اگر شما به فکر به نو کردن سرویس بهداشتی یا آشپزخانه خود با وسایل جدید یا تعویض یک شیر آب قدیمی هستید، با دانستن نحوه نصب شیر آب جدید می‌توانید در هزینه‌های خود سرفه جویی کنید. اگر می‌خواهید از استخدام یک لوله‌کش حرفه‌ای خودداری کنید، یا اگر می‌خواهید با یادگیری اصول اولیه, مهارت‌های جدیدی را یاد بگیرید، با انجام مراحل زیر شروع کنید. در این مطلب از مجله پین‌ورک با مراحل نصب شیر روشویی آشنا خواهید شد.

مراحل انجام کار نصب شیر روشویی

مراحل نصب شیر آب

۱ . ابزار مناسب را تهیه کنید.

برای نصب شیر روشویی ابزار مناسب را تهیه کنید. ابزارهای ویژه لوله‌کشی برای شما ضروری نیستند، فقط چند ابزار اساسی که ممکن است در حال حاضر داشته باشید, کاربردی و مهم هستند. یک سطل کوچک برای گرفتن آب اضافی و یک ورقه پلاستیکی داشته باشید تا در صورت نشت آب و ریختن کف کابینت, خیس نشود. یک شیر آب از فروشگاه سخت‌افزار انتخاب کرده و دستورالعمل‌های نصب آن را دنبال کنید. برای این کار آچار لازم است، اما آچار استاندارد یا انبردست مناسبی را باید انتخاب کنید تا بتوانند به شما کمک کنند. همچنین به قلاب سیلیکونی یا بتونه لوله‌کش و نوار لوله‌کشی نیاز خواهید داشت.

مراحل نصب شیر آب

۲ . آب را ببندید.

برای نصب شیر روشویی آب را ببندید. دریچه‌های شیر آب در زیر ظرف‌شویی قرار دارند. آن‌ها معمولاً بیضی‌شکل هستند و درجایی زیر لوله شیر آب برای باز و بسته کردن هستند. آن‌ها را به جهت بستن آب ببندید (خیلی آرام). اگر یک دریچه بیش‌ازحد محکم باز به نظر برسد، ممکن است نیاز به تعویض داشته باشد. وضعیت لوله‌های آب را جهت وجود نشت یا ساییدگی بررسی کنید. ممکن است لازم باشد هم‌زمان با تعویض شیر آب، لوله هارا هم تعویض کنید. اغلب شیرهای جدید کاملاً مونتاژ شده‌اند، حتی برخی با شیلنگ‌های ورودی به هم وصل شده‌اند.

مراحل نصب شیر آب

۳ . لوله‌های شیر آب را جدا کنید.

قطعه‌های شیر آب را با کمک آچار استاندارد بازکنید. شیر آب باید دو قسمت داشته باشد: یکی برای آب گرم و دیگری برای آب سرد.

مراحل نصب شیر ظرفشویی

۴ . مهره‌ها را بردارید.

در مرحله بعد برای نصب شیر روشویی مهره‌های بسته‌شده را از قسمت پایین شیر آب قدیمی جدا کنید. این‌ها معمولاً زیر ظرف‌شویی و به‌طور مستقیم در زیر شیر آب قرار دارند. باید بین ۱-۳ مهره وجود داشته باشد و آن‌ها معمولاً کمتر شبیه یک‌مهره نقلی و بیشتر شبیه به آماج یا ساعت هستند. آچار این کار را برای شما بسیار آسان‌تر می‌کند.

نصب شیر ظرفشویی

۵ . ناحیه را تمیز کنید.

ناحیه را تمیز کنید هر قسمت مسدودکننده قدیمی یا بتونی را از دور سوراخ‌های ظرف‌شویی جدا کنید. برای نصب شیر ظرفشویی این کار به‌راحتی با یک چاقوی بتونه انجام می‌شود. ناحیه را کاملاً تمیز کرده و خشک‌کنید.

نصب روشویی

۶ . شیر آب جدید را آماده کنید.

نخ و موم را در اطراف نوارهای شیر آب بپیچید و ازآنجا به شیر آب وصل کنید. درزگیرهای سیلیکونی را در اطراف سوراخ‌های ظرفشویی و کف ظرفشویی قرار دهید.

مراحل نصب شیر روشویی

۷ . شیر آب را وارد کنید.

در نصب شیر روشویی شیر آب را از طریق سوراخ‌های ظرف‌شویی به پایین فشار دهید. شیر آب را با استفاده از دیواره یا پشت ظرف‌شویی جهت نگه‌داری مستقیم شیر آب، تراز کنید. پس از اتمام این کار، سیلیکون اضافی باقیمانده را پاک‌کنید. اطمینان حاصل کنید که قسمت داخل کابینت خشک است.

نصب شیر روشویی

۹ . آن را در جای خود قفل کنید.

در نصب شیر ظرفشویی مهره‌های نصب‌شده را با قسمت ضخیم‌تر, به سمت بالا محکم کنید. در صورت لزوم از انبردست برای جلوگیری از نشت استفاده کنید، اما بیش‌ازحد سفت آن را سفت نکنید. ممکن است استفاده از دستورالعمل‌های خاص تولیدکننده برای شیر آب جدید شما مفید باشد. برای مثال, این‌که کجا و چه تعداد از این مهره‌ها نیاز به‌قرار گرفتن دارند, بین انواع شیر آب متفاوت است.

نصب شیر روشویی

۱۰ . لوله شیر آب را به کمک آچار قابل تنظیم, مجدداً وصل کنید.

در نصب شیر روشویی لوله شیر آب را به کمک آچار قابل تنظیم, مجدداً وصل کنید. نوار لوله‌کش‌ها نیز در اینجا می‌تواند مفید باشد. به دنبال یک برچسب درروی دسته شیر آب باشید، زیرا باید درجه حرارت صحیح (دسته گرم به آب گرم و غیره) را وصل کنید.

نصب روشویی

۱۱ . اتصالات جدید شیر آب را آزمایش کنید.

در نصب شیر روشویی اتصالات جدید شیر آب را آزمایش کنید. آب را به‌آرامی بازکنید و نشتی شیر را بررسی کنید. اگر می‌بینید آب چکه می‌کند، شیرهای آب را ببندید و باز کمی سفت کنید. در صورت لزوم این کار را تکرار کنید. وقتی همه‌چیز به‌درستی عمل کند، کار شما تمام می‌شود.


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع مراحل نصب شیر روشویی پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.