بازی کردن بچه ها با اسباب بازیهای کثیف بسیار خطرناک هستند و باعث بیماری و آسیب جدی به سیستم ایمنی و تنفسی آنها می شود. از آنجایی که شما نمی توانید کودک خود را از قرار دادن اسباب بازی در دهانش منع کنید ولی می توانید با تمیز نگه داشتن این وسایل احتمال انتقال ویروس، میکروب و قارچ را به حداقل برسانید. راههای بسیاری برای شستشو و ضدعفونی کردن اسباب بازیها با مواد طبیعی و خانگی وجود دارد. برخی از این مواد طبیعی عبارتند از سرکه، جوش شیرین، آب داغ و ….. . همچنین شما می توانید از ماشین لباسشویی و یا ظرفشویی نیز استفاده کنید. برای آشنایی با نحوه تمیز کردن اسباب بازی و عروسک کودکان آشنا شوید با پین ورک همراه باشید.

نحوه تمیز کردن اسباب بازی کودکان : اسباب بازیهای پلاستیکی و چوبی

برای دانستن نحوه تمیز کردن اسباب بازی های چوبی و پلاستیکی می توانید به صورت مشابه عمل کنید. ابتدا سینک ظرفشوی و یا یک ظرف پلاستیکی بزرگ را به دقت بشویید و آن را از مخلوط صابون و آب داغ پر کنید و اسباب بازیها را درون سینک بریزید.  همچنین می توانید مقداری سرکه هم به محلولتان اضافه کنید تا اثر پاک کنندگی آن افزایش یابد. در ضمن اگر عجله دارید می توانید یک دستمال تمیز را به مقداری سرکه و یا محلول آب و صابون آغشته و با آن شروع به تمیز کردن این نوع اسباب بازیها کنید و یا اینکه آنها را در و ماشین ظرفشویی قرار دهید. نکته ی مهمی که وجود دارد اینست که قبل از استفاده مجدد، اسباب بازیها کاملا خشک شود.

تمیز کردن اسباب بازیهای پلاستیک و چوبی

نحوه تمیز کردن اسباب بازی و عروسک کودکان : عروسک های پارچه ای و پولیشی

ابتدا برچسب روی عروسک را مطالعه کنید و بر طبق آن عمل کنید. اغلب این عروسک ها را می توان با ماشین لباسشویی شست البته اگر باتری به کار نرفته باشد. ولی حواستان باشد که ماشین را روی دور ملایم و آب سرد قرار دهید و حتما نرم کننده نیز استفاده کنید. در صورتیکه می خواهید اسباب بازیها را با دست بشویید میتوانید از جوش شیرین استفاده کند. به این صورت که در یک جهت شروع به مالیدن جوش شیرین روی عروسک ها کنید. سپس عروسکتان را درون یک کیسه پلاستیکی قرار داده و بگذارید که خمیر برای ۱۵ دقیقه روی آن بماند. بعد از این مدت زمان خمیر را از روی عروسک پاک کنید. برای خشک شدن عروسک آن را برای چند روز در هوای آزاد قرار دهید. حواستان باشد تا عروسک ها کاملا خشک باشد چرا که در صورتیکه نم داشته باشد، محل مناسبی برای رشد قارچ و باکتریهاست.

تمیز کردن عروسک های پولیشی و پارچه ای با جوش شیرین

*نحوه ضد‌عفونی اسباب بازی‌ها و تمیز کردن عروسک با جوش شیرین و سرکه

در صورتیکه عروسک ها خیلی کثیف بودند میتوانید از خمیر جوش شیرین و سرکه استفاده کنید. به این صورت که از ترکیب جوش شیرین و سرکه یک خمیر درست کنید و سپس با یک برس و یا مسواک روی عروسک بمالید و بعد از گذشت ۲۰ دقیقه آن را بشویید.

دوستای عزیزم خوشحال میشم اگه نظرات و ایده هاتون رو باهامون به اشتراک بزارین.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

10 ماه پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  حمید 16-09-2019

  سلام.
  براتون ارزوی موفقیت میکنم.

   فریبا کیتویی 01-10-2019

   سلام دوست عزیز? ممنون!