جوش آوردن پکیج معمولاً با ایجاد سروصداهایی عجیب و بلند، روشن شدن چراغ قرمز، نشان دادن کد خطا، بخار کردن و جوش آوردن خود را نشان می‌دهد و پس از چند لحظه خاموش می‌شود. اینکه پکیج جوش می‌آورد یا پس از مدتی خاموش می‌شود دلایل زیادی دارد. در این مطلب می‌خواهیم جوش آوردن و داغ شدن بدنه پکیج بپردازیم و راه‌کارهای ساده ای برای برطرف کردن این مشکل ارائه دهیم. پین ورک با سابقه ای درخشان و داشتن تعمیرکاران حرفه ای برای انجام کلیه امور مربوط به پکیج در خدمت شما هستند. کافی‌ست تلفن را برداشته و با تیم پین ورک تماس حاصل نمایید تا نزدیک ترین متخصص را به محل مورد نظر شما ارسال کنند. ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

علت جوش آوردن پکیج

قبل از اینکه سراغ چرایی و علت جوش آوردن پکیج برویم باید بدانیم که جوش آوردن پکیج هم در زمستان و هم در تابستان اتفاق می‌افتد. اما این علت در زمستان شایع تر است. پکیج های تک مبدله تنها در زمستان جوش می‌آورند. در این پکیج ها پمپ در تابستان لازم نیست و خاموش می‌ماند اما با شروع فصل سرد پکیج شما با جام بودن پمپ مواجه می‌شود. به جز پمپ عواملی مانند قطع بودن شیرهای پایین پکیج، تمیز نبودن توری صافی برگشت و اختلال برد کنترل می‌تواند علت داغ شدن بدنه پکیج باشد.

تعمیر پکیج در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

علت جوش آوردن پکیج

علت جوش آوردن پکیج دو مبدله در زمستان و تابستان چیست؟

به طور کلی می‌توان گفت :

  • مبدل جرم و رسوب گرفته است.
  • برد کنترل که مغز پکیج محسوب می‌شود خراب است.
  • شیرهای زیر پکیج بسته و قطع است.
  • پمپ سیرکولاتور خراب یا سوخته است.
  • اختلال بای پاس،یکسره شدن فلومتر، کثیف بودن توری، خرابی کلید تنظیم کننده دما، عدم تنظیم شعله و… نیز از دلایل مربوطه است که در ادامه به طور مفصل به بررسی آن ها می‌پردازیم.

چگونگی فعال کردن حالت زمستانه پکیج در فصل سرد:

ابتدا برای اطمینان و ایمنی بیشتر پکیج را خاموش کنید. شیرهای زیر پکیج را باز کنید. تمامی شیرهای مربوط به رادیاتور را باز کنید(حتی شیرهای کوچک). سپس رادیاتور را هواگیری کنید. فشار پکیج را کنترل کنید (در ادامه فشار استاندارد پکیج را بازگو می‌کنیم) و در آخر دستگاه را روی حالت زمستانه تنظیم کنید (معمولاً کلیدی است که تصویر دانه برف دارد). توصیه می‌کنیم در تابستان نیز شیرهای رادیاتور را باز بگذارید تا به مرور زمان رسوباتی تشکیل نشده و مسیر چرخش آب دچار انسداد و گرفتگی نشود.

۱ . اختلالات مربوط به جریان آب در مدار

اگر مسیر گردش آب مسدود شده باشد و یا به دلیل نشتی و خرابی منبع انبساط با کمبود آب مواجه باشیم، آب در مدار گرمایشی به چرخش در نمی‌آید و پکیج جوش آورده و در نهایت پس از مدتی خاموش می‌شود. اگر پمپ نیز به هر دلیلی خراب باشد و آب مورد نیاز فراهم نگردد می تواند باعث علت جوش آوردن پکیج باشد.

اشکال در انتقال آب در لوله

۲ . هوا گرفتن پکیج

هوا گرفتن پکیج یکی از علت جوش آوردن پکیج به شمار می‌رود. در صورتی که پکیج به خوبی هواگیری نشود پمپ به جای آب، هوا را به گردش در می‌آورد. وقتی هوا در مدار گرمایشی جریان داشته باشد فشار پکیج بالا رفته و پکیج جوش آورده و پس از مدتی خاموش می‌شود.

۳ . رسوب گرفتن مبدل

زمانی که مبدل جرم بگیرد آب نیز در مسیر نمی‌تواند حرکت کند. پس موجب جوش آوردن پکیج می‌شود. برای رفع این مشکل باید مبدل توسط تعمیرکار مجرب با اسید شستشو داده شود. کار کردن با اسید، انتخاب نوع اسید مورد نیاز و مناسب خطرناک است و در صورت ناشی بودن خسارت های مالی و جانی برای شما به بار می‌آورد. پس حتما از یک تعمیرکار خبره و متخصص کمک بخواهید.

  • پین ورک با ارائه بالاترین و بهترین کیفیت سرویسکاران دوره دیده و ماهر خود را برای انجام کلیه خدمات پکیج به محل مورد نظر شما می‌فرستد. برای دریافت هر گونه مشاوره و خدمات با شماره زیر تماس بگیرید: ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

۴ . خراب شدن پمپ سیرکولاسیون

هرگونه خرابی یا سوختن پمپ سبب ایجاد مشکلات متعدد برای پکیج است. خراب شدن پمپ در انتها می‌تواند از مهم ترین علت جوش آوردن پکیج باشد. پس آن را به درستی بررسی و در صورت وجود مشکل تصمیم به تعمیر و تعویض آن بگیرید.

۵ . تنظیم نبودن دما و فشار پکیج

اگر فشار و دمای پکیج تنظیم نباشد می‌تواند سبب بروز مشکلاتی در پکیج شود. به طور مثال بالا رفتن فشار پکیج می‌تواند به منبع انبساط آسیب برساند یا زیاد از حد بودن فشار پکیج سبب جوش آوردن پکیج می‌شود. این فشار و دما باید طبق فصول گرم یا سرد سال تنظیم و بررسی شوند. به طور کلی فشار مناسب پکیج باید عددی بین۷/۰ تا ۵/۱ باشد. دما مناسب پکیج در تابستان ۶۰ تا ۶۵ درجه است. در زمستان علاوه بر دمای آب باید رادیاتور ها نیز گرم شوند پس دمای مناسب پکیج ۶۵ درجه و دمای رادیاتور۷۵ درجه باشد.

علت افت فشار پکیج

۶ . اختلال در شیر موتور

شیر موتور اگر مشکلی داشته باشد می‌تواند یکی از علت های داغ شدن بدنه پکیج باشد. پس باید آن را باز کنید و فنرها را چک کنید. بهتر است یک متخصص این کار را انجام دهد.

۷ . کم بودن فشار گاز

بدون وجود گاز شعله و گرمایی در کار نیست. در صورت فشار ضعیف نیز شعله کم شده و در نهایت پکیج جوش آورده و خاموش می‌شود.
اگر با هیچ کدام از توضیحات بالا متوجه عیب پکیج خود نشدید و نتوانستید این مشکل را برطرف کنید نگران نباشید و این کار را به تعمیرکاری ماهر بسپارید. همچنین باید بدانید این علت ها در تمامی برند ها یکسان نیست و متفاوت است و تعمیر و تشخیص آن ها نیازمند مهارت و تجربه است.

بهترین و بالاترین کیفیت با نازل ترین قیمت ها را در کوتاه ترین زمان ممکن با پین ورک تجربه کنید.

امروزه با پیشرفت روز‌افزون تکنولوژی پکیج های دیواری جای موتورخانه های پر سروصدا و آبگرمکن های غول پیکر را گرفته‌اند و ما خیلی ساده و بدون دردسر با هزینه خیلی کمتر می‌توانیم در آپارتمانمان آبگرم داشته باشیم. پکیج ها به دلیل تولید ابگرم مصرفی ما مورد استفاده‌اند و بسیار محبوبیت دارند. ما برای شستشوی لباس،ظروف و حمام رفتن به آبگرم نیاز داریم و در صورت نبود آن به دردسر خواهیم افتاد. پکیج ها در کنار این محبوبیت و نقش مهم نیاز به رسیدگی دارند و در صورت وجود هرگونه مشکل باید به سرعت عیب یابی شوند.

سرویسکاران و تعمیرکاران آموزش دیده و مجرب پین ورک آماده اعزام به محل مورد دلخواه شما هستند. پین ورک نمایندگی معتبر تعمیر انواع پکیج بوتان، ایساتیس، بوش، گلدیران و… با داشتن سابقه ای خوب در خدمت شماست. رضایت شما مشتریان عزیز هدف ماست.
کافی ‌ست همین حالا تلفن را برداشته و تماس بگیرید : ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.