وقتی کد خطایی نمایش داده می‌شود، ماشین ظرفشویی شما یک ایراد مشخص را به شما نشان می‌دهد. ارور ظرفشویی پاکشوما به شما می‌گوید که کدام قسمت‌های ماشین ظرفشویی پاکشوما را تعویض یا بررسی کنید. شما می‌توانید جهت عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود با پین ورک در تماس باشید. پین ورک، با گرد هم آوردن بهترین گروه تکنسین‌های ماهر و باتجربه آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده و در کمترین زمان ممکن ارور ماشین ظرفشویی شمارا اعم از؛ بوش، موریس، سامسونگ و… عیب یابی کرده و عملکرد آن را به حالت سابق برمیگردانند. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

کد خطا و ارور ظرفشویی پاکشوما

۱ . ارور E1 ظرفشویی پاکشوما

این کد خطای ظرفشویی پاکشوما، ناشی از قفل بودن موتور ظرفشویی است.

تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما

بهترین متخصص با کمترین قیمت

 • ابتدا سوکت موتور را چک کرده و پس‌ازآن دستگاه را خاموش کرده و از برق کشیده و با یک متخصص ماهر تماس بگیرید.
 • اگر با خاموش شدن یکباره ماشین ظرفشویی روبرو شدید، توصیه می شود برای رفع مشکل، مطلب “علت خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین برنامه شستشو” را مطالعه نمایید.

۲ . ارور E2 ظرفشویی پاکشوما

این کد خطای ظرفشویی پاکشوما، ناشی از بیش‌ازحد بودن آب دستگاه و یا نرسیدن آب کافی به محفظه است.

 • ممکن است که اشکالی در سیستم هیدرواستات دستگاه باشد بنابراین شیر آب را بسته و سعی کنید سیستم هیدرواستات دستگاه را بررسی کنید.
 • سنسورهای تشخیصی میزان آب، نمی‌توانند به‌درستی سطح آب دستگاه را نشان دهند. ممکن است پس از مدتی ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شود و منجر به نشتی آب شود.
 • در بعضی از موارد، شیر برقی دستگاه دچار مشکل شده است که منجر به پر شدن محفظه بیشتر از حد موردنیاز با آب می‌شود. درصورتی‌که مشکلی در شیر برقی دستگاه نبود، شاید سیم‌های میکرو سوییچ قطع‌شده و باعث مشکل شده باشند پس سعی کنید آن هارا به‌دقت چک کرده یا آن را به یک متخصص بسپارید. در برخی مواقع نیز سنسورهای تشخیصی میزان آب، نمی‌توانند به‌درستی سطح آب دستگاه را نشان دهند و ممکن است پس از مدتی ماشین ظرفشویی با مشکل مواجه شود و منجر به نشتی آب شود.
 • نرسیدن آب کافی به دستگاه می‌تواند مربوط به پمپ دستگاه باشد که با تعمیر آن معمولاً عملکرد دستگاه به حالت قبل برمی‌گردد. در صورت برطرف نشدن این ارور ظرفشویی پاکشوما، بررسی کنید که آیا سوراخی یا گرفتگی در سیستم آب‌رسانی دستگاه وجود دارد یا خیر و سپس، شلنگ‌های ورودی آب را ازلحاظ هرگونه گرفتگی سوراخ و آسیب و تاخوردگی چک کنید تا منشأ مشکل را پیدا کنید. اگر ارور دستگاه برطرف نشد، شاید فیلتر مکش آب و یا شیر آب نیاز به تعویض و یا در مرحله آخر برد دستگاه نیاز به بررسی داشته باشد.

۳ . ارور E3 ظرفشویی پاکشوما

این کد خطای ظرفشویی پاکشوما ناشی از خرابی ترموستات دستگاه است که به گرم نشدن آب و نرسیدن دمای آن به درجه پیش‌بینی شده جهت شروع چرخه شستشو است. در بعضی موارد نیز این ارور ظرفشویی پاکشوما ناشی از داغی بیش است حد آب دستگاه است.

 • ابتدا دمای آب را چک کنید. درصورتی‌که دمایان بیش‌ازحد استاندارد بود، احتمال دارد به برخی ظروف و دستگاه شما صدمه بزند. بنابراین در صورت وجود این مشکل حتماً دستگاه را خاموش کرده و با یک نمایندگی معتبر جهت مشاوره تماس بگیرید. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

۴ . ارور E4 ظرفشویی پاکشوما

این کد خطای ظرفشویی پاکشوما، ناشی از خطا در تخلیه صحیح آب دستگاه است.

 • ابتدا باید میزان مقاومت پمپ دستگاه بررسی شود. اگر مقاومت پمپ ظرفشویی استاندارد بود، ممکن است خطای برد الکتریکی دستگاه به وجود آمده باشد.
 • در برخی موارد رایج نیز این خطا به دلیل سوختگی پمپ ماشی ظرفشویی است و نیاز به بررسی و تعویض جهت یک متخصص مجرب دارد تا به‌خوبی این کار را انجام داده و از صدمات دیگر دستگاه جلوگیری کند.

۵ . ارور E6 ظرفشویی پاکشوما

در صورت نشان داده شدن این کد خطا توسط صفحه نمایشگر دستگاه، ابتدا از عدم گرفتگی شلنگ‌های تخلیه براثر باقی‌مانده‌های غذایی و آشغال اطمینان حاصل کنید.

 • این کد خطا شاید ناشی از گرفتگی فیلترهای پمپ تخلیه به دلیل جمع شدن رسوبات باشد و یا شلنگ تخلیه آب‌گرفته و یا معیوب شده باشد. شلنگ تخلیه را ازلحاظ هرگونه سوراخ و گرفتگی، تاخوردگی بررسی کنید زیرا روی فشار آب خروجی ماشین ظرفشویی تأثیر زیادی دارد.
 • اگر موارد فوق مشکلی نداشت، پمپ تخلیه ماشین ظرفشویی باید توسط یک متخصص بررسی شود و شاید نیاز به تعویض داشته باشد تا به عملکرد سابق برگردد.

عیب یابی ارور ماشین ظرفشویی پاکشوما با پین ورک

این مقاله توسط متخصصین پین ورک جهت راهنمایی و اطلاع رسانی به شما فراهم شده است. در صورت به وجود آمدن خطایی در عملکرد ماشین ظرفشویی و معیوب شدن آن، سیستم هوشمند ماشین ظرفشویی با نمایش کدهای ارور و خطا روی صفحه‌نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما که در ذکر شده‌اند، ایراد ماشین ظرفشویی را نشان می‌دهند که با بررسی معنی کد نشان داده‌شده می‌توان به عیب یابی و تعمیر قسمت معیوب پرداخت و عملکرد آن را به حالت سابق برگرداند.

امکان دارد که در بعضی مواقع کدهای دیگری نیز در صفحه‌نمایش ماشین ظرفشویی پاکشوما شما دیده شود که به کمک دفترچه راهنمای شرکت سازنده و یا به کمک یک متخصص می‌توانید دستگاه خود را عیب یابی کنید. متخصصین پین ورک همواره آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان بوده و باتجربه بالا درزمینهٔ تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما، بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند. برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس بگیرید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.