واقعیت های صریحی که باید قبل از انجام تاتو لب بدانید!

  • تاتو لب در داخل یا خارج از لب شما انجام می‌شود. نوعی آرایش دائمی ست که روی لب شما تاتو می‌شود. مانند خط لب دائمی که برای همیشه روی لب‌های شما قرار دارد.

ایمنی:

  • انتخاب یک متخصص معتبر خال‌کوبی می‌تواند به کاهش عوارض کمک کند. هرچند عفونت‌های زیادی با انجام این نوع خال‌کوبی شایع می‌شوند زیرا از این پس تمیز کردن لب دشوار می‌شود.

راحتی:

دهان یک منطقه بسیار حساس است و خال‌کوبی در اطراف لب ممکن است دردناک باشد.

هزینه:

  • به طور متوسط، یک خال‌کوبی لب حدود ۵۰ دلار یا بیشتر هزینه دارد.

اثربخشی:

  • خال‌کوبی لب سریع‌تر از سایر قسمت‌های بدن محو می‌شود. ممکن است هرچند ماه یک‌بار به انجام این کار احتیاج داشته باشید، درحالی‌که بیشتر خال‌کوبی‌ها تا سال‌ها بعد باقی می‌مانند.

 

چگونه می‌توانیم خط لب و ژرلب دائمی داشته باشیم؟

خال‌کوبی لب یک روش حرفه‌ای است که با قرار دادن رنگ‌دانه در لب‌های کوچک صورت می‌پذیرد و در قالب یک روش زیباسازی صورت انجام می‌شود.

اگرچه در داخل و چه در خارج لب خود خال‌کوبی می‌کنید، باید بدانید که هر دو حالت دردناک هستند و لب مستعد ابتلا به عفونت می‌شود. پس باید قبل از این کار تمامی حقایق راجع به خال‌کوبی را بدانید تا بررسی کنید آیا ارزش دارد که این کار را انجام دهید یا خیر.

 

قیمت خال‌کوبی لب چقدر است؟

هزینه تاتو کردن بر اساس اندازه تاتو، پیچیدگی‌های هنری و رنگ جوهر مورداستفاده متفاوت است؛ بنابراین رنج هزینه ممکن است متغیر باشد.

به‌طورکلی، هزینه بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار است که کل قسمت بیرونی لب‌های شما را می‌پوشاند.

خال‌کوبی‌های کوچک در داخل و خارج از لب به قیمت ۵۰ دلار است؛ اما به خاطر داشته باشید که خال‌کوبی لب نیاز به ترمیم مکرر دارد. پس در واقع در درازمدت به معنای صرف هزینه بیشتر است.

 

خطرات یا عوارض ناشی از تاتو لب چیست؟

علیرغم محبوبیت تاتوها، اما برای هریک خطرات و عوارض جانبی‌ای وجود دارد. این امر به‌ ویژه در مورد منطقه بسیار حساس لب همیشه صادق است. پس لازم است خطرات زیر را در نظر بگیرید:

  • تورم. سوزن‌های تاتو باعث ایجاد آسیب روی پوست می‌شوند. طبیعی است که پوست شما برای واکنش در برابر چنین صدماتی متورم شود، اما این عارضه تا چند روز بیشتر نیست و استفاده از کیسه‌های آب سرد می‌توانند به کاهش تورم کمک کند.
  • عفونت. عفونت در ناحیه لب ممکن است به چند دلیل بروز کند. در ابتدا مطمئن شوید که متخصص خال‌کوبی شما از تجهیزات و سوزن‌های استریل شده استفاده می‌کند؛ بنابراین شما باید دستورالعمل‌های مراقبت‌های بعدی خود، ازجمله استفاده از آبکشی دهان را دنبال کنید. ازآنجاکه لب‌ها با بزاق، غذا و نوشیدنی در تماس هستند، خطر ابتلا به عفونت افزایش می‌یابد. ناحیه خال‌کوبی شده روی لب به دلیل رطوبت و باکتری‌های موجود در دهان بیشتر مستعد ابتلا به عفونت است.
  • جای زخم. وقتی یک خال‌کوبی به‌درستی بهبود نیابد، ممکن است جای زخم از خود به جای بگذارد. واکنش‌های آلرژیک و عفونت‌های بعد از خال‌کوبی می‌تواند خطر به وجود آمدن زخم در بافت ناحیه را افزایش دهد.
  • واکنش‌های آلرژیک. اگر سابقه ابتلا به حساسیت پوستی دارید، در مورداستفاده از جوهر آلرژی‌زا با متخصص تاتو خود صحبت کنید. علائم واکنش آلرژیک ممکن است شامل خارش، بثورات و کهیر باشد.
  • آنافیلاکسی. اگرچه نسبتاً نادر است اما ممکن است لب شما بعد از انجام یک خال‌کوبی دچار این تورم شود. اگر متوجه تورم اطراف گردن و گونه‌ها شدید، سریعاً به اورژانس بروید. در صورت عدم درمان، بیماری آنافیلاکسی می‌تواند زندگی شما را تهدید کند.
  • بیماری‌های ناشی از خون. استفاده از سوزن‌های استریل می‌تواند منجر به انتقال بیماری‌های ناشی از خون مانند هپاتیت B، هپاتیت C و HIV شود. از همه عوارض جانبی خال‌کوبی، ۰٫۰۲ درصد انحا قابل‌اعتماد هستند. بااین‌وجود، باید بدانید چگونه می‌توانید از خطرات پیش از موعد جلوگیری کنید.

 

در طی تاتو لب چه اتفاقی می‌افتد؟

در طی یک جلسه از خال‌کوبی لب، متخصص خال‌کوبی ابتدا از شما می‌خواهد طرح مورد نظر خود را ترسیم کند. سپس امکان پیاده‌سازی طرح را بر روی ناحیه موردنظر لب شما بررسی می‌کنند.

با استفاده از سوزن‌های جدید و استریل، متخصص سوراخ‌های روشنی روی پوست شما ایجاد می‌کند. پس از اتمام خال‌کوبی، لب‌های شما با یک باند استریل پوشانده می‌شود تا از عفونت جلوگیری شود.

در طول روند امکان بروز درد و خونریزی وجود دارد و درد آن ممکن است در مقایسه با سایر نواحی بدن مانند خال‌کوبی بازو یا پا، بیشتر باشد.

زمان لازم برای بهبود یک خال‌کوبی جدید می‌تواند تا حدود دو هفته طول بکشد، بنابراین قبل از ترک مطب مطمئن شوید که تمام روش‌های مراقبتی را متوجه شده‌اید. از آنجا که نمی‌توان داخل دهان را با صابون تمیز کرد، آبکشی دهان به محلول ضد باکتریایی نیاز دارد.

 

کارهایی که پیش از خال‌کوبی انجام می‌شود!

قبل از رفتن به اولین جلسه‌ی تاتو لب، دندان‌های خود را مسواک نزنید و چیزی بنوشید زیرا روند تاتو بسیار دردناک است و متخصص تاتو از بیهوشی استفاده نمی‌کنند، زیرا این امر می‌تواند در کار اختلال ایجاد کند.

شاید مهم‌تر از همه، این است که یاد بگیرید روز اول چگونه لب خود را تمیز و خشک نگهدارید تا از عفونت جلوگیری شود.

 

چگونه فرد مناسبی را برای انجام خال‌کوبی لب خود انتخاب کنیم!

یک هنرمند خال‌کوبی مناسب یا متخصص زیبایی برای انجام آرایش دائمی پیدا کنید، زیرا با این کار عوارض جانبی را به حداقل می‌رسانید. لازم است که این کار را زیر نظر یک متخصص خال‌کوبی دارای مجوز انجام دهید؛ بنابراین گواهی معتبر فعالیت وی باید در سالن زیبایی که کار می‌کند، وجود داشته باشد.

باید مطمئن شوید که متخصص از جوهرهای مناسبی برای خال‌کوبی و همچنین ضدعفونی‌کننده مناسب برای تمیز کردن استفاده می‌کند. یک متخصص معتبر و حرفه‌ای باید دستکش بپوشد و از سوزن‌ها، جوهرها و سینی‌های کاملاً جدید استفاده کند.

همچنین این نکته را باید در نظر داشته باشید که ممکن است برخی از این افراد تجربه تاتو کردن لب را نداشته باشند بنابراین بهتر است قبل از رفتن زیر سوزن، از آن‌ها در مورد تجربه کاری در مورد خاص خال‌کوبی لب سؤال کنید. به عبارت ساده، همه افراد حرفه‌ای که با جوهر دائمی برای انواع دیگر خال‌کوبی کار می‌کنند، واجد شرایط خال‌کوبی روی لب نیستند.

 

تاتو لب چه مدت طول می‌کشد؟

با وجود استفاده از برخی از پررنگ‌ترین رنگ‌ها، بازهم تمام خال‌کوبی‌ها با بهبودی درم و اپیدرم سرانجام محو خواهند شد. در مورد خال‌کوبی‌هایی که رو، اطراف، داخل ناحیه لب انجام می‌شود نیز همین امر نیز صدق می‌کند.

خال‌کوبی‌های داخل دهان سریع‌تر محو می‌شوند زیرا همیشه در تماس با بزاق، مواد غذایی و نوشیدنی‌ها هستند. می‌توانید از متخصص خود بخواهید در انتخاب طرح‌های مخصوص خال‌کوبی روی لب یا انتخاب رنگ و مواد رنگی، شما را راهنمایی کند.

 

آیا به ترمیم دوباره تاتو نیاز دارید؟

به دلیل اینکه مکرراً خال‌کوبی روی لب را در تماس با چیزهای مختلف لمس می‌کنید، به‌زودی محو می‌شود. پس نیاز است که هرچند ماه یک‌بار، مجدداً خال‌کوبی را انجام دهید. با این حال بسته به اینکه به چه میزان خال‌کوبی شما کم رنگ باشد یا فقط به چه رنگ‌هایی نیاز داشته باشید، مدت زمان اقدامات بعدی تغییر می‌کند.

 

کلام آخر

خال‌کوبی لب می‌تواند سخت‌تر و دردناک‌تر از خال‌کوبی در سایر قسمت‌های بدن باشد؛ اما هنگامی که توسط یک متخصص معتبر و حرفه‌ای انجام شود، بهبودی سریع‌تر حاصل می‌شود و خال‌کوبی مؤثر واقع می‌شود.

در صورت بروز هرگونه مشکلات بعد از خال‌کوبی، حتماً با پزشک خود صحبت کنید زیرا می‌توانند نکاتی را برای رفع عفونت و روش درمانی برای از بین بردن جای زخم در اختیار شما قرار دهند. این مطلب از مجله پین ورک در مورد آشنایی شما با تاتو لب و داشتن خط لب و رژلب دائمی بود. امیدوارم از خواندن این مطلب لذت برده باشید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

1 سال پیش فرزانه شریعتی

درباره نویسنده

فرزانه شریعتی هستم. همیشه عاشق خوندن کتاب و مقاله بودم و به دنبال یاد گرفتن موضوعات جدیدم. دانشگاه مدیریت خوندم ولی به هنر و صنایع دستی علاقه ی زیادی دارم. تولید محتوا کار فعلی منه و ازش لذت میبرم. امیدوارم تو این کار موفق بشم و شما هم از خوندن مطالب من لذت ببرید!

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.