تلویزیون‌های پاناسونیک دارای سیستمی می‌باشند که در صورت رؤیایی با هر ایراد یا مشکلی در دستگاه به‌وسیلهٔ چراغ‌های بخش جلویی دستگاه چشمک می‌زنند. به صورتی که ایرادهای تلویزیون پاناسونیک به‌صورت چراغ چشمک‌زن خود را نشان می‌دهند. زمانی که این چراغ‌های چشمک‌زن را دیدید، بدیهی است که با برطرف کردن زودتر این ایرادها می‌توانید از خسارت‌های بیشتری که احتمال دارد به تلویزیون شما وارد شود پیشگیری کنید. مطالب مقاله زیر شما عزیزان را در عیب یابی تلویزیون پاناسونیک یاری خواهند کرد. در صورت خواندن مطالب اگر در رفع کردن ایرادهای تلویزیون پاناسونیک به یک فرد تعمیرکار نیاز داشتید، پین ورک مرکز تخصصی تعمیرات تلویزیون پاناسونیک در خدمت‌رسانی به شما عزیزان آماده می‌باشد. در صورت تمایل به مشورت و برقرار کردن ارتباط با متخصصین و تعمیرکاران تیم مجرب پین ورک می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس گرفته و تعمیرات و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک را به پین ورک بسپارید.

مشکلات و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک

۱ . خراب بودن پنل تلویزیون پاناسونیک

نمایشگر دستگاه همان پنل می‌باشد. هزینه تعمیر و یا تعویض این بخش زیاد می‌باشد لذا اگر با کندی تصویر در تلویزیون پاناسونیک، کم شدن نور آن و بروز پیدا کردن نقاط افقی یا عمودی در تصویر مواجه شدید، در اسرع وقت برای برطرف کردن مشکل اقدام کنید.

تعمیر تلویزیون پاناسونیک در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

۲ . روشن نشدن تلویزیون پاناسونیک

روشن نشدن تلویزیون می‌تواند یکی از رایج‌ترین مشکلات است که باعث آزار مصرف‌کننده‌ها می‌شود. اگر به قطعه‌های تلویزیون برق کافی نرسد، پاور دستگاه از کار افتاده باشد و یا مین برد ایراد داشته باشد، ما شاهد روشن نشدن تلویزیون خواهیم بود. موارد دیگری نیز در بروز پیدا کردن این مشکل تأثیرگذار هستند اما موارد مذکور در وهله اول باید مورد بررسی قرار گیرند. برای بررسی بیشتر مطلب روشن نشدن تلویزیون را بخوانید.

روشن نشدن تلویزیون

۳ . مشکل داشتن آداپتور تلویزیون پاناسونیک

اگر تلویزیون پاناسونیک شما، در قطعه آداپتور ایرادی دارد شما می‌توانید با کنترل کردن ولتاژ مشکل را رفع کنید.

۴ . به‌صورت ناگهانی خاموش شدن تلویزیون پاناسونیک

گاهی ممکن است زمانی که دستگاه روشن است و ما مشغول به دیدن برنامه و یا فیلمی در آن هستیم، شاهد خاموش شدن ناگهانی آن شویم.

  • حال برای تعمیر و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک خود ابتدا اتصال‌های برق و غیره مربوط به تلویزیون را مورد بررسی قرار دهید. زیرا اگر هرگونه اختلال در نوسانات برق پیش بیاید می‌تواند باعث آسیب‌های جدی به تلویزیون شما شود. پیشنهاد ما به شما این است که ترانس یا محافظ را سریعاً بررسی کنید.

۵ . وجود نداشتن تصویر در تلویزیون پاناسونیک

اگر رطوبتی به دستگاه شما وارد شده باشد و یا هنگام تمیز کردن دستگاه آبی به پنل تلویزیون وارد شده باشد، می‌تواند باعث نبودن تصویر در نمایشگر شود. پس همواره به این موضوع دقت داشته باشید چراکه ممکن است خسارات مهمی به دستگاه شما وارد شود.

  • مسئله دیگری که می‌تواند سبب تصویر نداشتن تلویزیون شود، آسیب دیدن یا ایراد داشتن بک لایت می‌باشد.

۶ . ایراد داشتن مین برد تلویزیون پاناسونیک

اغلب مشکلاتی که برای مین بردهای تلویزیون می‌تواند به وجود بیاید مربوط به نوسان‌های برق است.

  • شما می‌توانید برای جلوگیری از بروز این مشکل و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک از یک محافظ برق استفاده کنید. نوسانات برق به این صورت می‌توانند به دستگاه شما آسیب برسانند که زمانی که ولتاژ به بردهای داخلی زیاد می‌شود ضرر زیادی به مین برد دستگاه وارد می‌شود.

تعمیر پنل تلویزیون

۷ . قطع بودن صدا در تلویزیون پاناسونیک

اغلب این موضوع زمانی اتفاق می‌افتد که خروجی‌های دستگاه خراب‌شده و یا به‌صورت صحیح متصل نشده باشند. دلیل دیگری که می‌تواند باعث قطع شدن صدا شود، اختلال‌هایی در T.CON می‌باشد.

۸ . وجود قطعی در بخش پورت HDMI و یا AV در تلویزیون پاناسونیک

علت خرابی تلویزیون پاناسونیک در این زمینه می‌تواند براثر صحیح کار نکردن یا اصلاً کار نکردن پورت‌های ورودی دستگاه باشد. گاهی نیز این پورت‌ها می‌توانند قطع شده باشند.

  • برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک شما باید مین برد را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است برای انجام این کار از یک متخصص کمک بگیرید. شما عزیزان می‌توانید با کارشناسان تیم پین ورک در تماس باشید. برای برقراری ارتباط با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ می‌توانید تماس حاصل نمایید.

۹ . خراب شدن فلت COF در تلویزیون پاناسونیک

در تلویزیون‌هایی که LED و یا LCD می‌باشند تصویر روی نمایشگر تشکیل‌شده از ۶ ستون است. داده‌ها در ۶ عدد ستون به‌صورت جدا کنار هم قرار می‌گیرند و به این صورت تصویر شکل می‌گیرد. حال کاری که قطعه فلت COF انجام می‌دهد، این است که داده‌ها را از برد تیکان گرفته و به این ستون‌ها می‌دهد که درنهایت در شکل مستطیل تصاویر در صفحه نمایش نشان داده می‌شوند.

  • اگر فلت COF دچار ایراد و یا مشکل شود، تصویرهای ستون‌ها و درنتیجه رنگ تداخل پیدا می‌کند. برای حل این مشکل بهتر است عیب‌یابی تلویزیون پاناسونیک خود را به یک تعمیرکار محول کنید.

۱۰ . خراب شدن بک لایت در تلویزیون پاناسونیک

بک لایت از تعدادی لامپ ال ای دی تشکیل‌شده است و می‌توان آن را از مهم‌ترین اجزای سازنده تلویزیون به شمار آورد. نوری که پنل دستگاه برای نمایش دادن تصاویر نیاز دارد از بک لایت گرفته می‌شود. در حالتی که حتی یکی از لامپ‌های موجود در قطعه بک لایت بسوزد می‌تواند باعث تاریک شدن تصویر در آن قسمت در تلویزیون شود. گاهی نیز با سوختن حتی یکی از این لامپ‌ها جریان مدار قطع شده و می‌تواند باعث خاموش شدن لامپ‌هایی که سالم است بشود. یکی از عواملی که می‌توانید بفهمید بک لایت دستگاه شما خراب‌شده این است که هنگام روشن کردن تلویزیون صدا داشته باشید اما تصویری وجود نداشته باشد.

  • ممکن است تصویر کم‌نور نیز بشود که در این حالت مشکل با تاباندن نور حل می‌شود. برای بررسی و تعمیر این بخش پنل تلویزیون شما باید باز شود. اکیداً به شما توصیه می‌کنیم که باز کردن پنل دستگاه را به یک متخصص بسپارید.

تعمیر تلویزیون پاناسونیک توسط متخصصین پین ورک

در نوشتاری که خواندید شما را با راه ‌های تعمیرات و عیب یابی تلویزیون پاناسونیک آشنا شدید. پیشنهاد ما به شما مصرف‌کننده گرامی این است که اگر اطلاعات شما در این زمینه کافی نیست و تجهیزات مناسب برای تعمیر تلویزیون پاناسونیک ندارید، هرگز دستگاه خود باز دست‌کاری نکرده و به قطعات مربوط به آن دست نزنید. چون اغلب ممکن است آسیب‌ها و خسارات جدی به آن واردشده که لازم شود هزینه‌های پرداختی شما برای تعمیر زیادتر از حد معمول شود.

پین ورک؛ مرکز تخصصی تلویزیون پاناسونیک است که از به‌روزترین لوازم و مجرب‌ترین افراد متخصص و تعمیرکار در حوزه تعمیرات تلویزیون پاناسونیک برخوردار می‌باشد. جهت برقرار کردن ارتباط با پین ورک با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ در تماس باشید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.