بهتر است هر چه زودتر متوجه این موضوع شوید که آیا نیاز دارید که فیلتر دستگاه قهوه دائمی داشته باشید یا می‌خواهید از فیلترهای کاغذی قهوه استفاده کنید؟ همیشه بحث درباره‌ی انتخاب فیلتر کاغذی قهوه در مقابل فیلتر توری قهوه که به آن فیلتر دائمی قهوه نیز گفته میشود وجود دارد و هر دو جوانب مثبت و منفی خود را دارند که باعث می‌شود همه‌ چیز حتی برای کسی که سعی در انتخاب دارد دشوارتر شود. بنابراین بیایید باهم مقایسه کنیم تا شما بتوانید انتخاب کنید. در این مطلب از مجله پین‌ورک به موضوع مقایسه فیلتر کاغذی و فیلترهای توری یا دائمی قهوه می‌پردازیم.

 

۱٫فیلتر کاغذی قهوه روغن قهوه را به دام می‌اندازد و از کلسترول بالا جلوگیری می‌کند.

نکته مثبت در مورد داشتن این فیلتر این است که همه گردوغبار ریز قهوه که از زمین می‌آید را از بین می‌برد و روغن قهوه را می‌گیرد که به بعضی از آن‌ها بهترین طعم را می‌دهد. گفته می‌شود که روغن قهوه از جمله مواردی است کلسترول را افزایش می‌هد به این معنی است که فیلتر کاغذی قهوه مانع ورود روغن به داخل فنجان می‌شود و این چیز بسیار خوبی است.

فیلتر قهوه توری

اگر به فکر سلامتی خود نیستید و یا میزان کلسترول برای شما اهمیتی ندارد بنابراین به نظر نمی‌رسد که خبرهای خوبی برای شما باشد. در واقع ممکن است ناراحت باشید که طعم کمتری از قهوه را می‌چشید. اما اگر شما یک قهوه‌خور pvtihd هستید (۵ لیوان بیشتر) حتی اگر سلامتی شما درجه‌ یک باشد بهتر است از نوشیدن زیاد روغن قهوه خودداری کنید. در یک فیلتر توری قهوه روغن قهوه قادر است از درون حفره‌های ریز عبور کرده و به قهوه شما برسد.

 

۲٫فیلتر توری قهوه نیاز به شستشو دارند و فیلترهای کاغذی باید دور ریخته شوند.

یک مشکل که من همیشه در مورد فیلترهای دائمی دارم شستشو است. بعد از هر قهوه‌ای که درست می‌کنم باید فیلتر قهوه را که برای من کمی سخت است بشویم. این‌یکی از دلایلی است که من از فیلترهای کاغذی استفاده می‌کنم.

فیلتر توری قهوه

زیرا فقط آن‌ها را از سبد قهوه بیرون می‌آورم و کل دستگاه قهوه را بدون فیلتر می‌شویم. یک فیلتر دائمی نیاز به شستشو دارد زیرا مقداری از روغن قهوه در آن باقی می‌ماند و همراه آن قهوه‌های خاکی و ذرات موجود در آن وجود دارد. لکه در فیلترهای دائمی وجود ندارد به‌خصوص اگر فلزی نباشد. من فقط یک سال پیش از فیلتر برای قهوه استفاده کرده‌ام و در این‌یک سال هنوز هم‌رنگ فیلتر نو مانده است.

 

۳٫فیلتر کاغذی قهوه به‌اندازه فیلترهای دائمی سازگار با محیط‌ زیست نیستند.

بااین‌حال بدان معنی است که من فکر می‌کنم به روش‌هایی از کاغذ استفاده می‌کنم که سازگار با محیط‌زیست نیستند. فیلترهای دائمی یک کارت با ضمانت و یکی از راه‌های کاهش ضایعات کاغذ غیرضروری است. فیلتر دائمی به این معنی است که شما از آن چندین سال استفاده می‌کنید و پارها آن‌ها می‌شویید و تمیز می‌کنید. در مقایسه با استفاده از یک فیلتر کاغذی جدید که با آن قهوه‌ای دم‌کرده‌اید. البته می‌توانید همیشه به دنبال فیلترهای کاغذی ساخته‌شده از کاغذهای بازیافت شده باشید که من در سوپرمارکت پیدا نکردم اما مطمئنم که برخی از شرکت‌ها آن‌ها را تولید می‌کنند.

 

۴٫فیلترهای کاغذی به‌ندرت عطر و بوی عجیب‌وغریب را منتقل می‌کنند.

اکنون نکته‌ای در مورد فیلترهای کاغذی این است که غالباً فیلترهای کاغذی باعث می‌شود که طعم قهوه شما طعم و بوی کاغذ بگیرد یا بی‌مزه باشد. این فیلترها معمولاً باکیفیت پایین هستند. حداقل آن‌هایی که من از فیلتر قطره‌ای خود استفاده کردم. من تاکنون از فیلترهای مارک فروشگاه استفاده کردم که بسیار خوب بودند. در مورد فیلترهای دائمی آن‌ها باید خیلی خوب شستشو و تمیز شوند به‌طوری‌که فنجان قهوه بعدی شما طعم روغن قهوه و قهوه بی‌رنگ نگیرد. شاید شما فکر کنید من اغراق می‌کنم اما باید چگونگی طعم چای یا قهوه خود را با فیلتر تازه و ۶ ماه بعد از مصرف آن در استفاده روزانه مقایسه کنید. فیلترهای دائمی همچنین دارای برخی از گره‌های عجیب غریب و برخی خطوط و بعضی از نقاطی هستند که روغن قهوه بافاصله آن‌ها باهم حل می‌شود و به‌سختی شسته می‌شوند.

 

آیا فیلتر کاغذی قهوه بهتر از فیلتر دائمی است؟

این چیزی است که من به آن بسیار ذهنی رأی می‌دهم. به نظر من فیلتر کاغذی قهوه بهترین‌های هر دو جهان را ارائه می‌دهد.

مقایسه فیلتر قهوه کاغذی و فیلتر قهوه دائمی

  • به‌راحتی می‌توانید آن‌ها را دور بیندازید.
  • دارای سیستم فیلتر خوب و چیزی از آن‌ها رد نمی‌شود.
  • اگر تمام شود جایگزینی آسان است.

برای من فیلتر توری قهوه کمی دشوار هستند بیشتر به دلیل آنکه مجبور هستم بعد از هر بار استفاده آن‌ها را بشویم. شاید برای شما موضوع بزرگی نباشد اما برای من موضوع مهمی است. بنابراین از فیلترهای کاغذی استفاده می‌کنم. البته سبد قهوه نیز به تمیز کردن منظم نیاز دارد.


مقالات مرتبط :


تمام مقایسه‌ها بین این دو فیلتر و نحوه انجام کار با آن‌ها انجام شد. بنابراین شما تصویری گسترده از نحوه کار هر فیلتر دارید و اینکه چقدر می‌توانید به هریک از آن‌ها اعتماد کنید. پیدا کردن هر دو فیلتر کاغذی و دائمی به اندازه کافی آسان هستند و به اشکال و اندازه‌های مختلفی در بازار وجود دارند. در این مطلب از مجله  پین‌ورک به موضوع مقایسه بین فیلتر کاغذی و دائمی قهوه پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد 🙂

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

2 سال پیش ملیحه احمدی

درباره نویسنده

سلام. من ملیحه احمدی به عنوان یه عضو کوچک از پین ورک در کنار شما هستم تا بتونم مطالب متنوع و جالبی رو با شما به اشتراک بذارم. یکی از ویژگی‌هایی که منو به نوشتن محتواهای جدید ترغیب می‌کنه، روحیه‌ی بالا برای یادگیری مطالب جدید و بکارگیری خلاقیت در نوشته‌هام هست. امیدوارم این مطالب به اندازه کافی براتون جذاب و به دلتون نشسته باشه :)

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.