پین‌ورک درخواست آنلاین خدمات منزل

آسان ترین روش های از بین بردن لکه خون از روی تشک

از بین بردن لکه خون از روی تشک

لکه خون یکی از سرسخت ترین لکه ها است که هرچقدر کهنه تر شود، ماندگاری آن بیشتر خواهد شد. گاهی لکه های خون آنقدر ماندگار می شوند که بجز استفاده از مایع سفید کننده راه دیگری برای پاک کردن آن ها باقی نمی ماند. پس در صورتی که لباس، کاغذ دیواری یا فرش منزلتان با قطرات خون آلوده شد، بدون معطلی آن ها را بشویید تا راحت تر از شر این لکه ها خلاص شوید. اما از بین بردن لکه خون از روی تشک به این آسانی نیست. زیرا نمی توان تشک را مانند پارچه شست و آب کشی کرد. پین ورک راه های موثر پاک کردن لکه خون از روی تشک را معرفی می کند. البته ما در مقاله ای جدا به صورت مفصل در مورد نحوه‌ی شستشوی تشک صحبت کرده‌ایم. حتما زمان بگذارید و مطالعه آن را از دست ندهید!

جوش شیرین، ارزان و بی ضرربرای پاک کردن لکه خون از روی تشک

از بین بردن لکه خون از روی تشک خوشخواب

یک راهکار خانگی برای از بین بردن لکه خون از روی تشک استفاده از جوش شیرین است. این ماده که در از بین بردن انواع مختلفی از لکه ها کاربرد دارد، برای پاک کردن لکه خون از روی تشک نیز استفاده می شود. برای این کار یک پیمان جوش شیرین را در دو پیمانه آب سرد حل کنید. یک دستمال تمیز را با این محلول مرطوب کنید و با آن روی لکه خون ضربه بزنید تا محلول به تمام قسمت های لکه برسد. بعد از حدود نیم ساعت از یک دستمال تمیز و نم دار برای پاک کردن تشک استفاده کنید. اگر لکه خون روی فرش ریخته باشد هم می توانید از همین روش استفاده کنید.

از بین بردن لکه خون از روی تشک با آب لیمو و نمک

از بین بردن لکه خون از روی تشک با محلول خانگی

آب لیمو ترش یکی از بهترین پاک کننده های خون از روی انواع سطوح است. برای تمیز کردن لکه خون از روی تشک باید ترکیبی از ۲ پیمانه آب لیمو و ۱ پیمانه نمک خوراکی تهیه نمایید. تکه ای پنبه را در این محلول بخیسانید و اندکی فشار دهید تا آب لیموی اضافی از آن خارج شود. سپس پنبه را برای مدت حدودا ۱۰ دقیقه روی لکه خون قرار دهید و در نهایت تشک را حتما در آفتاب (نه بوسیله سشوار یا اتو و امثال این موارد) خشک کنید تا لکه برطرف شود. در صورتی که هنوز هم قسمت هایی از لکه باقی مانده است این کار را تکرار کنید.

همین حالا بخوانید!
از بین بردن لکه روغن از روی چوب و لوازم چوبی

آب اکسیژنه برای پاک کردن لکه خون قدیمی

از بین بردن لکه خون از روی تشک با آبلیمو

اگر متوجه یک لکه خون قدیمی و خشک شده روی تشک شدید، مجبورید برای از بین بردن لکه خون از روی تشک از پاک کننده های قوی تری استفاده کنید. یکی از این پاک کننده ها آب اکسیژنه یا همان هیدروژن پراکسید است که در اغلب داروخانه ها به فروش می رسد. البته ممکن است آب اکسیژنه رنگ روکش تشک را کم رنگ کرده یا از بین ببرد.

برای تمیز کردن لکه خون از روی تشک با آب اکسیژنه مقداری از آن را با کمک تکه ای پنبه روی خون بمالید. خواهید دید که آب اکسیژنه روی لکه حالت قل قل کردن پیدا می کند. در همین زمان با یک دستمال خشک لکه خون را پاک کنید. اگر لکه خیلی قدیمی و ماندگار باشد کم رنگ می شود ولی ممکن است کاملا از بین نرود. در این صورت از خدمات شرکت نظافتی برای تمیز کردن تشک استفاده کنید.

به نظرتان توصیه های گفته شده برای از بین بردن لکه خون از روی تشک به طور کامل لکه را ناپدید می کند؟

0
برچسب ها :
نویسنده مطلب افسانه رجب پور
افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

بدون دیدگاه