لکه های چربی از چسبناک ترین لکه ها هستند که به این سادگی ها پاک نمی شوند. حال اگر این لکه روی فرش منزل تان باشد که مشکل چند برابر می شود. فرش ها را نمی توان با لباسشویی شست و امکان استفاده از لکه برهای شیمیایی و سفید کننده ها هم روی فرش وجود ندارد. پس چاره چیست؟ آیا باید با تمیزی و نظافت و پاکیزگی فرش ها خداحافظی کنید و این لکه های چسبناک را تحمل کنید؟ از بین بردن لکه چربی از روی فرش سخت است ولی غیر ممکن نیست. در پین ورک روش های ساده ای را برای پاک کردن لکه ها پیشنهاد می دهیم امروز قصد محو کردن لکه چربی از روی فرش را داریم با ما همراه شوید.


برای استفاده از خدمات قالیشویی پین ورک از طریق لینک زیر وارد شوید و همانطور که می دانید می توانید پیش از ثبت سفارش قیمت بگیرید


پاک کردن لکه روغن از روی فرش

پاک کردن لکه چربی فرش با پراکسید هیدروژن

برای از بین بردن لکه چربی از روی فرش زمان زیادی ندارید. از دست دادن زمان به معنی چسبندگی بیشتر لکه چربی و پخش شد روغن روی قسمت های دیگر فرش است. همه روغن های ریخته را با حوله آشپزخانه یا حوله کاغذی پاک کنید. به کمک یک چاقو چربی هایی که وارد الیاف فرش شده و کره را از روی فرش جمع کنید. حلال های رنگ روغنی ساختمان که به صورت آماده به فروش می رسند برای تمیز کردن لکه های روغن و چربی هم کاربرد دارند ولی این مواد شیمیایی هستند شاید راه های دیگر مناسب تر باشد.

از بین بردن لکه چربی از روی فرش با جوش شیرین

از بین بردن لکه چربی از روی فرش

جوش شیرین ماده ای بی خطر و جاذب روغن است. این پودر جادویی ارزان ترین تمیز کننده لکه چربی است و در همه آشپزخانه ها هم پیدا می شود. جوش شیرین آلاینده محیط زیست نیست و از خود بخارات سمی متصاعد نمی کند. بدون هیچ مشکلی از جوش شیرین برای پاک کردن لکه چربی از روی فرش استفاده کنید. مقداری جوش شیرین را روی لکه روغن تازه پاشیده و با یک مسواک قدیمی آن را داخل الیاف فرش بمالید. بعد از نیم ساعت با جاروبرقی همه کثیفی ها را جارو کنید. اگر جوش شیرین در خانه ندارید همین کار را با نشاسته ذرت انجام دهید نتیجه به همان خوبی می شود.


در صورتی که برای مبلمان هم نیاز به خدمات تخصصی دارید، می توانید از “خدمات مبل شویی سیار” بدهید و پیش از ثبت سفارش قیمت بگیرید! کافیه روی لینک زیر کلیک کنید.


از بین بردن لکه چربی از روی فرش با مایع ظرفشویی

طریقه از بین بردن لکه چربی از روی فرش

در یک سطل آب ولرم و چند قطره مایع ظرفشویی معمولی بریزید. این محلول را هم بزنید و از آن برای پاک کردن لکه چربی روی فرش استفاده کنید. مایع ظرفشویی و آب اصلی ترین مواد برای شستشوی ظروف و از بین بردن چربی ها هستند. همین مواد می توانند چسبناک ترین لکه های چربی را از روی فرش پاک کنند. یکبار امتحان کنید نتیجه عالی است. البته همیشه از بین بردن لکه چربی از روی لباس ساده تر از فرش است.

پاک کردن لکه چربی فرش با پراکسید هیدروژن

پاک کردن لکه روغن از روی فرشاز بین بردن لکه چربی از روی فرش

پراکسید هیدروژن را از داروخانه تهیه کنید. یک قاشق از این ترکیب را در یک لیتر آب ولرم ریخته و به آن له جنگ لکه چربی روی فرش بروید. از بین بردن لکه چربی از روی فرش با این محلول بسیار ساده است ولی فراموش نکنید بعد از حذف لکه چربی، حتما همان قسمت فرش را با آب گرم خوب تمیز کنید. باقی ماندن پر اکسید هیدروژن روی فرش به بافت آن آسیب می زند و امکان پاک شدن رنگ فرش هم هست. البته ما در مقاله ای کامل به اصول و نکات شستشوی فرش و موکت پرداخته ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را از دست ندهید.

به نظرتان ساده ترین راه برای از بین بردن لکه چربی از روی فرش کدام است؟همچنین برای آشنایی بیشتر با ما، روی پین ورک کلیک کنید!

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

3 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.