معرفی سگ به کودکان و آشنا کردن حیوانات خانگی با اعضای خانواده مسئله‌ی مهمی است که باید به خوبی و با دقت مدیریت شود. در این مواقع نیز همچون سایر اوقاتی که کودکان با سگ یا توله‌سگ وقت‌گذرانی می‌کنند باید نظارت کامل صورت بگیرد. در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع معرفی سگ خانگی به کودکان می‌پردازیم.

چطور به معرفی سگ به کودکان بپردازیم؟

معرفی سگ به کودکان و خانواده می‌تواند هیجان‌انگیز و خاص باشد اما در عین حال ممکن است به جهاتی اذیت کننده نیز باشد. با این حال، می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب این شرایط را به‌طوری مدیریت کرد که همه در این روند احساس امنیت و خوشحالی داشته باشند.
یکی از نکات کلیدی این است که محیطی آرامش‌بخش و ساکت فراهم شود و به سگ‌ها اجازه داده شود که با روش خود به کودکان نزدیک شوند و با آن‌ها ارتباط برقرار کنند. درصورتی‌که کودکان آرام و ساکت باشند، معرفی سگ به کودکان معمولاً به‌راحتی رخ می‌دهد.

معرفی سگ

با مهربانی و احترام کودکان را تشویق کنید تا در آرامش کامل با سگ ارتباط برقرار کنند تا اعتمادی دو جانبه بین آن‌ها و سگ برقرار شود.
زمانی که می‌خواهید به معرفی سگ به کودکان بپردازید، اطمینان حاصل کنید که کودکان آرام و ساکت نشسته‌اند و در این صورت سگ معمولاً از روی کنجکاوی ذاتی خود برای سنجیدن اوضاع به سمت کودک جذب می‌شود. به کودکان بیاموزید که با لحن مهربان و آرام با سگ صحبت کنند و به آرامی روی شانه‌ی سگ بزنند و از دست زدن به سر و دم او بپرهیزند. اگر سگ رفتار آرامش بخشی داشت با تشویقی خوراکی او را تحسین کنید (این تشویقی باید توسط یک فرد بزرگ‌سال که ناظر این روند است صورت گیرد). این کار باعث می‌شود تا رفتار آرامش‌بخش سگ در ارتباط با کودکان تشویق و تثبیت شود و همچنین سبب می‌شود تا سگ ارتباط با کودکان را امری مثبت تلقی کند. سپس توجه خود را از سگ برگیرید و از کودک بخواهید که به کار دیگری بپردازد. با این روش سگ می‌تواند با سرعتی که مناسب است با کودکان آشنا شود.

معرفی سگ
رابطه‌ی کودکان با سگ‌ها باید همیشه به طور مستقیم با نظارت همراه باشد. همیشه به سگ این اطمینان را بدهید که می‌تواند در صورت تمایل از کودک فاصله بگیرد و هیچ‌گاه بر ارتباط بین آن دو اصرار نورزید. حتماً مکانی را برای سگ در نظر بگیرید که بتواند در صورت خسته شدن در آن به دور از کودک پناه بگیرد و استراحت کند. به کودکان بیاموزید که سگ‌ها باید در هنگام خوردن، خوابیدن و یا هنگامی‌که در پارک حیوانات هستند تنها بمانند و بیاموزید که زمانی که سگ بیش‌ازحد هیجان‌زده است نباید با او باشند. همچنین اگر کودکان نیز بیش‌ازحد هیجان‌زده شوند ممکن است سبب بی‌قراری سگ شوند، بنابراین بهترین اقدام در این مواقع پایان دادن به ارتباط میان آن دو است.

معرفی سگ
کودکان باید از در آغوش گرفتن سگ بپرهیزند چراکه سگ ممکن است احساس کند که در دام افتاده است. همچنین اگر کودکان دنبال سگ‌ها کنند ممکن است آن‌ها را بترسانند، به همین جهت از این کار نیز باید پرهیز شود.
آشنا کردن سگ‌ها و کودکان به شیوه‌ای صحیح در زمان مناسب و با صبوری سبب ایجاد ارتباطی قوی بین آن‌ها می‌شود.


مقالات مرتبط :


در آخر پیشنهاد پین‌ورک به شما این است که برای آشنایی و معرفی سگ به کودکان صبور باشید و کسب اطلاعات کافی به انجام این کار بپردازید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.