نصب پوشش برای در و پنجره بهترین و موثرترین راه برای جلوگیری از ورود حشرات به درون منازل است. نصب این توری ها اصلا کار سختی نیست و در صورتیکه شما وسایل مورد نیاز را داشته باشید و بدانید چه کارهایی باید انجام دهید، میتوانید اینکار را خودتان انجام دهید. اگر میخواهید با نحوه نصب توری پنجره آشنا شوید. با پین ورک همراه باشید:

تعویض و نحوه نصب توری پنجره

اولین کاری که باید انجام دهید اینست که وسایلی که نیاز دارید مانند چارچوب پنجره، توری، نوار لاستیکی و یا چسب را از فروشگاههای سخت افزار خریداری کنید. سپس قاب پنجره و یا توری قدیمیتان را بیرون بکشید. برای نصب توری می توانید از قاب خود پنجره و یا یک چارچوب جدید استفاده کنید.

خارج کردن قاب پنجره

چارچوب را روی یک سطح صاف قرار دهید. نوار لاستیکی دور چارچوب را به کمک پیچ گوشی بیرون کشیده تا توری قبلی خارج شود. توجه داشته باشید این نوار لاستیکی برای استفاده مجدد مناسب نیست و حتما آن را دور بیاندازید.

خارج کردن نوار لاستیکی دور پنجره

سپس یک صفحه ی توری با اندازه ی ۳-۵ سانتی متر بزرگتر از چارچوب پنجره ببرید. از آنجایی که توری های فلزی محکم تر هستند به شما پیشنهاد میکنم که شما نیز از این نوع توری ها استفاده کنید. سپس توری را روی چارچوبتان تنظیم کرده و آن را سفت نگه دارید.

برش توری پنجره

سپس با تعدادی گیره نوار را فیکس کرده تا توریتان تکان نخورد و اضافه های آن را برش دهید و به آرامی شروع به جا انداختن نوار لاستیکی دور آن کنید. توجه داشته باشید که هرچه توری را سفت تر بکشید کارتان تمیزتر و بدون نقص تر خواهد بود. می توانید برای اینکار از ابزار رولینگ استفاده کنید. در صورتی که قابی که میخواهید توری را روی آن نصب کنید چوبی است باید با منگنه چند طرف طوری را محکم کنید.

فیکس کردن توری پنجره

در نهایت راحت‌ترین راه برای فیکس کردن چارچوب پنجره در سرجایش، جا انداختن آن از قسمت های بالای پنجره است.

جایگذاری چارچوب پنجره

* نحوه نصب و تعویض توری پنجره : نکات مربوط به نگهداری از توری

۱- از آنجایی که توری های فلزی از سایر انواع دیگر محکم ترند، بهتر است از این نوع توری ها استفاده کنید چرا که هم دیرتر آسیب می ببینند و هم احتیاج کمتری به تعویض پیدا می کنند.

۲- بطور مداوم توری ها را از نظر پارچی و سوراخ بودن چک کنید و در صورت مشاهده ی هرکدام ازآنها در اولین فرصت اقدام به تعمیر توری کنید.

۳- بطور مداوم به وسیله ی بخار شو و دستمال، توری را پاک کنید.

۴- چارچوب توری پنجره ها انواع مختلفی دارند. سعی کنید با توجه محل استفاده از توری نوع آن را تعیین کنید. مثلا برای در بالکن که مداوم باز و بسته می شود از توریهای با چارچوب کشویی استفاده کنید.

اگر برای نصب توری پنجره نیاز به کمک داشتید حتما روی لینک زیر کلیک کنید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش فریبا کیتویی

درباره نویسنده

سلام من فریبا کیتویی هستم! یک آذرماهی صبور و مقاوم... عاشق نوشتن، سفر و ادبیات. برای رسیدن به هدف‌هام تلاش می‌کنم و معتقدم که زندگی آسون نمیشه این تویی که سرسخت میشی ... از پین ورک عزیزم برای اعتمادی که بهم کرده ممنونم.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.