بیشتر خانم‌ها داشتن موهای صاف و ابریشمی و براق را ترجیح می‌دهند. که البته رسیدن به داشتن چنین موهایی کار سختی نیست تنها کافی است از روش‌های درست و مناسب برای مراقبت از موهایتان در پیش بگیرید. به طور مثال موهایتان را مرتب نشویید و محصولاتی را که موهای شما را خیلی نرم می‌کند انتخاب کنید. همچنین از استفاده بیش از حد ابزارهای گرمایشی خودداری کنید چون آن‌ها باعث خشک شدن و آسیب رسیدن به موی شما می‌شود.

این مطلب از پین‌ورک به شما برای داشتن موهای صاف و ابریشمی کمک می‌کند. امیدوارم این نوشته برای شما مفید باشد.

روش اول

۱ . از روغن نارگیل برای درمان رطوبت استفاده کنید

هفته‌ای یک‌بار این درمان را انجام دهید تا موهای صاف و ابریشمی و براق داشته باشید. یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی‌متر) یا به همین ترتیب روغن نارگیل ذوب‌شده (داغ نباشد) را بگیرید و آن را از ریشه تا نوک موهایتان بزنید. مطمئن شوید که هر تار موهایتان را پوشانده است. موهای خود را شانه بزنید و با یک درپوش و یا یک تیکه از پلاستیک آن را بپوشانید و اجازه دهید که روغن برای یک ساعت و حتی یک‌شب روی موهایتان بماند. یک یا دو بار موهای خود را با شامپو بشویید تا روغن آن کامل برود وقتی موهایتان خشک شد با نتایج تحت تأثیر قرار می‌گیرید.

 • روغن نارگیل در دمای اتاق جامد است پس ممکن است لازم باشد تا آن را قبل استفاده گرم‌کنید.
 • از روغن نارگیل تصفیه نشده به جای روغن نارگیل تصفیه‌شده استفاده کنید چون این ماده در مقایسه با دیگر لوازم‌آرایشی مناسب‌تر است.

موهای صاف و ابریشمی

۲ . شرایط خود را با روغن‌زیتون برای یک گزینه آسان تنظیم کنید

یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی‌متر) روغن‌زیتون را با شانه به موهایتان بکشید سپس موهای خود را با کلاه دوش یا تیکه از بسته‌بندی پلاستیکی بپوشانید. اجازه دهید موهایتان برای یک ساعت خیس بماند سپس درپوش را بردارید و موهای خود را با شامپو بشورید تا روغن آن از بین رود. موهای خود را طبق معمول خشک‌کنید.

موهای صاف و ابریشمی

۳ . یک ماسک موی سفید تخم‌مرغ را برای یک درمان طبیعی درست کنید

برای داشتن موهای صاف و ابریشمی از این ماسک استفاده کنید. این باعث یک حالت عالی برای تهویه می‌شود و فوراً ظاهری نرم‌تر و درخشان تر ایجاد می‌کند. دو عدد تخم‌مرغ را جدا کنید و سفیده‌ها را در یک‌کاسه بریزید در حمام موهای خود مرطوب کنید سفیده تخم‌مرغ را به موهایتان بمالید. مطمئن شوید که از ریشه تا نوک موهایتان را شانه کرده باشید. بگذارید رو سرتان مانید درحالی‌که همه کارهای لازم را در حمام انجام می‌دهید. سپس موهای خود را با شامپو و آب سرد بشویید تا آبکشی شود.

 • در صورت تمایل ۳-۲ عدد روغن لیمو را برای تمیزی و طراوت موهایتان به سفیده تخم مرغ اضافه کنید.
 • از آب داغ برای شستن سفیده تخم‌مرغ موهایتان استفاده نکنید ممکن است آن‌ها پخته شوند.

موهای صاف و ابریشمی

۴ . یک ماسک مو موز عسل را برای موهای روشن و براق امتحان کنید

عسل مو را درخشنده صاف و نرم می‌کند و موز مقداری رطوبت اضافه می‌کند. موز را با ۱ قاشق چای‌خوری (۴٫۹ میلی‌متر) عسل حل کنید. در حمام موهای خود را مرطوب کنید و ماسک موز عسل را از ریشه تا نوک موهایتان شانه کنید. اجازه دهید درحالی‌که دوش می‌گیرید روس سرتان بماند. سپس موهای خود را با شامپو بشویید تا مواد از موهایتان پاک شود.

موهای صاف و ابریشمی

۵ . برای بهترین نتیجه یک درمان با تهویه عمیق انجام دهید

بسیاری از سالن‌ها خدمات حرفه‌ای تهویه مطبوع را برای داشتن موهای صاف و ابریشمی ارائه می‌دهند. این درمان‌ها از روغن‌های مخصوص و دیگر مواد تشکیل‌دهنده در نوها تشکیل‌شده است و برای روزهای آینده آن را ابریشمی می‌کند. اگر یک اتفاق ویژه در حال آمدن است مانند عروسی فارغ‌التحصیلی یا مهمانی این‌یک گزینه عالی است.

موهای صاف و ابریشمی

روش دوم

۱ . موهایتان را چند بار در هفته به‌جای هرروز بشویید

برای اینکه موهای شما صاف و نرم بماند به تهویه طبیعی سبوم روغنی که پوست سر شما تولید می‌کند نیاز دارد تا موهای شما محکم شود. اگر شما هرروز موهای خود را بشویید این روغن مغذی را شستشو می‌دهید و به‌جای اینکه موهایتان صاف و ابریشمی باشد رشته‌های شما احساس خشکی و زبری پیدا می‌کند.

 • روال شستشو که برای شما مناسب است را پیدا کنید. بعضی از افراد این کار را ۲ یا ۳ بار انجام می‌دهند درحالی‌که برخی دیگر اگر موهایشان خیلی روغنی باشد آن را هرروز شستشو می‌دهند.
 • اگر موهای شما هنگام شستن چرب به نظر می‌رسد یا احساس چربی می‌کنید.
 • شامپو خشک را روی ریشه‌های موهایتان بمالید آن را به پوست سرخود ماساژ دهید سپس موهای خود را به‌آرامی مسواک بزنید تا شامپو پخش شود.

موهای صاف و ابریشمی

۲ . هنگام شستن و شستشوی موهای خود از آب سرد استفاده کنید

شستن موهایتان در آب سرد یخ ممکن است سخت باشد اما اگر می‌خواهید که موهای صاف و ابریشمی داشته باشید. تا آنجا که می‌توانید آن را سردکنید. آب سرد به ساقه مو کمک می‌کند تا صاف شود. بنابراین هنگامی‌که خشک می‌شود ظاهری صاف و براق دارد. آب گرم تأثیر متضاد دارد و باعث ایجاد فرسودگی و خشک شدن موهای شما می‌شود.

 • اگر نمی‌توانید به دوش آب سرد فکر کنید. با آب گرم دوش بگیرید و موهای خود را جداگانه بشویید.

موهای صاف و ابریشمی

۳ . از شامپو بدون سولفات استفاده کنید

سولفات‌ها در بسیاری از پاک‌کننده‌ها که شامل مواد شوینده ظرفشویی-مواد شوینده لباسشویی هستند پیدا می‌شوند. سولفات‌ها مؤثر هستند و روغن و گریس را از بین می‌برند؛ اما استفاده این ماده روی موهای شما می‌تواند خیلی ناگوار باشد و باعث ریزش و صدمه به موهای شما می‌شود. به دنبال شامپو بدون سولفات باشید که موهای شما را بدون از بین بردن روغن‌های محافظ آن پاک کند.

موهای صاف و ابریشمی

۴ . از نرم‌کننده خودداری کنید

تهویه مطبوع به مرطوب کردن مو و صاف نگه‌داشتن موها کمک می‌کند تا موها صاف و ابریشمی بماند. به دنبال تهویه مطبوع باشید که موهای شمارا بدون اینکه وزنش پایین بیاید صاف نگه دارد. نرم‌کننده بدون سیلیکون بهترین حالت است؛ زیرا سیلیکون‌ها در موهای شما ایجاد می‌شود و باعث می‌شود بعد از مدتی موهایتان کسل به نظر برسد. در عوض محصولی را انتخاب کنید که در آن گلیسیرین موجود باشد. تهویه مطبوع برای موهایی که تمایل به خشک و زبر شدن دارند بسیار عالی است. وقتی شما آن را شستشو ندهید یک‌لایه اضافی از محافظت در برابر هوای خشک و رطوبت ایجاد می‌کند که می‌تواند باعث ریزش موهای شما شود.

موهای صاف و ابریشمی

۵ . موهای خیس را با یک شانه دنده‌دار پهن جدا کنید

به‌آرامی شانه کردن موهای خود درحالی‌که خیس است به‌جای برس زدن از شکسته شدن و آسیب دیدن آن جلوگیری می‌کند. مو هنگامی‌که خیس است شکننده است و استفاده از شانهٔ دنده‌دار پهن به شما اجازه می‌دهد که موهایتان را بدون ایجاد مشکل جدا کنید. از نزدیک نوک شروع کنید و راه خود را تا ریشه برای بهترین نتیجه ادامه دهید.

موهای صاف و ابریشمی

۶ . وقتی موهایتان خشک است از شانه موی گراز استفاده کنید

این نوع برس با استفاده از موی طبیعی ساخته‌شده است که مشابه بافت موهای انسان است. از آن برای کشیدن سبوم از پوست سر به سمت نوک مو استفاده می‌شود تا تمام طول مو از مزایای تغذیه خود برخوردار شود. شانه کردن موهای شما با استفاده از یک برس موی گراز به همان اندازه که در درمان تهویه عمیق مؤثر به نرم و ابریشمی شدن موهای شما نیز کمک می‌کند.

 • موهای خود را وقتی خیس و مرطوب است شانه نکنید چون این کار می‌تواند باعث شکستن مو شود.
 • تنها از برس موی گراز یا یکی دیگر که به‌طور خاص برای پخش روغن‌های طبیعی شما طراحی‌شده است. پرس‌های پلاستیکی به همان روش کار نمی‌کنند و می‌توانند به موهای شما آسیب برساند.

موهای صاف و ابریشمی

۷ . هر ۶ تا ۱۲ هفته موهای خود را مرتب کنید

کوتاه کردن انتهای خشک و درشت موهای شما باعث می‌شود که سبک‌تر و نرم‌تر به نظر برسید با هدف گرفتن تریم‌های معمولی برای از بین بردن انتهای موهای آسیب‌دیده شما لازم نیست هر بار مقدار زیادی از مو را کوتاه کنید به‌راحتی باید ۱ اینچ (۲٫۵ سانتی‌متر) کوتاه کنید و یا باید ترفند را انجام دهید.

موهای صاف و ابریشمی

۸ . روی بالش ابریشمی بخوابید یا شب از روسری ابریشمی استفاده کنید

بالش‌های پنبه‌ای می‌توانند رطوبت موهای شما را جذب کند و باعث خشک و کسلی آن شوند. بالش خود را با یک بالش ابریشم عوض کنید یا قبل از خواب موهای خود را با روسری ابریشمی بپوشانید. موهایتان صبح صاف و ابریشمی خواهد شد.

موهای صاف و ابریشمی

روش سوم

۱ . سرم بزنید

اگر موهای شما خشک است، سرم یک روش مؤثر برای نگه‌داشتن براقی است. اگر موهای شما خشک است و در طول روز یخ زد، سرم را به موهایتان بمالید.

موهای صاف و ابریشمی

۲ . برای درخشش بیشتر از روغن آرگان استفاده کنید

این روغن از درختی که در مراکش رشد می‌کند ساخته‌شده است مشخص‌شده است که این روغن دارای خواص ترمیم‌کننده‌ای است که به صاف و قوی شدن و سالم ماندن مو کمک می‌کند. این روغن آن‌قدر سبک است که می‌توانید آن را به‌عنوان تهویه مطبوع روی موهای خود بمالید. تنها کمی از موهای خود را صاف کنید و روی انتهای آن درحالی‌که موهایتان بعد از شامپو مرطوب است تمرکز کنید. این روش بسیار به داشتن موهای صاف و ابریشمی کمک می‌کند.

 • نیازی نیست رو ریشه موهایتان روغن زیاد بزنید چون این قسمت از موهای شما به‌طور طبیعی سریع‌تر از بقیه موهای شما روغنی می‌شود.

موهای صاف و ابریشمی

۳ . قبل از استفاده از ابزارهای گرمایشی از محصول محافظ گرما استفاده کنید

اگر قصد دارید موهایتان را خشک یا صاف کنید، باید همیشه از یک محصول محافظ گرما استفاده کنید. این کار باعث می‌شود گرما از سوختن و آسیب دیدن موهای شما و کسل شدن آن جلوگیری کند.

 • به سادگی آن را به موهای خود بزنید و بگذارید آن قبل از استفاده از ابزار گرمایشی خشک شود.

موهای صاف و ابریشمی

۴ . برای صاف کردن موهای خود آن را سشوار بکشید

اعمال گرما بر روی موهای شما می‌تواند جلوه‌ای نرم و ابریشمی ایجاد کند. از یک برس گرد برای شانه کردن بخش‌های کوچک موهایتان استفاده کنید. از ریشهٔ موها شروع کنید و به‌آرامی تا نوک موهایتان را شانه بزنید. وقتی موهایتان را برس می‌زنید سشوار را در آن قسمت از مویتان زاویه دهید. این کار را چند بار تکرار کنید تا آن قسمت خشک شود. سپس به قسمت بعدی بروید. این‌کار به داشتن موهای صاف و ابریشمی کمک می‌کند.

 

 • برس‌های گرد به صاف کردن موهای ریز و متوسط کمک می‌کند. برای موهای بلند یک برس کوچک خمیده به شما کمک می‌کند درحالی‌که مطابق با خطوط طبیعی سر شما است، ظاهر موردنظر خود را به دست آورید.
 • استفاده از یک محصول محافظ گرما باعث می‌شود موهای شما صاف و ابریشمی به نظر برسد.
 • هرروز موهای خود را سشوار نکشید، زیرا سرانجام خشک و شکننده می‌شود. این کار را برای مناسبت‌های خاص ذخیره کنید.

موهای صاف و ابریشمی

۵ . برای صاف کردن مو از آهن صاف (اتو مو) استفاده کنید

یک آهن مسطح کوتیکول های موجود در ساقه مو را صاف می‌کند و باعث می‌شود موهای صاف و ابریشمی داشته باشید. هنگامی‌که موهایتان خشک است آن را شانه بزنید تا مطمئن شوید هیچ گره‌ای وجود ندارد سپس اتوی مو را گرم کنید و موهای خود را در ۱-۲ در بخش‌های ۲٫۵-۵٫۱ سانتی‌متر صاف کنید. از رفتن بیشتر از یک‌بار در یک قسمت خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند به موهای شما آسیب برساند.

 • انجام این کار بیش‌ازحد برای موها مضر است بنابراین هنگامی‌که می‌خواهید صاف‌ترین مو ممکن را داشته باشید این کار را انجام دهید.
 • همچنین ممکن است که بخواهید موهای صاف حرفه‌ای داشته باشید به درمان‌های دائمی که توسط سالن‌های نزدیک شما ارائه می‌شود توجه کنید.

موهای صاف و ابریشمی

۶ . موهای خود را با آهن حلقه‌ای یا گره‌ای (بابلیس) ببندید

اگر شما مو با فرهای تندوتیز را به‌جای موهای صاف و ابریشمی ترجیح می‌دهید از بابلیس استفاده کنید. ۱ / ۲ تا ۳ (۱٫۳-۷٫۶ سانتی‌متر) بخش مو خشک را در اطراف آهن حلقه‌ای یا همان بابلیس دور از صورت خود بپیچید. بعد از ۳۰-۱۰ ثانیه موهایتان را رها کنید و به قسمت بعدی بروید این کار را ادامه دهید تا زمانی که کل موهایتان فر شده باشد.

 • انتخاب دایره یا بشکه کوچک مانند ۱ ⁄ ۲ تا ۱ اینچ (۱٫۳-۲٫۵ سانتی‌متر) برای فرهای ریز و انتخاب دایره یا بشکه بزرگ‌تر مانند ۲ اینچ (۵٫۱ سانتی‌متر) برای فرهای بزرگ و درشت‌تر.
 • اگر موهای شما به طور طبیعی فر است شما می‌توانید فرهای خود را مشخص کرده و موهای خود را صاف کنید سپس موهای خود را مطابق با الگوی طبیعی خود فر کنید.
 • برای استفاده از روش بدون گرما در تقویت فرهای خود، از کرم یا ژل تقویت‌کننده فر استفاده کنید
 • مقدار زیادی از محصول را روی موهای خود بمالید. سپس قسمت‌های کوچکی از مو را در اطراف انگشت خود در جهت موهای طبیعی خود بپیچید.

موهای صاف و ابریشمی


مقالات مرتبط :


در این مطلب از پین‌ورک با روش‌های صاف و ابریشمی کردن مو آشنا شدید. همان‌طور که دیدید رسیدن به چنین موهایی کار دشواری نیست تنها با رعایت نکاتی که در این متن برای شما آوردیم می‌توانید از موهای صاف و براق خود لذت ببرید.

 

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.