یکسره کار کردن یخچال می‌تواند برای همه آزاردهنده باشد و باید این مشکل هرچه سریع‌تر برطرف شود. اگر در عملکرد و کارایی یخچال شما ایراد و یا مشکلی مانند بکسره کار کردن و خاموش نشدن یخچال وجود داشت، دلایل گوناگونی در این مشکل مؤثر هستند که در ادامه این مطلب رفع مشکل اتومات نکردن یخچال خواهیم پرداخت. اگر با خواندن تمامی مطالب زیر که مربوط به علل خاموش نشدن یخچال می‌باشند، بازهم مشکل خاموش نشدن یخچال شما حل نشد، و به نمایندگی معتبر تعمیر یخچال برای رفع مشکل یکسره شدن یخچال نیاز پیدا کردید، پیشنهاد ما این است که برای تعمیر مشکل خاموش نشدن یخچال خود از تعمیرکاران نمایندگی معتبر تعمیرات یخچال پین ورک کمک بگیرید.

شما مصرف‌کننده عزیز می‌توانید تعمیر مشکل یکسره کار کردن و خاموش نشدن یخچال خود را به پین ورک نمایندگی معتبر تعمیر یخچال فریزر و ساید برندهای مختلف اعم از؛ تعمیر یخچال های وستینگ هاوس، جنرال الکتریک، بلومبرگ و… بسپارید. برای تماس با تیم پین ورک می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

تعمیر یخچال در محل

بهترین متخصص با کمترین قیمت

علت اتومات نکردن یخچال

دلایل گوناگونی باعث یکسره کار کردن یخچال می‌شوند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم. به موارد زیر توجه کنید:

۱ . کثیف بودن سیم‌پیچ‌های کندانسور باعث یکسره شدن یخچال شده است

محل قرارگیری سیم‌پیچ‌های کندانسور معمولاً در زیر یخچال می‌باشد. آن‌ها با عبور مبرد از درون خود، سرما را در یخچال پخش می‌کنند. در صورت جمع شدن تکه‌های آشغال و گردوخاک بر روی سیم‌پیچ‌ها، یخچال و فریزر مجبور است برای جابه‌جایی گرما، انرژی بیشتری مصرف کند و بیشتر کار کند. اگر سیم‌پیچ‌ها به‌طور قابل‌توجهی کثیف شده باشند، یخچال در جهت تلاش برای خنک کردن، دائماً کار خواهد کرد. شما باید سیم‌پیچ‌های کندانسور یخچال خود را سالی دو بار تمیز کنید.

۲ . دمای فریزر از ۱۰ درجه فارنهایت بالاتر (۱۲- سانتی‌گراد) است

اگر دمای فریزر از ۱۰ درجه فارنهایت بالاتر (۱۲- سانتی‌گراد) باشد، یخچال به‌اندازه لازمه سرد نخواهد بود. اگر یخچال و فریزر به‌اندازه کافی سرد نباشد، درنتیجه برای سرد شدن، باید بیشتر کار کند. درنتیجه، باعث اتومات نکردن یخچال خواهد شد. دمای فریزر باید بین ۰ تا ۵ درجه فارنهایت (۱۸- تا ۱۵- درجه سانتی‌گراد) تنظیم شود.

  • اگر دمای فریزر خیلی زیاد است، از اینکه سیم‌پیچ‌های کندانسور از تکه‌های آشغال و گردوخاک پاک باشند و فن کندانسور به‌صورت درست کار کند مطمئن شوید. علاوه بر این، بررسی کنید که آیا یخ زدگی روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور جمع شده است یا خیر. اگر سیم‌پیچ‌های اواپراتور یخ‌زده باشند، احتمالاً ممکن است بخشی از سیستم یخ زدایی ازکارافتاده باشد.

مونتاژ هیتر یخ زدایی

۳ . مونتاژ هیتر یخ زدایی

مونتاژ هیتر یخ زدایی چندین بار در سراسر طول روز روشن‌شده تا یخ زدگی که ممکن است روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور جمع شود را از بین ببرد. اگر مونتاژ هیتر یخ زدایی خراب باشد، یخچال یخ زدایی نمی‌شود و یخ زدگی همچنان روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور تجمع پیدا می‌کند. برای بررسی بیشتر موضوع یخ زدایی نکردن، توصیه می شود حتما مقاله علت عدم یخ زدایی نکردن یخچال را مطالعه نمایید.

  • اگر سیم‌پیچ‌های اواپراتور یخ بزنند، یخچال و فریزر برای جابه‌جایی گرما بیشتر کار می‌کند. درنتیجه، یخچال و فریزر در تلاش برای خنک شدن، باعث اتومات نکردن یخچال می‌شود. برای تشخیص اینکه هیتر یخ زدایی خراب است یا نه، از یک مولتی متر برای تست تداوم آن استفاده کنید. اگر هیتر یخ زدایی تداوم نداشت، آن را باید عوض کنید. برای انجام این کار می‌توانید از تعمیرکاران مجرب و کاردان تیم پین ورک کمک بگیرید.

۴ . ترموستات یخ زدایی، یکی دیگر از عوامل اتومات نکردن یخچال

اگر یخچال به‌طور دائم کار کند، احتمالاً ترموستات یخ زدایی خراب است. در طول روز چندین بار هیتر یخ زدایی برای چند دقیقه روشن می‌شود تا اگر یخ زدگی روی سیم‌پیچ‌های فریزر یا اواپراتور یخچال جمع شده را از بین ببرد. برای اینکه این کار انجام شود، ترموستات یخ زدایی باید تشخص دهد سیم‌پیچ‌ها به‌اندازه کافی سرد هستند یا نه.

  • اگر این‌طور باشد، هیتر یخ زدایی روشن می‌شود. اگر ترموستات خراب باشد، ممکن است تشخیص ندهد دمای سیم‌پیچ‌ها چقدر است و درنتیجه هیتر یخ زدایی را روشن نمی‌کند. اگر هیتر یخ زدایی روشن نشود، یخ زدگی روی سیم‌پیچ‌ها جمع می‌شود و درنهایت هیچ هوایی نمی‌تواند از طریق سیم‌پیچ‌ها برای ایجاد خنک‌سازی عبور کند. ترموستات یخ زدایی را می‌توانید ازنظر تداوم بررسی کنید. ترموستات یخ زدایی وقتی به دمای پایین محدوده کارکرد خود برسد، باید تداوم داشته باشد.

خرابی لاستیک درب یخچال

۵ . خرابی واشر درب باعث مداوم کار کردن یخچال شده است

اگر یخچال شما به‌طور مداوم کار می‌کند اتومات نکردن یخچال را شاهد هستید، ممکن است واشر درب پاره یا خراب‌شده باشد، و یا اگر درب به‌صورت کامل بسته نشده باشد، هوای گرم می‌تواند وارد یخچال شده و باعث یخ زدگی سیم‌پیچ‌های اواپراتور شود. این اتفاق به این دلیل می‌افتد چون هوای مرطوب اتاق از طریق باز بودن دهانه درب واشر به داخل یخچال کشیده می‌شود.

  • همان‌طور که رطوبت با سیم‌پیچ‌های اواپراتور سرد تماس پیدا می‌کند، در سیم‌پیچ‌های اواپراتور عمل میعان صورت می‌گیرد و یخ می‌زنند. به‌طورمعمول سیستم یخ زدایی این یخ زدگی و یخ را از بین می‌برد. بااین‌حال، اگر واشر درب معیوب باشد، سیم‌پیچ‌های اواپراتور خیلی زود یخ می‌زنند و چرخه یخ زدایی نمی‌تواند ادامه یابد. برای عیب یابی درب یخچال فریزر، پیشنهاد میشود مطلب علت بسته نشدن درب یخچال را مطالعه نمایید.

۶ . موتور فن اواپراتور

یکی دیگر از دلایل اتومات نکردن یخچال، به خاطر از کار افتادن موتور فن اواپراتور است. هر یخچال فریزری دارای یک سری سیم‌پیچ است که اواپراتور نامیده می‌شود. بسته به مدل و مکان‌های اواپراتور ممکن است یخچال یک یا چند موتور فن اواپراتور داشته باشد.

  • موتور فن اواپراتور هوای سرد را از سیم‌پیچ‌ها از طریق اتاقک یخچال به گردش درمی‌آورد. اگر فقط یک اواپراتور وجود داشته باشد، آن در سمت فریزر یخچال وجود دارد. اگر فن کار نکند، هیچ هوای سردی به اتاقک یخچال نمی‌رسد. فریزر ممکن است هنوز سرد شود.

خرابی مین برد یخچال

۷ . برد کنترل یخ زدایی

اگر یخچال به‌طور مداوم کار کند، برد کنترل یخ زدایی ممکن است خراب باشد. برد کنترل یخ زدایی وظیفه کنترل چندین شرایط را بر عهده دارد و اینکه چرخه یخ زدایی هرچند وقت یک‌بار باید انجام شود را تعیین می‌کند. در صورت خرابی برد، یخچال وارد چرخه یخ زدایی نمی‌شود. در آخر، یخ روی سیم‌پیچ اواپراتور جمع می‌شود و سپس یخچال و فریزر به‌اندازه کافی سرد نخواهد ماند.

  • این موضوع بستگی به محل قرارگیری اواپراتور دارد. بهتر است که قبل از تعویض برد کنترل یخ زدایی، هیتر یخ زدایی و ترموستات یخ زدایی را ازنظر تداوم بررسی کنید.

۸ . تایمر یخ زدایی

اگر یخچال به‌طور مداوم کار کند، ممکن است تایمر یخ زدایی خراب باشد. دو الی سه بار در روز باید تایمر یخ زدایی هیتر یخ زدایی را روشن کند تا یخ زدگی که ممکن است روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور فریزر جمع شده باشد، از بین ببرد. اگر تایمر خراب باشد، پیشروی نکرده و هیتر یخ زدایی را روشن نمی‌کند.

  • برای تعویض و یا تعمیر قطعه مذکور می‌توانید از متخصصین ما در تیم پین ورک نمایندگی تعمیرات یخچال کمک بگیرید. برای دریافت خدمات با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

خرابی مین برد یخچال

۹ . برد کنترل اصلی

یکی دیگر از دلایل یکسره شدن یخچال، خرابی برد اصلی کنترل یخچال است. باید چند بار در روز برد کنترل اصلی سیستم خنک‌کننده را خاموش کرده و هیتر یخ زدایی را روشن کند تا یخ زدگی را که ممکن است روی سیم‌پیچ‌های اواپراتور فریزر جمع شده باشد از بین ببرد. اگر برد کنترل خراب باشد، باعث می‌شود که سیستم هرگز به چرخه یخ زدایی نرسد.

۱۰ . فن موتور کندانسور

اگر یخچال به‌طور مداوم کار کند، ممکن است چیزی در پره موتور فن کندانسور گیرکرده باشد، یا موتور فن کندانسور خراب باشد. موتور فن کندانسور هوا را از روی سیم‌پیچ‌های کندانسور کشیده تا آن‌ها را خنک کند. موتور فن کندانسور در زیر یخچال نزدیک قسمت عقبی قرار دارد.

  • یخچال را از دیوار به سمت بیرون کشیده و برای دسترسی پیدا کردن به پنل دسترسی، باید آن را خارج کنید.

تعرفه تعمیرات مشکلات مربوط به یکسره کار کردن یخچال

هزینه تعمیر مشکل اتومات نکردن یخچال یا خاموش نشدن آن به عوامل و دلایل گوناگونی اعم از نوع خرابی و اینکه قطعه خراب‌شده چه می‌باشد، بستگی دارد. برای اطلاعات دقیق‌تر می‌توانید با تعمیرکاران ما در پین ورک تماس بگیرید تا قیمت دقیق به شما مصرف‌کننده عزیز اعلام شود. در صورت توافق دو طرف در مراحل بعدی می‌توانید درخواست خود را تکمیل کنید.

همان‌طور که ملاحظه فرمودید، دلایل گوناگونی سبب اتومات نکردن یخچال می‌شوند، که بهتر است هر یک توسط یک فرد کار بلد بررسی‌شده و در صورت نیاز قطعه یا قطعات معیوب عوض شوند. هرگونه تعمیر در صورت نداشتن دانش کافی و گاهی به تعویق انداختن آن می‌تواند باعث آسیب رسیدن به یخچال شما شود و درنتیجه برای تعمیر و یا عوض کردن ممکن است نیاز شود هزینه بیشتری را بپردازید.

تعمیر مشکل کار اتومات نکردن یخچال خود را به تیم متخصص و مجرب پین ورک بسپارید:

همانطور که در مطلب بالا مطالعه فرمودبد، اتومات نکردن یا یکسره شدن یخچال فریزر دلایل مختلفی دارد که ما سعی کردیم به بررسی و رفع این مشکل بپردازیم. با این حال اگر با مشکل خاموش نشدن یخچال روبررو بودید، برای رفع این مشکل می توانید از پین ورک کمک بگیرید.

پین ورک با داشتن بهترین تجهیزات و لوازم و نیز حرفه‌ای‌ترین و مجرب‌ترین متخصصین و تعمیرکاران درزمینهٔ تعمیرات یخچال آماده خدمت‌رسانی به شما مصرف‌کننده گرامی در خصوص مشکل یکسره کار کردن یخچال شما می‌باشد. پین ورک با راه‌اندازی بخش تعمیر یخچال فریزر در محل آماده خدمت‌رسانی به شما عزیزان می‌باشد تا با اطمینان خاطر تعمیرات موردنظر خود را در محل انجام دهید. به دلیل پیگیری پشتیبانان ما در پین ورک از روند اجرای کار خیالتان آسوده باشد، چراکه شعار پین ورک همواره جلب رضایت مشتری و داشتن تجربه بی‌دغدغه می‌باشد. برای تماس با پین ورک و شنیدن پیشنهادات و راهنمایی‌های مشاوران ما می‌توانید با شماره ۸۷۷۰۰۷۷۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش رضا حاجیلو

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.