ممکن است برای همه ی ما اتفاق افتاده باشد که وارد جایی شده باشیم ولی همه به خاطر بوی پاهایمان از ما دوری کنند. در نتیجه احساسی بین خجالت و عصبانیت به ما دست می دهد. اگر به دنبال راههایی برای خلاص شدن از شر بوی کفش و پاهایتان هستید، در ادامه این مطلب ۹ راهکار موثر برای ازبین بردن بوی کفش معرفی شده که پیشنهاد می کنم حتما آن را بخوانید.

۱- ازبین بردن بوی کفش : استفاده از صابون و آب

کمی صابون و آب را با هم مخلوط کنید سپس کفشهایتان را با آن و بصورت دستی بشویید. سپس با استفاده از حوله و سشوار آنها را خشک کنید. دقت کنید که اینکار را به آرامی انجام دهید تا به کفشتان آسیبی نرسد. این کار باعث از بین رفتن باکتریهای درون کفش می شود. درضمن این روش جزو اصلی ترین و موثرترین روش برای رفع بوی پا و کفش است.

شستن کفش با صابون

۲- ازبین بردن بوی کفش : استفاده از جوش شیرین

یک قاشق جوش شیرین درون کفشتان بریزید و اجازه دهید تا برای یک شبانه روز درون کفشتان باقی بماند. جوش شیرین بوی کفشتان را بطور کامل از بین خواهد برد.

استفاده از جوش شیرین برای از بین بردن بوی کفش

۳- ازبین بردن بوی کفش : استفاده از عطر و یا اسپری کفش

درون کفشتان عطر معمولی و یا اسپری‌ مخصوص کفش بپاشید. این کار باعث از بین رفتن هرگونه رد باقی مانده از بوی کفشتان می شود.

استفاده از اسپری کفش

۴- ازبین بردن بوی کفش :استفاده از سرکه

حدود یک لیوان سرکه را درون ۸ لیتر آب بریزید. سپس کفش و کفی های کفشتان را درون آن قرار دهید و بگذارید برای یک ساعت خیس بخورد. می توانید چیزی سنگین روی کفشهایتان قرار دهید تا آنها درون محلول غوطه ور شوند. سپس آنها را از محلول خارج کرده و بگذارید تا خشک شوند.

خیساندن کفش در یک لیوان سرکه-min

۵- از بین بردن بوی کفش : استفاده از چای کیسه ای

اگر از چای اکیسه ای ستفاده می کنید پس از استفاده آنها را دور نریزید. بلکه بگذارید تا خشک شوند سپس چندتای آنها را درون کفشتان قرار دهید و بگذارید حداقل برای یک شب بماند.  از آنجایی که برگ چای جاذب رطوبت است باعث از بین رفتن بوی کفشتان می شود.

استفاده از تی بگ برای از بین بردن بوی کفش

۶- ازبین بردن بوی کفش : شستشو با ماشین لباسشویی

یکی از راه حل های خانگی برای ازبین بردن بوی کفش ، شستن کفشهایتان در ماشین لباسشویی است. نحوه کار به طور کامل در مقاله ی۱۴ گام اصولی برای شستن کفش‌هایتان در ماشین لباسشویی آمده است.

شستن کفش درون ماشین لباسشویی

۷- ازبین بردن بوی کفش : استفاده متناوب از کفش

سعی کنید چند جفت کفش داشته باشید و از آنها به صورت متناوب استفاده کنید. همچنین هنگام پوشیدن کفش، مخصوصا کفش های کتانی همیشه از جوراب تمیز و با کیفیت استفاده کنید. در ضمن قبل و بعد از استفاده از کفش حتما پاهایتان را بشویید. با اینکه این روش در ازبین بردن بوی کفش تاثیری ندارد اما از ایجاد آن جلوگیری می کند.

استفاده ی متناوب از کفش ها

۸- ازبین بردن بوی کفش : استفاده از لایه چسب

زمانیکه از کفشهایتان استفاده نمیکنید لایه چسب درون آنها قرار دهید تا رطوبت آن را جذب کند. این کار از رشد باکتریها جلوگیری کرده و برای رفع بوی پا و کفش بسیار کاربردی است. زمانیکه خواستید کفشتان را دوباره بپوشید آنها را خارج کنید.

استفاده از لایه چسب برای جذب بوی کفش

۹- ازبین بردن بوی کفش : استفاده از دستمایع دستشویی

روی چند دستمال توالت مایع دستشویی بریزید سپس آنها را لوله کرده و برای یک شب درون کفشتان قرار دهید. سعی کنید از مایع دستشویی های خوشبو استفاده کنید. این کار علاوه بر ازبین بردن بوی بد کفش ، عطر خود را نیز به درون کفشتان منتقل می کند.

رفع بوی کفش با مایع دستشویی-min

اگه برای کار های نظافتی خونه یا هر  نوع خدمت آنلاین در منزل نیاز به کمک داشتی فقط کافیه اپلیکیشن پین ورک رو نصب کنی:

لینک دانلود اپلیکیشن پین ورکلینک دانلود اپلیکیشن پین ورک

لینک دانلود اپلیکیشن پین ورک

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.