02187700770
02165979900

اگر یک اتوی بخار دارید که به جای بخار رسوبات آهکی روی لباستان می ریزد و یا کف اتو لکه های سوختگی وجود دارد که  حین اتو کردن به لباسهایتان گیر می کند و یا اثرات این لکه ها روی لباسهایتان می افتد پس وقت آن رسیده که اتویتان را تمیز کنید. علیرغم اینکه اتوی کثیف مشکلات زیادی را برایتان ایجاد می کند و لی تمیزکردن اتو کار آسانی است مخصوصا اگر به طورمرتب و ماهانه انجام شود. با پین ورک همراه باشید تا با بهترین روش تمیزکردن اتو آشنا شوید و اتویتان را مثل روز اول نو کنید.

۱- بهترین روش تمیزکردن اتو : استفاده از جوش شیرین

یک قاشق غذاخوری آب را با دو قاشق جوش شیرین مخلوط کرده و یک خمیر درست کنید. توجه داشته باشید که خمیر باید کمی آبکی باشد.

نظافت منزل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

ترکیب آب و جوش شیرین

آّب درون اتو را کاملا خالی کنید. سپس خمیر را روی کف آن بمالید و بگذارید که چند دقیقه روی صفحه باقی بماند. مجبور نیستید که خمیر را روی کل سطح پخش کنید و میتوانید فقط بر روی قسمت های کثیف بمالید.

تمیز کردن اتو در خانه

یک پارچه ی تمیز را خیس کرده، سپس آب آن را بگیرید و با آ ن خمیر را از کف اتویتان پاک کنید. این کار را با حوصله انجام دهید و مطمئن شوید که خمیر کاملا تمیز شده است.

 

با یک گوش پاکن سوراخ های کف اتو را تمیز کنید. برای این کار ابتدا گوش پاک‌کن را خیس کرده و سپس درون سوراخها را کامل پاک کنید. برای این کار از چند گوش‌پاکن استفاده کنید و زمانی که گوش‌پاکن کثیف شد آن را تعویض نمایید.

 

مخزن اتویتان را با آب تصفیه شده و یا نسبت ۳/۴ آب و ۱/۴ سرکه پر کنید. البته قبل از استفاده از سرکه حتما دفترچه ی راهنمای اتویتان را مطالعه کرده تا ببینید آیا اتویتان قابلیت تحمل سرکه را دارد یا خیر.

 

اتو را روشن کرده و آن را بر روی بیشترین درجه و حالت بخار تنظیم کنید. سپس یک پارچه ی بلااستفاده را اتو کنید. حین اتو دکمه‌ی دستی بخار را مرتبا فشار دهید. با این کار رسوبات درون سوراخهای اتو پاک می شود.

 

حالا یک پارچه ی تمیز (حوله‌ی آشپزخانه برای اینکار مناسب است) را قرار داده و برای چند دقیقه اتو کنید. حین اتو کردن دکمه ی بخار فراموش نشود.

 

اتو را خاموش کرده و اجازه دهید تا سرد شود. حواستان باشد که حتما آب درون مخزن را خالی کرده باشید و اتو را بر روی یک سطح محافظت شده قرار دهید.

قرار دادن اتو برای سرد شدن

۲- بهترین روش تمیزکردن اتو : استفاده از نمک و سرکه

۲ پیمانه سرکه سفید و یک پیمانه آب را مخلوط کرده و سپس بر روی گاز قرار دهید تا نمک به طور کامل درون سرکه حل شود. مواظب باشید سرکه به جوش نیاید. با اینکه بوی این ترکیب کمی تند است ولی یک پاک کننده عالی برای اتو است. به شما پیشنهاد می کنم حتما مقاله ” نظافت خانه با سرکه ! سرکه یک پاک کننده قوی و طبیعی!” بخونید.

مقاله پیشنهادی:  تمیز کردن فرچه سرویس بهداشتی | تمیز کردن ابزار تمیزکننده دستشویی

پس از انحلال کامل نمک، ترکیب را از روی گاز بردارید و اجازه دهید تا کمی سرد شود. حواستان باشد که این ترکیب نباید خیلی سرد و یا خیلی داغ استفاده شود. این محلول یک راه حل عالی برای خلاص شدن از شر آثار سوختگی روی اتو است.

ترکیب سرکه و نمک

با یک پارچه ی تمیز محلول را روی سطح اتو بمالید. همچنین میتوانید از یک برس نرم برای اینکار استفاده کنید. و بگذارید که ده دقیقه روی سطح بماند. حتما برای این کار از دستکش استفاده کنید تا دستتان بو نگیرد.

یک پارچه را به سرکه ی سفید آغشته کرده و روی سطح اتو بکشید تا همه ی لکه های سوختگی پاک شود. سپس اتو را روشن کرده و یک پارچه‌ی بلااستفاده را اتو کنید. با این کار سطح اتویتان کاملا تمیز خواهد شد.

۳- : بهترین روش تمیزکردن اتو: استفاده از پارچه تمیز

اتو را روشن کرده و روی کمترین درجه تنظیم کنید. سپس با یک پارچه ی تمیز را مرتبا روی سطح اتو بکشید. این کار را تا زمانیکه سطح اتو کامل تمیز شود ادامه دهید.

۴- بهترین روش تمیزکردن اتو: استفاده از آب و سرکه

مخزن اتو را با مخلوط آب و سرکه ی سفید پر کنید. حواستان باشد که سرکه با مدل اتویتان سازگار باشد. اتو را  روشن کرده و یک تیکه پارچه ی پنبه ای را اتو کنید. این کار را برای ۵ دقیقه ادامه دهید، سپس مخزن اتو را خالی کرده و با آب بشویید و اتو را بگذارید تا سرد شود.

۵- بهترین روش تمیزکردن اتو: استفاده از خمیردندان

استفاده از خمیر دندان: کمی خمیردندان را روی کف  اتو بمالید بگذارید چند دقیقه بماند. سپس با یک پارچه خمیر دندان را تمیز کرده سپس اتو را به مدت ۵ دقیقه روشن کرده و یک پارچه بدون استفاده را اتو کنید حین کار مرتبا دکمه ی بخار آن را فشار دهید.

تمیزکردن اتو با خمیر دندن

۶- بهترین روش تمیزکردن اتو: استفاده از روزنامه

اگر چیزی به کف اتویتان چسبیده است، اتو را روشن کرده و بخار آن را روی صفر تنظیم کنید. سپس یک روزنامه را اتو کنید. این کار را تا زمانیکه لکه پاک شود ادامه دهید. اگر لکه با این کار پاک نشد میتوانید کمی نمک روی سطح روزنامه ریخته و این کار را ادامه دهید. این کار تمامی آثار سوختگی را پاک می کند.

تمیز کردن اتو با روزنامه

با سایر مقالات ما در مجله Pinwork همراه باشید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  یک آذر ماهی 06-12-2019

  دل نوشته عالی بود
  برای تمز کردن شیرالات که بواسطه اسید سیاه شده چه باید کرد

   فریبا کیتویی 23-02-2020

   سلام دوست عزیز. داخل این مطلب ب طور کامل توضیح داده شده.