دیفراست یا یخ زدایی نکردن یخچال می‌تواند برای همه آزاردهنده باشد. این مشکل باعث برفک زدن یخچال می شود و باید هرچه سریع‌تر برطرف شود. دلایل گوناگونی در این مشکل مؤثر هستند که در ادامه به برخی از آن‌ها می‌پردازیم.

اگر با خواندن تمامی موارد زیر بازهم مشکل یخ زدایی نکردن یخچال حل نشد، پیشنهاد ما این است که برای تعمیر مشکل دیفراست نکردن از تعمیرکاران نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال پین ورک کمک بگیرید. شما مصرف‌کننده عزیز می‌توانید تعمیر مشکل یخ زدایی نکردن یخچال خود را به پین ورک، نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال‌های سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، امرسان، بوش، جنرال الکتریک و… بسپارید. برای تماس با تیم پین ورک می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

تعمیر یخچال در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

دلایل یخ زدایی نکردن یخچال

دلایل گوناگونی باعث یخ زدایی یا دیفراست نکردن یخچال می‌شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. به موارد زیر توجه کنید:

۱ . عدم تنظیم بودن دمای یخچال

قبل از آنکه قطعه‌ای را در یخچال بررسی و نسبت به تعمیر آن اقدام کنید، ابتدا تنظیمات داخلی که مربوط به دمای یخچال می‌باشد را چک کنید. گاهی نیاز است کمی دمای آن را زیاد کنید. دمای داخلی یخچال در حال متوسط باید بین محدوده ۳ تا ۶ درجه سانتی‌گراد تنظیم شود.

 • اگر با مشکل تنظیم نشدن دمای یخچال روبرو هستید، توصیه ما این است که حتما مقاله نوسان دمای یخچال را مطالعه نمایید.

۲ . تایمر یخ زدایی

تایمر یخ زدایی در سراسر طول روز چندین بار هیتر یخ زدایی را روشن می‌کند، تا یخ زدگی را که ممکن است روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور جمع شده باشد ذوب کند. اگر تایمر یخ زدایی خراب باشد، امکان دارد به چرخه یخ زدایی پیش نرود. حتی امکان دارد در طول چرخه یخ زدایی انرژی لازم را به هیتر یخ زدایی ارسال نکند.

 • برای تشخیص اینکه آیا تایمر یخ زدایی خراب است یا نه، نشانگر را به‌آرامی به چرخه یخ زدایی پیش ببرید. کمپرسور باید خاموش و هیتر روشن شود. اگر تایمر ظرف ۳۰ دقیقه انرژی لازم را به اجزای یخ زدایی ارسال نکند یا به خارج از چرخه یخ زدایی پیش نرود، این نشان می‌دهد که تایمر یخ زدایی پیشروی نمی‌کند. اگر تایمر یخ زدایی پیش نمی‌رود، باید آن را عوض کنید.
 • برای آشنایی بیشتر با دلایل برفک زدن یخچال فریزر؛ پیشنهاد می شود مطلب علت برفک زدن یخچال را دنبال کنید.

تنظیم نبودن دمای یخچال

۳ . مونتاژ هیتر یخ زدایی

مونتاژ هیتر یخ زدایی چندین بار در سراسر طول روز روشن می‌شود تا یخ زدگی که امکان دارد روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور جمع شده باشد از بین برود.

 • اگر مونتاژ هیتر یخ زدایی خراب باشد، سیستم یخ زدایی کارنکرده و یخ زدگی همچنان روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور جمع می‌شود و باعث یخ زدایی نکردن یخچال می‌شود. برای تشخیص خراب بودن هیتر یخ زدایی، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر هیتر یخ زدایی تداوم ندارد، آن را عوض کنید.

۴ . برد کنترل یخ زدایی

برد کنترل یخ زدایی مشخص می‌کند که چرخه یخ زدایی باید هرچند وقت یک‌بار انجام بشود. در صورت خرابی برد، یخچال چرخه یخ زدایی را انجام نمی‌دهد و در نتیجه باعث یخ زدایی نکردن یخچال می‌شود.

 • قبل از عوض کردن برد کنترل یخ زدایی، ابتدا هیتر یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی را تست کنید. اگر بخاری یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی به‌درستی کار می‌کنند، احتمالاً برد کنترل یخ زدایی خراب است.
 • به دلیل حساسیت و پیچیدگی اجزای سازنده یخچال اگر قصد بررسی و یا تعویض این قطعه یا قطعات آن را دارید و خود دانش کافی برای انجام این کار را ندارید، پیشنهاد ما این است که از تعمیرکاران مجرب و کاردان تیم پین ورک کمک بگیرید. برای دریافت این خدمات شما مصرف‌کننده گرامی می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

۵ . قرارگیری مواد غذایی زیاد در یخچال

زمانی که یخچال به‌صورت درست نمی‌تواند عمل یخ زدایی را انجام دهد، علت آن جا دادن بیش‌ازحد مواد غذایی در یخچال می‌باشد. و یا حتی بسته نشدن درست کشوهای یخچال و همچنین در جای خود درست قرار نگرفتن جایخی‌های مکعبی نیز می‌توانند باعث شوند یخ زدایی به‌درستی انجام نشود.

 • همواره از قرارگیری مواد غذایی، جایخی‌های مکعبی و بسته شدن کشوها به‌صورت درست اطمینان حاصل کنید.

۶ . ترموستات یخ زدایی

ترموستات یخ زدایی وظیفه کنترل کردن دمای سیم‌پیچ‌های اواپراتور را بر عهده دارد. هنگامی‌که سیم‌پیچ‌ها به زیر دمای تنظیم‌شده می‌رسند، اتصال‌های ترموستات بسته می‌شوند تا اجازه دهند انرژی در طی چرخه یخ زدایی به هیتر یخ زدایی جریان یابد.

 • در چرخه یخ زدایی، هیتر یخ زدایی هر یخ زدگی را که ممکن است روی سیم‌پیچ اواپراتور جمع شده باشد، از بین می‌برد. اگر ترموستات یخ زدایی خراب باشد، اتصال‌های ترموستات بسته نمی‌شود. درنتیجه، ترموستات انرژی لازم برای هیتر یخ زدایی را تأمین نمی‌کند.
 • برای تشخیص خراب بودن ترموستات یخ زدایی، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر ترموستات یخ زدایی وقتی به پایین‌ترین دمای محدوده عملکرد خود می‌رسد تداوم نداشت، آن را تعویض کنید.

خرابی ترموستات یخچال

۷ . برد کنترل اصلی

برد کنترل اصلی منبع انرژی کلیه اجزای سازنده یخچال ازجمله سیستم یخ زدایی را تنظیم می‌کند. اگر برد کنترل اصلی خراب باشد، ممکن است ولتاژی را که به سیستم یخ زدایی می‌فرستد، متوقف کند

 • بردهای کنترل اغلب به‌اشتباه تشخیص داده می‌شوند – قبل از تعویض کنترل اصلی، ابتدا تمام اجزای سیستم یخ زدایی را تست کنید. اگر هیچ‌یک از اجزای سیستم یخ زدایی ایراد نداشت، عوض کردن برد کنترل اصلی را در نظر بگیرید.

۸ . فیوز سنسور یخ زدایی

سنسور یخ زدایی وظیفه کنترل دمای اواپراتور را بر عهده دارد. سنسور یخ زدایی دارای فیوزی می‌باشد که در صورت خرابی سنسور برای پشتیبان گیری از سنسور مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 • اگر سنسور یخ زدایی نتواند هیتر یخ زدایی را خاموش کند، فیوز در جهت خاموش کردن هیتر یخ زدایی، می‌پرد. در صورت پریدن فیوز سنسور یخ زدایی، سیستم یخ زدایی کار نمی‌کند و یخچال نیز یخ زدایی را انجام نمی‌دهد. فیوز سنسور یخ زدایی قابلیت راه‌اندازی مجدد ندارد – اگر فیوز سنسور یخ زدایی بپرد، باید سنسور یخ زدایی را عوض کنید. برای تشخیص اینکه آیا فیوز سنسور یخ زدایی خراب‌شده است یا نه، از مولتی متر برای تست تداوم سنسور و فیوز استفاده کنید.
 • اگر سنسور یخ زدایی یا فیوز تداوم ندارند، سنسور یخ زدایی را باید عوض کنید. برای این کار می‌توانید از تعمیرکاران ما در تیم پین ورک کمک بگیرید.

تعرفه تعمیرات مشکلات مربوط به دیفراست نکردن یخچال

هزینه تعمیر یخ زدایی نکردن یخچال به عوامل و دلایل گوناگونی اعم از نوع خرابی و اینکه قطعه خراب‌شده چه می‌باشد، بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با تعمیرکاران ما در پین ورک تماس بگیرید تا قیمت دقیق به شما مصرف‌کننده عزیز اعلام شود. در صورت توافق دو طرف می‌توانید درخواست خود را تکمیل کنید.

همان‌طور که ملاحظه فرمودید، دلایل گوناگونی سبب دیفراست نکردن یخچال می‌شوند، که بهتر است هر یک توسط یک فرد کار بلد بررسی‌شده و در صورت نیاز قطعه یا قطعات معیوب عوض شوند. هرگونه تعمیر در صورت نداشتن دانش کافی و گاهی به تعویق انداختن آن می‌تواند باعث آسیب رسیدن به یخچال شما شود و درنتیجه برای تعمیر و یا عوض کردن ممکن است نیاز شود هزینه بیشتری را بپردازید.

تعمیر مشکل دیفراست نکردن یخچال خود را به تیم متخصص و مجرب پین ورک بسپارید:

پین ورک نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال های ایرانی و خارجی، با داشتن بهترین تجهیزات، لوازم و قطعات اصلی و نیز حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین متخصصین و تعمیرکاران در زمینهٔ تعمیرات یخچال آماده خدمت‌رسانی به شما مصرف‌کننده گرامی در خصوص مشکل دیفراست نکردن یخچال شما می‌باشد.

پیشنهاد ما این است که برای حل مشکل خود از تعمیرکاران معتبر نمایندگی تعمیرات یخچال پین ورک کمک بگیرید. پین ورک با راه‌اندازی بخش تعمیر یخچال فریزر در محل آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد تا با اطمینان خاطر تعمیرات موردنظر خود را در محل انجام دهید.

به دلیل پیگیری پشتیبانان ما در پین ورک از روند اجرای کار خیالتان آسوده باشد چراکه شعار پین ورک همواره رضایت مشتری و داشتن تجربه بی‌دغدغه می‌باشد. برای تماس با پین ورک و شنیدن پیشنهادات و راهنمایی‌های مشاوران ما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.