خوردن میوه ها و نوشیدن انواع آب میوه برای سلامتی همه انسان ها مفید است و ویتامین های مورد نیاز بدن ما را تامین می کند. اما برخی از میوه ها مانند انار، آلبالو، گلابی و… روی پارچه و لباس لکه هایی از خود به جای می گذارند که با شستشوی معمولی از بین نمی رود. اگر فرزندتان مقداری آب میوه روی لباسش ریخته و آن را لکه دار کرده، نگران نباشید. از بین بردن لکه میوه از روی لباس چندان هم دشوار نیست. فقط باید سریع عمل کنید تا پیش از خشک و قدیمی شدن لکه آن را از بین ببرید. این پیشنهادهای پین ورک را برای پاک کردن لکه میوه لباس ها امتحان کرده اید؟

۱-از بین بردن لکه میوه از روی لباس با آب

 الکل برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس

خشکشویی

بهترین متخصص با کمترین قیمت

اگر به محض اینکه لکه ایجاد شد آن را بشویید، شانس زیادی برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس دارید. پس فورا قسمت لک دار لباستان را زیر جریان آب سرد نگه دارید. در صورتی که لکه تازه باشد با آب سرد به راحتی پاک می ود. اما اگر هنوز اثر لکه باقی است مقداری پودر لباسشویی روی لکه بریزید و آن را با دست به آرامی روی لکه بمالید و آب کشی کنید تا لکه تمیز شود. لکه های تازه سریع پاک می شوند.

۲-استفاده از الکل برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس

از بین بردن لکه میوه از روی لباس با آب

در صورتی که لکه میوه روی لباس با آب یا شوینده معمولی پاک نشد می توانید الکل سفید را امتحان کنید. در ظرف مناسبی به مقدار مساوی آب سرد و الکل بریزید و لباس یا قسمت لکه دار شده آن را برای چند دقیقه در محلول آب و الکل قرار دهید تا بدون آسیب زدن به رنگ لباس، لکه میوه را از روی آن پاک کند.

۳-تاثیر گلیسیرین در از بین بردن لکه میوه از روی لباس

اگر هیچ کدام از روش های قبل برای تمیز کردن لکه میوه از روی لباس مفید نبود، گلیسیرین را هم امتحان کنید. پاک کردن لکه میوه از روی لباس با گلیسیرین اصلا سخت نیست. فقط لازم است کل لکه را به گلیسیرین آغشته کنید و آن را برای چند ساعت به حال خود رها کنید. در نهایت لباس را با آب گرم و پودر لباسشویی بشویید. پس از خشک شدن اثری از لکه میوه روی لباس باقی نخواهد ماند.

۴-از بین بردن لکه میوه سرسخت

از بین بردن لکه میوه سرسخت

اگر با یک لکه میوه سمج مواجه هستید که با روش های دیگر تمیز نمی شود، هنوز هم این شانس را دارید ک بدون استفاده از ماده سفید کننده لکه میوه را تمیز کنید. در این روش باید داخل یک ظرف به اندازه مساوی آب سرد و سرکه سفید بریزید و درست مانند لکه زدایی با الکل، قسمت لکه دار پیراهن را در محلول آب و سرکه قرار دهید تا لکه کاملا از روی پارچه پاک شود.

۵-از بین بردن لکه میوه از روی لباس با مواد شیمیایی

از بین بردن لکه میوه از روی لباس با مواد شیمیایی

اگر لکه میوه روی لباس هنوز پابرجا است، بهتر است از یک محلول لکه بر استفاده کنید. اما برای اطمینان ابتدا چند قطره از آن را روی قسمتی از لباس که دیده نمی شود امتحان کنید و اگر آسیبی به رنگ پارچه نزد برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس از این مواد استفاده نمایید. لکه برها بهترین پاک کننده ها برای لباس های سفید هستند.

چه راه های دیگری برای از بین بردن لکه میوه از روی لباس استفاده کرده اید؟ با ما در میان بگذارید.

منتظر دیدگاه شما هستیم
به اشتراک بگذارید

1 سال پیش افسانه رجب پور

درباره نویسنده

افسانه هستم نوشتن برای من یک تفریح دوست داشتنی است که همه وقتم را پر کرده است. کشف ناشناخته ها و آموختن مطالب جدید همیشه برایم شیرین است. به نظرم در عصر ارتباطات و تکتولوژی هنوز هم نوشتن بهترین راه ارتباطی است.

مطالب مشابه

افزودن دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  الهه نعمتی 19-07-2019

  سلام وقتتون بخیر قوطی رانی رو لباس من پخش شد و مانتو صورتی روشن هست چه راهکاری واسه از بین بردنش پیشنهاد میکنید؟

   افسانه رجب پور 30-09-2019

   سلام دوست عزیز? میتونید مانتونو نیم ساعت در آب سرد قرار بدید. بعدش ترکیبی از آب گرم و شوینده آنزیم‌دار درست کنید و مانتو داخل آن غوطه‌ور کنید بعدش هم با آب سرد آبکشی کنید. در نهایت هم محلولی که از ترکیب سرکه و آب (به نسبت یک به دو) درست کنید و به مدت ده دقیقه در آن قرار دهید.

  30-08-2019

  تشکر از مطلب مفید ومختصر شما

   افسانه رجب پور 30-09-2019

   سلام دوست عزیز? خوشحالم از این مطلب پین‌ورک راضی بودید.

  سحر 06-11-2019

  روی لباس سفیدم اب طالبی ریخت وایتکس زدم جای لکه قرمز شده چکار کنم؟؟???

   افسانه رجب پور 10-11-2019

   سلام دوست عزیز برای از بین بردن لکه وایتکس میتونید الکل ایزوپروپیل را به پنبه آغشته کنید و سپس روی لکه بزنید. امیدوارم این راه‌حل مفیدی برای شما باشه.

  زهرا 10-11-2019

  سلام وقت بخیر واسه از بین بردن لکه خرمالو از روی شلوار لی چی کار میتونم کنم؟

   افسانه رجب پور 10-11-2019

   سلام دوست عزیز?میتونید با آب و آمونیاک شلوار را شستشو دهید اگر باز هم جای لکه بود مقداری نمک روی سطح لکه قرار بدبد تا مدتی بمونه. در آخر هم با ماده شوینده مناسب شلوار را بشویید.

  28-11-2019

  من روش لکه ذدایی مز روبر لبمیخواستم

  elham 02-12-2019

  روی بلوز رنگی من آب آلبالو ریخته شده با آب سرد شستم نرفت وایتکس هم‌نمیتونم بزنم چیکار کنم؟

   افسانه رجب پور 05-12-2019

   سلام دوست عزیز? بر روی لکه مستقیم آب جوش بریزید و سپس لکه را در آبلیمو قرار بدید.

  فاطمه 20-03-2020

  بنظر برای پاک کردن لکه میوه از روی لباس بخصوص کسانی که بچه کوچولودارن میشه از لیمو ترش استفاده کرد بطوریکه محل لکه را کاملا آغشته به آب لیمو ترش تازه کرده و برای نیم ساعت رها کنید سپس دوباره آغشته کنید چند بار تکرار کنید .اینکار بویژه برای پاک کردن لکه قطره آهن بسیار موثر است

   افسانه رجب پور 03-04-2020

   سپاس از به اشتراک گذاری نکات مفیدتون?

  PARSA 29-06-2020

  ما هرروشی رو امتحان کردیم چیزی نشد😔😒🙄

  05-07-2020

  سلام من داشتم البالو میخوردم که آبش ریخت رو شلوارم چطور میتونم اونو پاک کنم اخه رنگشم سفیده

  النا 05-07-2020

  سلام من داشتم آلبالو میخوردم که ابش ریخت رو شلوارم من چطور میتونم اونو پاک کنم اخه رنگ شلوارم سفید هستش

  حسنا 06-08-2020

  سلام لباسم صورتی کمرنگ هست بعد روش از این الو سیاه که رنگ پخته اش قرمز هست پرید روی لباسم وقتی از لباس شویی درش اوردم جای لکش سیاه شد تو اب و الکل هم گذاشتم با صابون هم شستم ولی جاش پاک نشد چیکار کنم؟؟