ابرو است.

 • اگر صورتی گرد دارید، به دنبال زاویه بیشتری برای قوس خود باشید و اگر صورتی مربعی دارید زاویه گرد تر را انتخاب کنید.

۳ . جایی را که ابرو به پایان می‌رسد را مشخص کنید

فرم ابرو

یافتن مکانی که ابرو به اتمام می‌رسد به‌اندازه مشخص کردن محل شروع آن مهم است. برای اینکه ابروها با قالب چشم‌های شما یکی باشد باید مکان دقیق انتهای آن را مشخص کنید.

 • مداد را از لبه گوشه خارجی بینی خود تا گوشه چشم خود امتداد دهید، مکانی که مداد ازآنجا عبور کند نقطه انتهایی ابروهای شماست.
 • بااین‌حال اگر صورت بلندی دارید، طول مداد راکمی بیشتر کنید و اگر صورتی پهنی دارید انتهای ابروهای شما باید نازک‌تر و ظریف‌تر باشد.

۴ . تصمیم بگیرید که ابروها چقدر ضخیم باشند

فرم ابرو

ابروهای زیبا و مناسب شاید برای هر فردی متفاوت باشد. ممکن است زمانی ابروهای باریک مد باشد و زمانی هم ابروهای پهن و ضخیم که این سبک‌ها هستند که علایق و تفاوت ها را ایجاد می‌کنند. قبل از اینکه شروع به کارکنید حتماً مدل دلخواه خود را انتخاب کنید تا در طول آرایش دچار تردید نشوید. ضخامت ابروهای شما یک انتخاب شخصی است که به چند فاکتور بستگی دارد:

 • اندازه چشمان شما، اگر چشمانی بزرگ دارید ابروهای ضخیم‌تر انتخاب مناسبی است تا توازن را برقرار کند. اگر چشمان کوچکی دارید، ابروهای ضخیم ممکن است چشمان شمارا تحت‌الشعاع قرار دهید و زیاد جالب نباشد پس کمی ضخامت ابروها را نازک‌تر کنید.
 • اندازه لب‌های شما، یک قاعده کلی برای این کار وجود دارد و آن‌هم این است که ضخامت ابروهای شما باید به‌اندازه ضخامت لب بالایی شما باشد.
 • فاصله بین چشمان با ابروها، اگر فاصله کمی بین چشمان شما با ابروها دارید بهتر است که کمی ابروهای خود را بالا ببرید. اگر فاصله زیادی بین ابرو و چشمان خود دارید بهتر است که ابروهای ضخیم‌تری داشته باشید تا تعادل برقرار شود. از برداشتن موهای بالای ابرو خود برای برقراری تعادل با زیر ابرو خودداری کنید.

 

روش دوم| ابروهای خود را تمیز و پرکنید

۱ . ابروها را به‌طرف بالا شانه کنید

از یک شانه کوچک مخصوص ابرو برای شانه کردن ابروهای خود به سمت بالا کمک بگیرید این کار برای اینکه موهای بلند را بتوانید تشخیص بدهید مناسب است.

فرم ابرو

۲ . شکل ابروی موردنظر خود را ترسیم کنید

اگر موهای زائدی در زیر یا بالا ابروهای خود مشاهده کردید آن‌ها را بردارید. اگر در ترسیم شکل ابروی خود مشکل‌دارید می‌توانید از یک استنسیل ابرو برای این کار استفاده کنید.

فرم ابرو

۳ . موهای خارج از ترسیم را حذف کنید

فرم ابرو

حالا وقت آن رسیده است که به فرم ابرو خود شکل دهید. در مکانی که نور کافی وجود دارد قرار بگیرید تا دچار خطای دید نشوید، پوست خود را محکم نگه‌دارید و موهای اضافی را با کمک موچین جدا کنید.

 • از ابروی داخلی شروع کنید یعنی از نزدیک بینی. از موچین برای جدا کردن موهایی که به بینی شما نزدیک هستند برای جدا کردن موهای اضافی کمک بگیرید.
 • موهایی که خارج از محدود ترسیم‌شده هستند را جدا کنید.
 • موهایی که در بالا و زیر قوس ابروی شما وجود دارند را جدا کنید.
 • موهای زیر ابرو خود را جدا کنید تا ابروهای شما شکل بگیرد، اگر به دنبال ابروهایی ضخیم هستید زیر ابروی خود را دست نزدید ولی اگر به دنبال ابرویی نازک هستید باید این کار را با دقت انجام دهید.

۴ . ابروی دیگر را به همین شیوه تمیز کنید

خب حالا شما یکی از ابروهای خود را شکل دادید و نوبت آن رسیده است که ابروی دیگر خود را هم‌شکل دهید. از تمام راه‌های بالا برای این ابروی خود استفاده کنید.

 • به یاد داشته باشید که ابروها هیچ‌وقت تقارن نیستند بلکه باید قوس آن‌ها یکی باشد.

فرم ابرو

۵ . بیش‌ازحد مو را نچینید

برای اینکه ابروهایی زیبا و کامل داشته باشید نباید زیاد وسواس به خرج داد چون ممکن است وسواس بیش‌ازحد ابروهای شمارا ناقص کند. رشد مجدد ابروها ۶ تا ۸ هفته به طول می‌انجامد.

فرم ابرو

روش سوم| ابروهای خود را طراحی کنید

۱ . ابروهای خود را پرکنید

فرم ابرو

با استفاده از یک مداد ابرو سایه‌ای ملایم را در بین ابروی های خود ایجاد کنید. موهای ابروها معمولاً کاملاً و به‌طور یکنواخت رشد نمی‌کنند با مداد ابرو شما باید این یکنواختی را به فرم ابرو بدهید.

 • درجایی که قوس وجود ندارد قوس ایجاد نکنید. یا با مداد طول ابروهای خود را اضافه نکنید.
 • برای ظاهری طبیعی‌تر از مداد ابروی که ۱ یا ۲ رنگ روشن‌تر از رنگ ابروهای شما است استفاده کنید.
 • برای ظاهری سنگین‌تر از مداد ابروی که ۲ رنگ تیره‌تر از رنگ ابروی شما است استفاده کنید.

۲ . از شانه ابرو استفاده کنید

موی‌های ابروی خود را شانه کنید تا در جهت غلط قرار نگیرد. اگر ابروهای خود را با مداد پرکرده‌اید آن‌ها را شانه نزنید.

فرم ابرو

۳ . ژل ابرو را اعمال کنید

فرم ابرو

این کار به فرم ابرو های شما کمک می‌کند تا در طول روز موهای ابروی خود در جای خود باقی بمانند و از به‌هم ریختگی آن‌ها در شرایط جوی نامناسب مثل باد محافظت کند. با استفاده از انگشت خود و یا شانه مقداری ژل به ابروی خود بمالید.

 • اگر ژل ابرو ندارید می‌توانید از اسپری مو استفاده کنید.
 • همچنین می‌توانید از خمیر ژله روغنی هم برای این کار استفاده کنید.

مقالات مرتبط :


در این مطلب از پین‌ورک به پیدا کردن فرم ابرو متناسب با شکل صورت پرداختیم. امیدوارم از این مطلب لذت برده باشید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.