در این مقاله می‌خواهیم به انواع ارور ماشین لباسشویی ایندزیت بپردازیم. شاید برای شما هم تاکنون پیش آمده باشد که ماشین لباسشویی اروری را نشان می‌دهد و شروع به آلارم زدن می‌کند. در مدل های قدیمی تر و بدون پنل دیجیتالی چراغ ال ای دی نمایان گر عیب در دستگاه است. شما با جمع کردن عدد هر چراغ و بدست آوردن عدد نهایی می‌توانید کد خطای لباسشویی را متوجه شوید.

هرچند که دانستن تنها کافی نیست و برای تعمیر دستگاه حتماً از فردی متخصص کمک بخواهید. پین ورک؛ مرکز تخصصی تعمیرات انواع ماشین لباسشویی اعم از؛ پاکشوما، الکترولوکس، کنوود و… با داشتن قوی ترین تیم، نزدیک ترین تکنسین مجرب و متعهد خود را به محل مورد نظر شما برای عیب یابی و تعمیرات لباسشویی اعزام می‌کند. کافیست با شمارۀ ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید.

تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

ارور ماشین لباسشویی ایندزیت (Indesit washing machine error)

۱ . ارور F1 یا F01

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود که عملکرد دستگاه مختل شده و شما نمی‌توانید آپشن های دستگاه را انتخاب کنید. ارور f1 نشان می‌دهد مشکلی در برد اصلی وجود دارد که در بردهای معمولی بیشتر از برد های اینورتر ایجاد می‌شود.

 • ابتدا اتصالات و سیم کشی را بررسی کنید سپس دستگاه را چند دقیقه ای از برق بکشید و دوباره به پریز وصل کنید. اگر خطا با ریست کردن و استارت دوباره برطرف نشد حتما با یک تعمیرکار مشورت کنید.

۲ . ارور F2 یا F02

نشان دهنده خطا در برد موتور یا تاخو موتور است که در این حالت دیگ شتسشوی ماشین یا درام نمی‌چرخد و گردش آن با اختلال مواجه می‌شود.

۳ . ارور F3 یا F03

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی ست که لباسشویی هنگام شستشو یا خشک کنندگی گرمای لازم را ندارد و سنسور درجه حرارت آب خراب است

 • بهتر است حسگر تشخیص دما یا حسگر ntc تنظیم یا تعمیر شوند.

۴ . ارور F4 یا F04

این ارور یا ناشی از خرابی فشار سوئیچ است که باید اتصالات و لوله تغذیه را تست کنید یا ممکن است سنسور درجه حرارت خراب باشد.

 • تشخیص با تعمیرکار مجرب خطرات آسیب پذیری بیشتر ماشین لباسشویی را کاهش می‌دهد.

۵ . ارور F5 یا F05

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت سوئیچ فشار روی حالت پر گیر کرده اشت. در لباسشویی گشوده نمی‌شود و آب داخل دیگ خارج نمی‌شود. دلایل ایجاد این مشکل:

 • اگر فیلتر پمپ و لولۀ تخلیه کننده آب یا لولۀ فاضلاب دچار انسداد باشد ایم مشکل رخ می‌دهد. از عدم گرفتگی آن ها اطمینان حاصل نمایید.
 • ممکن است خرابی پمپ نیز باعث باز نشدن در و جمع شدن آب در درام شود که نیاز به تعویض دارد.

۶ . ارور F6 یا F06

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی رخ می‌دهد که درب دستگاه باز وبسته نمی‌شود و اگر بسته شد با زدن دکمه استارت لباسشویی شروع به کار نمی‌کند و برنامه راه اندازی نمی‌شود.

 • قفل درب را تست کنید و بررسی کنید چیزی مانع درب نباشد. در صورت برطرف نشدن موضوع حتماً از متخصص کمک بگیرید.

۷ . ارور F7 یا F07

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت نشان دهنده خرابی رله حرارتی یا برد است. در این صورت لباسشویی وسط یا حین کار متوقف می‌شود چراکه نمی‌تواند آب مورد نیاز را گرم کند. بهتر است رله گرم کننده هیتر یا مدار الکترونیک توسط متخصص بررسی شود.

پین ورک با ارائه بهترین کیفیت در کوتاه ترین زمان ممکن آماده انجام کلیه خدمات تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی شماست. همچنین نیازی به جابه جایی دستگاه نیست و سرویسکاران به محل مورد نظر یا منزل شما فرستاده می‌شوند. برای دریافت انواع مشاوره و خدمات تعمیرات با شمارۀ زیر تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۷۷۰۰۷۷۰

۸ . ارور F8 یا F08

این کد خطا نیز مانند ارور قبل می‎‌باشد و نشان دهنده خطای رله گرم کن هیتر است.

۹ . ارور F9 یا F09

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی ست که ایرادی نرم افزاری وجود دارد عملکرد ماشین متوقف شده و چراغ ها به طور مداوم چشمک می‌زنند.

 • برای رفع این خطا دستگاه را چند دقیقه کوتاه خاموش کنید و مجدداً برنامه ریزی ماژول را تنظیم کنید. در صورت برطرف نشدن باید ماژول را تعویض و از یک تعمیرکار کمک بخواهید.

۱۰ . ارور F10

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی ست که سنسور و حسگر درون سوئیچ فشار در تعیین وضعیت توانایی لازم را ندارد.

 • بهتر است داخل لولۀ متصل به سوئیچ فشار را چک کنید تا مایع و پودر لباسشویی در آن گیر نکرده باشد.

۱۱ . ارور F11

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت نشان می‌دهد پمپ ماشین خراب است و در نتیجه آب در دیگ یا درام جمع شده و خارج نمی‌شود.

 • اتصالات و سیستم تخلیه کننده حتماً توسط سرویسکار ماهر بررسی و تعمیر شود.

۱۲ . ارور F12

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت را زمانی مشاهده میکنید که ماشین با زدن دکمه شروع کار نمی‌کند.

 • کد خطای f12 وقتی که ارتباط برد الکترونیکی اصلی با برد قسمت بالای لباسشویی قطع شده باشد نمایان می‌شود و نیازمند بررسی دقیق اتصالات الکتریکی و سیم کشی ها دارد.

۱۳ . ارور F13

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت مخصوص لباسشویی های دارای خشک کن است.

 • در این حالت اگر جریان هوا گرفته باشد یا موتور فن خراب باشد سنسور تعیین دمای خشک کن اختلال پیدا می‌کند. بهتر است عیب یابی و بررسی توسط تعمیرکار مجرب صورت بگیرد.

۱۴ . ارور F14

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت نیز مانند مورد قبل خطا در خشک کن دستگاه را نشان می‌دهد و نیازمند بررسی المنت و سنسور هیتر خشک کن است.

۱۵ . ارور F15

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت زمانی روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود که هیتر مشکل دارد. در این حالت آب به اندازه لازم داغ نمی‌شود و ماشین لباسشویی در هنگام کار و گردش درام متوقف می‌شود. ممکن است در گرمکن خشک کن نیز اختلال به وجود آید.

۱۶ . ارور F16

ارور f16 زمانی روی پنل مشاهده می‌شود که دیگ یا درام لباسشویی ایراد دارد و نیازمند بررسی و تعمیر سرویسکار متخصص است.

۱۷ . ارور F17

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت اروری ست که برای کاربران زیادی اتفاق افتاده است و دستگاه خطای قفل درب را نشان می‌دهد.

 • علت این مشکل می‌تواند جدی یا سطحی باشد که بررسی آن توسط تعمیرکار اهل فن معلوم می‌شود.

۱۸ . ارور F18

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت کد خطایی خطرناک و جدی ست و نشان دهنده خرابی و ایراد در برد یا پنل اصلی کنترل است. در این حالت بعضی آپشن ها راه اندازی نمی‌شود و برد کنترل از کار می‌افتد.

 • ماژول برد از آنجایی که قطعه ای مهم و حساس است عیب یابی و تعمیر آن نیز توصیه می‌شود توسط تعمیرکار متخصص و ماهر انجام شود.

۱۹ . ارور F19

اگر هیتر یا موتور فن دچار اختلال شوند خطای خشک کن روی صفحه نمایشگر دیجیتالی لباسشویی نمایان می‌شود. که در این صورت خشک کن کار نمی‌کند.

۲۰ . ارور F20 یا H20

این ارور ماشین لباسشویی ایندزیت نشان دهنده آبگیری نکردن دستگاه است یا سوئیچ فشاری تونایی تشخیص و تعیین سطح آب مناسب را ندارد. راه برطرف کردن :

 • شلنگی که به سوئیچ متصل است را هوادهی کنید تا در صورت هر گونه گرفتگی، انسداد آن برطرف شود.
 • گرفتگی شیر برقی و لولۀ خروجی و ورودی آب را چک کنید.

مزایای تجربه تعمیرکار با پین ورک چیست ؟

امروزه لباسشویی های پیشرفته و متنوعی روانۀ بازار شده اند که کار شستشوی لباس را برای ما بسیار راحت کرده اند. اکثر لباسشویی های جدید دارای سیستم خودکار عیب یابی هستند. یعنی زمانی که قطعه ای در دستگاه دچار مشکل بود ماشین با اعلام کد خطا و اروری روی صفحه نمایشگر دیجیتالی شما را از ایراد باخبر می‌کند. در واقع سیستم هوشمند عیب یابی اتوماتیک شما را از وضعیت ماشین لباسشویی آگاه می‌سازد تا در اسرع وقت برای مشکل به وجود آمده راه‌حلی پیدا کرده و آن را برطرف نمایید.

همچنین شما عزیزان برای برطرف کردن مشکلات ماشین لباسشویی ایندزیت خود میتوانید از تعمیرکاران پین ورک کمک بگیرید.

 • تکنسین های مجرب و متعهد که سالانه در دوره های آموزشی و عملی شرکت کرده و با بروز ترین اطلاعات تعمیر برای انجام خدمات عیب یابی و تعمیر دستگاه شما اعزام می‌شوند.
 • برخورداری از پشتیبانی ۲۴ ساعته تیم برای رضایت هرچه بیشتر شما مشتریان عزیز
 • هزینه های مقرون بصرفه و مناسب
 • سرعت در اعزام و خدمات تعمیر
 • عدم نیاز به جابه جایی وسیله خراب و اعزام سرویسکار به محل مورد تعیین شما

برای دریافت مشاوره و خدمات تعمیر و تعویض کافیست تلفن را برداشته و با شماره زیر تماس بگیرید : ۰۲۱-۸۷۷۰۰۷۷۰

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.