اگر متوجه شدید که آب به آرامی از کف حمام خارج می‌شود یا اینکه ارتفاع آب در کف حمام ثابت مانده، نشانه گرفتگی لوله فاضلاب میباشد و باید لوله را تخلیه کنید. وجود مو در داخل لوله و چربی و تیغ و … باعث گرفتگی لوله میشود. با استفاده از روش‌هایی که در این مطلب برایتان شرح می‌دهیم یادمیگیرد که با روش‌های درست و به موقع تخلیه لوله فاضلاب حمام و ظرفشویی را انجام دهید. روش‌های زیر مانند استفاده از سیم بلند و فلزی بهتر از مواد شیمیایی است چراکه به لوله‌های آسیبی وارد نمی‌کنند و باعث پوسیدگی آن‌ها نمی‌شوند. در این مطلب از مجله پین‌ورک یاد میگیرید خودتان لوله‌کش خانه خود باشید. پس به ادامه مطلب باز کردن لوله فاضلاب حمام توجه کنید.

 

۱٫یک سیم بلند و فلزی مارپیچی برای باز کردن لوله فاضلاب حمام تهیه کنید.

باز کردن لوله فاضلاب

در انتهای این سیم فلزی میتوانید از یک چنکک برای بیرون کشیدن و تخلیه مواد داخل لوله استفاده کنید. تهیه سیم و انجام کار با آن میتواند به صورت دستی توسط خودتان انجام شود و یا میتوانید مدل برقی آن را تهیه کنید. قبل از انجام هر کاری بهتر است نکات بهداشتی را رعایت کنید و دستکش و عینک کار خود را بزنید. البته برای کار با سیم بلند و فلزی نیاز چندانی به زدن عینک وجود ندارد. فقط اگر می‌خواهید با پاک کننده‌های شیمیایی کار کنید بهتر است از عینک استفاده کنید. درپوش کف حمام را بردارید. بیشتر پوشش‌های دریچه حمام یک پوشش فلزی مشبک است که مانع از ورود اجسام درشت به داخل لوله حمام میشود. پوشش دریچه فاضلاب حمام میتواند به راحتی در محل خود قرار بگیرد و یا در بعضی موارد برای جلوگیری از تکان خوردن آن با استفاده پیچ‌گوشتی آن را پیچ می‌کنند.

 

۲٫سیم بلند را داخل لوله فاضلاب به چرخش درآورید.

رفع گرفتگی لوله فاضلاب

بسته به میزان گرفتگی لوله با مو و … تا جاییکه لازم است و مقاومتی نسبت به آن احساس نمی‌شود، انتهای سیم را داخل لوله فرو ببرید. زمان که مقاومت احساس شد، دسته‌ی بالای سیم را به لرزش درآورید و به آرامی آن را تکان دهید. این کار باعث می‌شود موها در داخل لوله به دام بیوفتتند و دور سیم پیچیده شوند.  به چرخاندن سیم در داخل لوله ادامه دهید و آن را بیشتر در داخل لوله فرو ببرید تا موها و مواد زائد بیشتری را جمع کند و می‌بینید که هر چه بیشتر سیم را داخل لوله فرو ببرید نیروی مقاومت بیشتری احساس می‌کنید. این نشانه‌ی خوبی است و به این معنی است که سیم در حال پاکسازی لوله می‌باشد. در صورتی که مقاومت بیش از حدی احساس کردید، سیم را چند سانتی متر به عقب بکشید و دوباره در داخل لوله فروببرید.

 

۳٫سیم را به بیرون بکشید.

باز کردن لوله گرفته

برای باز کردن لوله فاضلاب حمام فرو بردن سیم در فاضلاب را تا جایی ادامه می‌دهیم که دیگر مقاومتی احساس نشود. این نشانه‌ی آن است که سیم در داخل لوله هر چه مو گیر کرده بود را به دور خود جمع کرده و راه لوله فاضلاب حمام شما باز شده است. برای بیرون کشیدن سیم یک چرخش کامل انجام دهید. با سیم ملائم رفتار کنید تا به لوله فاضلاب شما آسیبی نرساند. دسته سیم را خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا سیم به بیرون حرکت کند. این کار باعث خروج راحتتر سیم می‌شود. سیم را به آرامی بیرون بکشید تا از گیر کردن دوباره مو در داخل لوله جلوگیری کنید و تخلیه به درستی انجام شود. آشغال‌های بیرون کشیده شده توسط سیم فلزی را دور بریزید. با استفاده از دستکش موهای گیر کرده به سیم را بیرون بکشید و سیم را تمیز کنید. پس از این مرحله در پوش دهانه کف حمام را در سر جایش قرار دهید.


مقالات مرتبط :


در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع باز کردن لوله فاضلاب حمام پرداختیم. اگر با این روش نتوانستید به نتیجه برسید با نیروهای متخصص پین‌ورک تماس بگیرید. لوله‌کش‌های باتجربه این کار را به راحتی و بدون هیچ‌گونه دردسر انجام می‌دهند.

 

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

11 ماه پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.