یکی از مشکلات شایع و رایج در بین دارندگان مایکروفر، کار نکردن لامپ مایکروفر است. زمانی که داخل مایکروفر مواد غذایی برای گرم کردن یا پختن گذاشته ایم یا ماکروفر در حال کار کردن است، این لامپ روشن می‌شود تا روند پخت را بتوانیم مشاهده کنیم و در جریان مراحل این روند باشیم. یا زمانی که در ماکروفر را باز می‌کنیم این لامپ روشن می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم به علت کار نکردن لامپ مایکروفر و چگونگی رفع آن بپردازیم. شناسایی عیب دستگاه بهتر است با یک تعمیرکار متخصص و ماهر انجام شود. چون ماکروفر تا هزاران ولت برق را در خازن های خود ذخیره می‌کند حتی ممکن است پس از اینکه خاموش شده باشد احتمال برق گرفتگی و وقوع شوک الکتریکی در اثر این ولتاژ بالا وجود داشته باشد.  تکنسین های پین ورک؛ مرکز تخصصی تعمیرات انواع ماکروفر اعم از ال جی، دوو، پاناسونیک، سامسونگ و…آماده اعزام نزدیک ترین تعمیرکار مجرب به محل مورد دلخواه شما است. برای دریافت انواع خدمات و مشاوره کافی است تلفن را برداشته و با ما تماس بگیرید: ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

علت کار نکردن لامپ مایکروفر

تعمیر مایکروفر در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

دلایل کار نکردن لامپ مایکروفر و راه حل برطرف کردن آن

۱ . ممکن است مشکل از خود لامپ باشد

ایراد در خود لامپ می‌تواند علتی برای کار نکردن لامپ مایکروفر باشد.

مشکل کم نور بودن لامپ: گاهی اوقات دستگاه در حالت کم قدرت است مانند زمانی که شما برای یخ زدایی یا گرم کردن مجدد از دستگاه استفاده می‌کنید. ممکن است به همین دلیل لامپ گاهاً کم نور شود. برای بررسی و اطمینان از سالم بودن نور لامپ لیوانی اب در مایکروفر گذاشته و درجه را تا نهایت قدرت بالا ببرید. حالا لامپ را دوباره مشاهده کنید که کامل روشن می‌شود یا هنوز کم نور است. اگر لامپ چشمک می‌زند می‌توانید تنظیمات مایکروفر خود را دوباره چک کنید.

علت کار نکردن لامپ مایکروفر

لامپ سوخته است: این علت رایج است. لامپ ماکروفر نیز مانند سایر لامپ ها در لوازم الکتریکی در اثر مصرف زیاد یا تغییر ولتاژ ناگهانی برق بسوزد.بهتر است قبل از تعویض لامپ سوخته با کمک یک مولتی متر برد کنترل را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به سوکت های لامپ ولتاژ کافی و درست فرستاده می‌شود. برای تعویض لامپ دستگاه ابتدا به دلیل امنیت مایکروفر را از برق بکشید. فیوز آن را قطع کنید. پیچ های دریچه را باز کنید و پنل را بیرون بیاورید. محفظه دارای لامپ هالوژن را یافته و پوشش آن را در بیاورید. لامپ را باز کرده و لامپ جدید را جایگزین کنید. به دلیل خطر وقوع مشکلات الکتریکی از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید. تعمیرکاران ماهر پین ورک آماده اعزام به محل مورد نظر شما می‌باشند:  ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

۲ . اختلال در صفحه کنترل اصلی

اگر در صفحه اصلی کنترل دستگاه مشکلی پیش بیاید منجر به کار نکردن لامپ مایکروفر می‌شود. قبل از چک کردن صفحه کنترل از سالم بودن اتصالات،لامپ،سوکت و سیم کشی اطمینان حاصل کنید و در صورت خرابی باید قطعه را تعویض یا تعمیر کنید. در برخی مواقع ممکن است باعث کار نکردن صفحه کلید نیز شود. برای بررسی بیشتر این موضوع مطلب کار نکردن دکمه های مایکروفر را از دست ندهید.

خرابی برد مایکروفر

۳ . اختلال در سوکت لامپ

یکی از دلایل کار نکردن لامپ مایکروفر وجود مشکل در سوکت لامپ دستگاه است. بهتر است قبل از چک کردن و تعویض سوکت لامپ را تعویض کنید. برای بررسی سوکت می توانید از یک مولتی متر کمک بگیرید. حالا سوکت را چک کنید که جریان برق در آن تداوم دارد یا نه. اگر سوکت لامپ هیچ تداوم جریان الکتریکی ای را نشان ندهد به احتمال زیاد خراب است و باید برای تعویض این قطعه اقدام کنید.

۴ . مشکلات مربوط به منبع برق

مشکل در منبع برق می‌تواند موجب کار نکردن لامپ ماکروفر باشد. برای بررسی منبع برق ابتدا پریز برق را با وسیله برقی دیگر یا ولت متر چک کنید تا از برق مطمئن شوید. ماکروفر را از تمامی دستگاه های واسط مثل انواع محافظ و سه راهی و… جدا کرده و آن را مستقیما به پریز وصل کنید. حالا دوباره دستگاه را چک کرده و روشن یا خاموش بودن چراغ را بررسی کنید. کار نکردن لامپ مایکروفر شاید موضوع کوچکی باشد اما این علت کوچک نشان دهنده وجود مشکلاتی در مایکروفر شما باشد. پس لطفاً قبل از پیش آمدن مشکلی حاد تر آن را جدی بگیرید.

تعمیر مایکروفر خود را به متخصصین پین ورک بسپارید

اگر تمامی این راه ها کمکی به شما نکرد و مشکل کار نکردن لامپ مایکروفر شما برطرف نشد باید برای عیب یابی دستگاه خود به یک متخصص رجوع کنید. همانطور که در ابتدای مقاله نیز عنوان شد ماکروفر هزاران ولت برق در خازن های خود نگهداری می کند که در صورت خاموش شدن دستگاه نیز احتمال برق گرفتگی را بالا می برد. همچنین نزدیکی لامپ مایکروفر به خازن این خطر را دو چندان کرده و تعمیر آن را دشوار می کند. و در صورت عیب یابی نادرست دستگاه شما آسیب بیشتری دیده و متضرر می شوید.
با شماره گیری ۰۲۱-۸۷۷۰۰۷۷۰ می توانید از همکاران و تعمیرکاران تیم پین ورک انواع مشاوره و راهنمایی و خدمات مربوط به تعمیر مایکروفر را دریافت کنید. هدف و شعار تیم ما رضایت مشتری است.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.